INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Dostawcy Usług

Turystyka

ANALIZY

Barometr Świat

Barometr Europa

Barometr lotniska europejskie

Barometr AEA

Barometr Polska

Raport finansowy branży

BRANŻA

Prawo

Bezpieczeństwo

Nawigacja powietrzna

Środowisko

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMAGiełda transportowa
Clicktrans.pl
Sonda

Jakie jest najlepsze rozwiązanie problemu ograniczonej przepustowości lotniska Chopina?

rozbudowa istniejącej sieci lotnisk

budowa nowego CPL

rozbudowa Modlina

duopol Modlin-Chopin

Informacje EKES


Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Aktualności


Wizz Tours ogłasza swoje najlepsze destynacje

Linie lotnicze - Wiadomości

2017-02-21

Wizz Tours, portal należący do Wizz Tours Kft zarejestrowany na Węgrzech, to biuro podróży oferujące najlepsze pakiety wakacyjne. Wizz Tours proponuje szeroki wybór pakietów wakacyjnych zarówno dla osób podróżujących w celach biznesowych jak i turystycznych. W ofercie znajduje się wiele możliwości wyjazdów typu city-break oraz popularnych kierunków na spędzenie letnich i zimowych wakacji: Teneryfa, Lanzarote, Dubaj, Malta, Ejlat oraz Cypr.

czytaj więcej

Norwegian: nowe połączenia atlantyckie do średniej wielkości miast amerykańskich

Linie lotnicze - Wiadomości

2017-02-21

Niskokosztowe linie Norwegian planują otwarcie transatlantyckich tras do średniej wielkości miast amerykańskich, które nie mają połączeń z Europą. 

czytaj więcej

Aurora Airline zwiększa liczbę oferowanych lotów

Linie lotnicze - Wiadomości

2017-02-21

Spółka zależna Aeroflotu, regionalny przewoźnik Aurora Airline obsługujący rosyjski Daleki Wschód zwiększa liczbę oferowanych połączeń z Krajem Nadmorskim w Dalekowschodnim Okręgu Federalnym.

czytaj więcej

Rosja: 70% wzrost ruchu międzynarodowego z Samary w styczniu 2017

Porty lotnicze - Wiadomości

2017-02-21

Międzynarodowe lotnisko Kurumoch International Airport w Samarze, Rosja obsłużyło w styczniu br. 28 tys. pasażerów w ruchu zagranicznym. Był to wzrost o 70%, w porównaniu z analogicznym miesiącem 2016 r.

czytaj więcej

Wyniki przewozowe cargo linii europejskich – rok 2016

Linie lotnicze - Wiadomości

2017-02-20

Zaczynamy publikować informacje dotyczące wyników europejskich linii lotniczych w przewozach cargo. W tym wydaniu pokażemy podsumowanie całego roku. Skrócone wyniki miesięczne będziemy podawali razem z informacjami dotyczącymi przewozów pasażerskich.

czytaj więcej

ACI EUROPE: 2 mld pasażerów w 2016

Rynek lotniczy - Wiadomości

2017-02-20

Według Europejskiego Zrzeszenia Portów Lotniczych ACI EUROPE przewozy pasażerskie w Europie wzrosły w 2016 r. średnio o 5,1% rdr. Porty krajów Unii Europejskiej obsłużyły o 6,7% więcej pasażerów rdr. Ruch pasażerski na lotniskach spoza UE zmniejszył się o 0,9%, głównie z powodu spadku przewozów na lotniskach tureckich (-6,6%). Słaby ruch w ciągu całego roku odnotowano na lotniskach rosyjskich, a inne porty spoza Unii, w tym Islandii, Izraela i na Ukrainie zarejestrowały bardzo dynamiczne tempa wzrostu przewozów.

czytaj więcej

Air Canada: 669 mln USD zysku netto w 2016 roku

Linie lotnicze - Wiadomości

2017-02-20

Air Canada podała całoroczne wyniki za 2016 rok. , w tym dane dotyczące zysku netto który w ub.r. wyniósł 876 mln CAD (669 mln USD), w porównaniu do 308 mln CAD zysku wypracowanego rok wcześniej.

czytaj więcej

Delta przywraca posiłki w klasie ekonomicznej na 12 trasach krajowych

Linie lotnicze - Wiadomości

2017-02-20

Linie lotnicze Delta Air Lines zaczną serwować posiłki na 12 krajowych, co oznacza odwrócenie długofalowej tendencji amerykańskich linii lotniczych nie serwowania bezpłatnych posiłków w klasie ekonomicznej na rejsach krajowych. Od 1 marca br., posiłki będą serwowane nieodpłatnie pasażerom wszystkich klas podczas lotów Delty z Nowego Jorku JFK do Los Angles i San Francisco.

czytaj więcej

Air India zostaje najnowszym operatorem samolotów rodziny A320neo

Samoloty - Wiadomości

2017-02-20

Linie lotnicze Air India, po odebraniu dostawy pierwszego z 14 samolotów wydzierżawionych od ALAFCO Aviation Lease And Finance Company z siedzibą w Kuwejcie, zostały najnowszym operatorem samolotów A320neo. Tym samym linie te stały się pierwszym operatorem samolotów z rodziny NEO z silnikami CFM. Jest to jednocześnie dostawa pierwszego samolotu NEO dla ALAFCO w ramach złożonego przez tę firmę zamówienia na 85 maszyn z rodziny A320neo. Nowy A320neo dołączy do eksploatowanej obecnie przez Air India floty 66 samolotów z rodziny A320.

czytaj więcej

Bombardier: 981 mln USD straty netto w 2016 roku

Samoloty - Wiadomości

2017-02-20

Bombardier zakończył 2016 r. wyższymi od prognozowanych przychodami, marżami oraz dostawami samolotów. Przychody w wysokości 16,3 mld USD, wyższe od przewidywanych były mniejsze od 18,2 mld USD uzyskanych w 2015 r. Zysk operacyjny przed naliczeniem odsetek, i innymi naliczeniami wyniósł 427 mln USD. Strata netto Bombardiera w ub.r. osiągnęła 981 mln USD.

czytaj więcej
 <<<

REKLAMA
Home | O nas | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony