INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wyniki finans. przewoźników


Wyniki przewozowe wybranych linii europejskich – styczeń 2019. Niezły początek roku

Marek Serafin, 2019-02-27
 

To był niezły początek roku choć wiele linii odnotowało spadek dynamiki wzrostu w porównaniu z indeksem dla całego roku 2018 oraz dla poprzednich miesięcy sezonu Zima 2018/19.

czytaj więcej

Wyniki przewozowe wybranych linii europejskich – grudzień i rok 2018

Marek Serafin, 2019-01-23

Ostatni miesiąc roku, który był bardzo dobry lub chociaż dobry dla zdecydowanej większości rozkładowych linii europejskich. Oczywiście wyniki przewozowe to dopiero pierwsza indykacja ich sytuacji. Najważniejsze będą wyniki finansowe. Jednak i te wyniki mają duże znaczenie. Pokazują aktualną pozycję rynkową oraz kierunki rozwoju – zmian.

czytaj więcej

Wyniki przewozowe wybranych linii europejskich – listopad 2018

Marek Serafin, 2019-01-04

To był pierwszy miesiąc sezonu Zima 2018/19. Wyniki w nim uzyskane są dobra indykacją rozwoju sytuacji w kolejnych czterech miesiącach. Listopad nie przyniósł wielu istotnych zmian. Warto jednak odnotować spowolnienie wzrostu oferowania W6 oraz wciąż dobre wyniki tanich linii wchodzących w skład globalnych grup przewoźników sieciowych oraz kilku przewoźników średniej wielkości – IB, EI, LX i OS. 

czytaj więcej

Wyniki przewoźników rozkładowych na rynku polskim w pierwszej połowie 2018

Marek Serafin, 2018-11-05

W naszych comiesięcznych Barometrach Rynku Polskiego dość dokładnie śledzimy wyniki naszego rynku, przede wszystkim, z punktu widzenia portów lotniczych. Publikowane kwartalnie przez ULC dane pozwalają wzbogacić naszą wiedzę o istotne elementy. Kilka dni temu opisaliśmy rozwój sytuacji na rynku przewozów charterowych. Dziś postaramy się syntetycznie omówić sytuację na rynku przewozów rozkładowych, z punktu widzenia przewoźników oraz indeks wzrostu liczby pasażerów, ale nie obsłużonych przez porty, ale „rzeczywistych”, czyli po wyeliminowaniu efektu podwójnego liczenia pasażerów krajowych. Pokażemy też jak kształtowały się Seat Factory, czyli współczynniki wykorzystania oferowanych foteli. To nieco inny współczynnik niż Load Factor, który uwzględnia nie liczbę oferowanych foteli i liczbę foteli wykorzystanych, ale pracę przewozową, mierzoną w RPK i oferowanie mierzone w ASK.

czytaj więcej

Wyniki przewozowe wybranych linii europejskich – wrzesień 2018

Marek Serafin, 2018-10-29

To samo podsumowanie, co od bardzo wielu miesięcy i kwartałów. Czas hossy rynkowej trwa. Z niewielkimi wyjątkami przewoźnicy cały czas poprawiają swoje LF-y. jednak wielu z nich notuje pewne pogorszenie wyników finansowych. Napiszemy o tym oddzielny raport – na koniec trzech kwartałów 2018.

czytaj więcej

Wyniki przewozowe wybranych linii europejskich – sierpień 2018

Marek Serafin, 2018-09-27

To samo podsumowanie, co od bardzo wielu miesięcy i kwartałów. Czas hossy rynkowej trwa. Z minimalnymi wyjątkami przewoźnicy cały czas poprawiają swoje LF-y. Nadal świetnie planują oferowanie. Jest to szczególnie ważne, w sytuacji, gdy utrzymują się ceny paliwa znacznie wyższe, niż w ubiegłym roku.

czytaj więcej

Wyniki przewozowe wybranych linii europejskich – czerwiec i pierwsze półrocze 2018

Marek Serafin, 2018-07-23

To samo podsumowanie, co od bardzo wielu miesięcy i kwartałów. Czas hossy rynkowej trwa. To, co należy podkreślić to fakt, że poza jednym małym wyjątkiem wszyscy przewoźnicy poprawiają swoje LF-y. Zarówno w czerwcu, jak i w całym półroczu. 

czytaj więcej

Wyniki finansowe wybranych linii europejskich – rok 2017 lub „podobne”. Część II

Marek Serafin, 2018-06-05

Prezentujemy dziś drugą część zestawienia wyników finansowe wybranych europejskich linii lotniczych w 2017. W kilku przypadkach jest to albo rok finansowy 2017/2018 albo 2016/17. Uwzględnieni są tu wszyscy najważniejsi gracze rynkowi, z EU,  zarówno spośród linii sieciowych, jak i tanich, plus Turkish Airlines.

czytaj więcej

Wyniki finansowe wybranych linii europejskich – rok 2017 i „podobne”. Część I

Marek Serafin, 2018-06-04

Prezentujemy wyniki finansowe wybranych europejskich linii lotniczych w 2017. W kilku przypadkach jest to albo rok finansowy 2017/2018 albo 2016/17.

czytaj więcej

Wyniki przewozowe wybranych linii europejskich – marzec 2018

Marek Serafin, 2018-05-02

Świetna passa rynkowa prawie wszystkich największych linii trwa nadal.

czytaj więcej

Wyniki przewozowe wybranych linii europejskich – luty 2018

Marek Serafin, 2018-04-04

To był kolejny, bardzo dobry miesiąc większości europejski linii lotniczych. Zarówno tanich, jak i tradycyjnych.

czytaj więcej

Wyniki przewozowe wybranych linii europejskich – styczeń 2018

Marek Serafin, 2018-02-26

Praktycznie dla wszystkich najważniejszych graczy europejskich to był co najmniej bardzo dobry początek roku 2018. Trwa bardzo dobra ogólna sytuacja rynkowa w całej Europie.

czytaj więcej

Wyniki przewozowe wybranych linii europejskich – grudzień i cały rok 2017

Marek Serafin, 2018-01-24

Dla zdecydowanej większości najważniejszych graczy europejskich to było świetne zwieńczenie roku 2017. Wciąż bardzo solidne są podstawy rynkowe ich sukcesów. Utrzymuje się dobra i bardzo dobra sytuacja ekonomiczna w prawie wszystkich krajach.

czytaj więcej

Wyniki przewozowe wybranych linii europejskich – październik i listopad 2017

Marek Serafin, 2018-01-15

W ostatnim miesiącu sezonu letniego oraz pierwszym miesiącu zimowego zdecydowana większość rozkładowych linii lotniczych osiągnęła świetne wyniki przewozowe. Niezmiennie powody do satysfakcji mają tanie linie, szczególnie w naszym regionie – patrz Wizz Air.

czytaj więcej

>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony