INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Aktualności


Lufthansa Group: Ponad 14,1 mln pasażerów w sierpniu 2019 roku

Linie lotnicze - Wiadomości

2019-09-16

W sierpniu 2019 r. Linie lotnicze Lufthansa Group przewiozły ponad 14,1 mln pasażerów, tj. o 2,9% więcej w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Oferowanie w ASK wzrosło o 1,8% w porównaniu z poprzednim rokiem, a sprzedaż w wzrosła o 2,7 procent. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 0,8 punktu procentowego do 87,2%.

czytaj więcej

Linie Emirates po raz trzeci z rzędu wyróżnione za najlepszą rozrywkę pokładową w plebiscycie APEX Passenger Choice Award 2020

Linie lotnicze - Wiadomości

2019-09-16

Linie Emirates zdobyły pięć gwiazdek w klasyfikacji Global Airline Official Airline Rating. Linie Emirates po raz trzeci z rzędu zdobyły nagrodę za najlepszą rozrywkę pokładową w plebiscycie Passenger Choice Awards 2020 zorganizowanym podczas targów APEX EXPO w Los Angeles w ostatni poniedziałek. Przewoźnik otrzymał także pięć gwiazdek w systemie Global Airline Official Airline Rating, tj. najwyższą ocenę w pierwszej klasyfikacji linii lotniczych opartej wyłącznie na potwierdzonych opiniach pasażerów.

czytaj więcej

Port lotniczy we Frankfurcie: 1,7% więcej pasażerów w sierpniu 2019 roku

Porty lotnicze - Wiadomości

2019-09-16

Port lotniczy we Frankfurcie (FRA) odprawił w sierpniu 2019 r. ponad 6,9 miliona pasażerów, co oznacza wzrost o 1,7 procent rok do roku.

czytaj więcej

Gdańsk: Protest do przetargu odrzucony. Budowa pirsu może ruszać

Porty lotnicze - Wiadomości

2019-09-16

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła skargę do przetargu na rozbudowę terminalu T2 w Porcie Lotniczym Gdańsk. Uznała, że oferta firmy Doraco została złożona prawidłowo. Doraco zgłosiło w przetargu najlepszą, bo najtańszą ofertę i zostało wybrane przez komisję przetargową. Zaproponowało, że zrealizuje inwestycję za kwotę 255.229.228 zł netto. Odwołanie od tego rozstrzygnięcia zgłosiła firma Hochtief, która proponowała zbudowanie pirsu za 262.993.137,47 zł netto. Firma twierdziła, że konkurencyjna oferta Doraco została złożona w sposób nieważny i nieskuteczny. Dziś Krajowa Izba Odwoławcza uznała ten zarzut za bezzasadny i oddaliła odwołanie.

czytaj więcej

LOT wystartował do Delhi!

Linie lotnicze - Wiadomości

2019-09-13

12 września 2019 r. Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły nowe połączenie dalekodystansowe. W środę wieczorem Boeing 787-9 Dreamliner LOT-u wystartował z Lotniska Chopina w Warszawie w pierwszy rozkładowy rejs do stolicy Indii. Od tej pory LOT będzie wykonywał połączenia na tej trasie pięć razy w tygodniu. Delhi to już szósty kierunek polskiego przewoźnika w Azji i drugie połączenie dalekiego zasięgu zainaugurowane w tym roku.

czytaj więcej

Ryanair i ESN świętują rozpoczęcie 3. roku współpracy. Studenci Erasmusa zaoszczędzili ponad 10 mln euro

Linie lotnicze - Wiadomości

2019-09-13

Ryanair, linia lotnicza nr 1. w Europie i Erasmus Student Network podczas wydarzenia poświęconego mobilności studentów w Brukseli, świętowali rozpoczęcie 3 roku współpracy i 300 000 rezerwacji studentów Erasmusa.

czytaj więcej

Emirates: Program Skywards ma już 25 milionów członków

Linie lotnicze - Wiadomości

2019-09-13

Liczba członków Emirates Skywards, wielokrotnie nagradzanego programu lojalnościowego linii Emirates i flydubai, osiągnęła rekordowy poziom – 25 milionów.

czytaj więcej

Przedstawiciele 21 europejskich instytucji lotniczych podpisali Deklarację o przyszłości Jednolitej Europejskiej Przestrzeni Powietrznej

Rynek lotniczy - Wiadomości

2019-09-13

11 września w Brukseli przedstawiciele kluczowych europejskich instytucji lotniczych podpisali „Deklarację o przyszłości Jednolitej Europejskiej Przestrzeni Powietrznej” („Joint Declaration on the Future of the Single European Sky”). W imieniu zrzeszającego dostawców służb żeglugi powietrznej Polski, Litwy, Czech i Słowacji Konsorcjum B4 dokument podpisał p.o. Prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Janusz Janiszewski.

czytaj więcej

Jak może wyglądać Centralny Port Komunikacyjny?

Porty lotnicze - Wiadomości

2019-09-13

Mamy nowe koncepcje architektoniczne lotniska...

czytaj więcej

Finnair i chilijskie linie LATAM Airlines Group podpisały umowę code-share

Linie lotnicze - Wiadomości

2019-09-12

Fińskie linie lotnicze Finnair i chilijskie linie lotnicze LATAM Airlines Group podpisały umowę code-share która wejdzie w życie 1 października 2019 roku.

czytaj więcej
 

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony