INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Aktualności


Emirates ogłaszają podpisanie wartej 16 mld dolarów umowy na 50 samolotów A350 XWB podczas Dubai Airshow

Linie lotnicze - Wiadomości

2019-11-21

Podczas wystawy Dubai Airshow 2019 linie Emirates – największe międzynarodowe linie lotnicze na świecie – dokonały wiążącego zamówienia na 50 samolotów A350-900 XWB o łącznej wartości 16 mld dolarów (58,7 mld AED) według cen katalogowych. Dostawy napędzanych silnikami Rolls-Royce Trent XWB samolotów A350 XWB mają rozpocząć się w maju 2023 i potrwać do 2028 roku.

czytaj więcej

Amadeus zainwestował 9,8 mln dolarów w start-up Refundit w celu cyfryzacji procedur zwrotu VAT dla podróżnych na całym świecie

Dostawcy uslug - Wiadomości

2019-11-21

Rozwiązanie mobilne firmy Refundit pozwala podróżnym uzyskać zwrot VAT drogą cyfrową oraz uniknąć uciążliwej papierkowej roboty i kolejek na lotnisku.

czytaj więcej

LOTAMS stawia na rozwój poprzez fundusze europejskie

Dostawcy uslug - Wiadomości

2019-11-21

20 listopada 2019 roku LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS) i Wojewódzki Urząd Pracy (WUP) w Rzeszowie podpisali umowę dotyczącą realizacji programu „Jakości edukacji i kompetencji w regionie”. Dokument został podpisany przez Aleksandrę Judę (Prezes Zarządu LOTAMS), Łukasza Siwińskiego (Członka Zarządu ds. Technicznych LOTAMS) oraz Tomasza Czopa (Dyrektora WUP-u).

czytaj więcej

SESAR Open Day – o innowacjach w Gdańsku

Rynek lotniczy - Wiadomości

2019-11-21

W dniach 13-14 listopada 2019 roku przedstawiciele Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej wspólnie z partnerami spotkali się w Gdańsku w ramach SESAR Open Day. Jest to cykliczne wydarzenie, podczas którego podmioty zaangażowane w projekty badawczo-rozwojowe realizowane w ramach SESAR (filaru technologicznego inicjatywy Jednolitej Europejskiej Przestrzeni Powietrznej) prezentują poziom zaawansowania aktualnie prowadzonych prac. W czasie spotkania zatwierdzony został projekt PJ.02-06, mający na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach startowych w mniejszych portal lotniskach w warunkach słabej widoczności.

czytaj więcej

Ryanair wraz z europejskim partnerem charytatywnym Pequeño Deseo w międzynarodowy dzień dziecka świętują 5000 spełnionych marzeń

Linie lotnicze - Wiadomości

2019-11-21

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Europie we współpracy z fundacją Pequeño Deseo z Madrytu spełniła marzenie 5-letniej Lucii. Od założenia fundacji w 2000 roku, Pequeño Deseo spełniła już 5000 marzeń chorych dzieci.

czytaj więcej

Sukces połączeń czarterowych z Portu Lotniczego Warszawa/Modlin

Porty lotnicze - Wiadomości

2019-11-20

Przełomowy rok...

czytaj więcej

Iberia uruchomi bezpośrednie loty z Madrytu do Waszyngtonu

Linie lotnicze - Wiadomości

2019-11-20

Iberia ogłosiła swój program lotów na lato. W sezonie letnim 2020 uruchomi loty non-stop do stolicy USA, które będą oferowane pięć razy w tygodniu. Połączenie będzie obsługiwane samolotami A330-300 w konfiguracji 292 miejsc, 29 w klasie biznes, 21 w klasie ekonomicznej Premium oraz 242 w klasie ekonomicznej. Nowa trasa ma zaspokoić popyt na podróże służbowe oraz promować bliższe więzi kulturowe oraz turystykę. W sezonie letnim 2020 Iberia zaoferuje ponad 68 000 miejsc na nowej trasie.

czytaj więcej

Z Kraków Airport do stolicy Czarnogóry

Porty lotnicze - Wiadomości

2019-11-20

Już od 23 lutego 2020 roku linią lotniczą Ryanair #PROSTOzKRAKOWA polecimy dwa razy w tygodniu do bałkańskiej Podgoricy. Stolica Czarnogóry - choć nie grzeszy urodą - jest ciekawym miejscem dla turystów szukających śladów bałkańskiej historii. W 1946 przyjęła nazwę Titograd i była stolicą republiki wchodzącej w skład Jugosławii.

czytaj więcej

LS Aviation Competition 2019 – Wyjątkowy konkurs dla młodych miłośników lotnictwa

Dostawcy uslug - Wiadomości

2019-11-20

Największy pracodawca branży lotniczej w Polsce, Spółka LS Airport Services, wraz ze swoją Spółką zależną LS Technics ogłosił w połowie listopada inicjatywę LS Aviation Competition – wyjątkowy konkurs, którego adresatami w pierwszej, trwającej właśnie edycji, są uczniowie szkół współpracujących z firmami w ramach projektu edukacyjnego LS Academy. Firma nie wyklucza, że w kolejnych edycjach udział będzie mógł wziąć każdy chętny, dlatego warto już dziś nie tylko spróbować swoich sił, ale również śledzić informacje dotyczące rywalizacji, aby być gotowym do udziału w kolejnych edycjach tego przedsięwzięcia!

czytaj więcej

Ceny taksówek w światowych stolicach: ile kosztuje przejazd z lotniska do centrum miasta?

Dostawcy uslug - Wiadomości

2019-11-20

Wyszukiwarka KAYAK.pl sprawdziła, z jakimi kosztami muszą liczyć się polscy podróżni odwiedzający największe miasta na świecie.

czytaj więcej
 <<<

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony