INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Aktualności


Czech Airlines Technics zawiera umowę na obsługę techniczną samolotów Austrian Airlines

Dostawcy uslug - Wiadomości

2019-11-25

Czech Airlines Technics (CSAT), spółka zależna lotniska w Pradze oferująca obsługę techniczną samolotów, zawarła umowę z Austrian Airlines dotyczącą obsługi bazowej samolotów. Zgodnie z umową CSAT zapewni przewoźnikowi obsługę bazową samolotów z rodziny Airbus A320 w swoich obiektach na lotnisku Václava Havla w Pradze od listopada 2019 r.

czytaj więcej

Adrenalina, pasja, zwycięstwo! Te właśnie słowa opisują Pierwsze Ogólnopolskie Wirtualne Zawody na celność lądowania samolotem A320!

Rynek lotniczy - Wiadomości

2019-11-25

Czym są wirtualne zawody na celność lądowania? Zawodnicy spotykają się, aby konkurować miedzy sobą o tytuł mistrza Polski w precyzyjnym lądowaniu. Każdy z uczestników musi wykonać trzy podejścia do lądowania. Pierwsze lądowanie jest próbne, a dwa kolejne są punktowane. Pilot musi trafić kołami w pas startowy jak najbliżej punktu „0”, znajdującego się na środku specjalnie przygotowanych oznaczeń. Oceniany jest nie tylko punkt, w którym samolot dotknie kołami pasa, ale także jakość tego lądowania, czyli parametry takie jak: siła, prędkość pionowa przyziemienia, przechylenie skrzydeł i kąt natarcia, zmieścić się one muszą w określonych tolerancjach. Jest to bez wątpienia nie tylko okazja do zaprezentowania swojego kunsztu pilotażu, ale także pokazanie swoim kolegom po fachu, czy pozostałym miłośnikom lotnictwa, kto tu jest najlepszy!

czytaj więcej

Nowe wakacyjne kierunki w ofercie LOT-u

Linie lotnicze - Wiadomości

2019-11-22

Słoneczna Rijeka w Chorwacji i Tirana w Albanii wzbogacą ofertę wakacyjnych kierunków LOT-u. W sezonie letnim polski przewoźnik powróci też do portów na Bałkanach - do Splitu, Zadaru, Warny i na grecką wyspę Korfu. Połączenia będą realizowane sezonowo raz w tygodniu od czerwca do września 2020 roku. Bilety są już dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży.

czytaj więcej

Iberia uruchomi bezpośrednie loty z Madrytu do Waszyngtonu

Linie lotnicze - Wiadomości

2019-11-22

Iberia ogłosiła swój program lotów na lato. W sezonie letnim 2020 uruchomi loty non-stop do stolicy USA, które będą oferowane pięć razy w tygodniu. Połączenie będzie obsługiwane samolotami A330-300 w konfiguracji 292 miejsc, 29 w klasie biznes, 21 w klasie ekonomicznej Premium oraz 242 w klasie ekonomicznej. Nowa trasa ma zaspokoić popyt na podróże służbowe oraz promować bliższe więzi kulturowe oraz turystykę. W sezonie letnim 2020 Iberia zaoferuje ponad 68 000 miejsc na nowej trasie.

czytaj więcej

Emirates potwierdzają warte 8,8 mld dolarów zamówienie na 30 Boeingów 787 na targach Dubai Airshow 2019

Linie lotnicze - Wiadomości

2019-11-22

Podczas wystawy Dubai Airshow 2019 linie Emirates – największe międzynarodowe linie lotnicze na świecie – podpisały wiążącą umowę zakupu 30 samolotów Boeing 787-9 o łącznej wartości 8,8 mld dolarów według cen katalogowych. W ramach umowy z firmą Boeing przewoźnik skorzystał z prawa do zastąpienia modelu B777X wersją B787.

czytaj więcej

Odwołany lub opóźniony lot z powodu złej pogody. Jakie prawa mają pasażerowie?

Porty lotnicze - Wiadomości

2019-11-22

Niekorzystne zjawiska pogodowe, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, zakłócają pracę lotnisk. Czasem utrudnienia trwają wiele godzin i prowadzą do poważnych opóźnień połączeń, a nawet ich odwoływania. Choć taka sytuacja z pewnością może być dla pasażerów źródłem stresu, to żaden podróżny nie powinien zostać pozostawiony sam sobie.

czytaj więcej

Dachser z certyfikatem na transport lekarstw na trzech kontynentach

Dostawcy uslug - Wiadomości

2019-11-22

Dachser, globalny operator logistyczny, uzyskał kolejny certyfikat CEIV Pharma od IATA – tym razem dla swojego oddziału Air & Sea Logistics w Atlancie. Jest to już czwarta lokalizacja firmy, po Frankfurcie, a także Bombaju i Hajdarabadzie w Indiach, mająca rozszerzone uprawnienia do obsługi logistycznej klientów z sektora nauk przyrodniczych oraz opieki zdrowotnej.

czytaj więcej

Nowa siedziba CEVA Logistics światowym centrum innowacyjnych projektów digitalowych

Dostawcy uslug - Wiadomości

2019-11-22

CEVA Logistics, globalny wiodący operator logistyczny, ogłosiła otwarcie nowej siedziby, która mieści się w Marsylii, południowym regionie Sud we Francji tuż obok siedziby spółki matki CMA CGM. Nowoczesne biura pomieszczą całą kadrę zarządzającą wyższego szczebla oraz kluczowych członków globalnego zespołu operacyjnego. To również światowe centrum innowacyjnych projektów digitalowych, które mają zmienić sposób funkcjonowania firmy.

czytaj więcej

Skywayrun Gdańsk Airport 2020

Porty lotnicze - Wiadomości

2019-11-22

5 tysięcy zawodników pobiegnie w trzecim biegu po drodze startowej Portu Lotniczego Gdańsk. Znany jest już termin zawodów. Odbędą się 20 czerwca 2020 roku.

czytaj więcej

Październikowe wyniki Lotniska Chopina

Porty lotnicze - Wiadomości

2019-11-21

Lotnisko Chopina nie zwalnia tempa i kolejny miesiąc zamyka rekordowymi wynikami. Stanowią one wyraźne potwierdzenie roli stołecznego portu jako ważnego punktu przesiadkowego w Europie Środkowej, który stale utrzymuje wysoką pozycję na mapie międzynarodowych połączeń lotniczych.

czytaj więcej
 <<<

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony