INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMASonda

Jakie jest najlepsze rozwiązanie problemu ograniczonej przepustowości lotniska Chopina?

rozbudowa istniejącej sieci lotnisk

budowa nowego CPL

rozbudowa Modlina

duopol Modlin-Chopin

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Bezpieczeństwo


ULC: Warsztaty Bezpieczeństwa - KPB

2017-05-10
 

Urząd Lotnictwa Cywilnego zaprasza do udziału w Warsztatach Bezpieczeństwa poświęconych Krajowemu Programowi Bezpieczeństwa oraz wynikającym z niego obowiązkom dla podmiotów prowadzących działalność lotniczą. Warsztaty odbędą się w terminie 18-19 maja 2017 r. na Uczelni Łazarskiego w Warszawie (ul. Świeradowska 43, aula 58).

czytaj więcej

Spotkanie Prezesa ULC z przedstawicielami ZRPL i PKBWL

2017-02-14

W dniu 7 lutego 2017 roku w siedzibie Urzędu Lotnictwa Cywilnego odbyło się spotkanie Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego z przedstawicielami Portów Lotniczych. W spotkaniu uczestniczyli również członkowie Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL). Spotkanie miało na celu wypracowanie wspólnej procedury zgłaszania zdarzeń lotniczych, podsumowanie współpracy w roku 2016 oraz określenie najważniejszych zadań na nadchodzące lata.

czytaj więcej

ULC: poradnik do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie zgłaszania i analizy zdarzeń w lotnictwie cywilnym dostępny w polskiej wersji językowej

2017-01-24

Urząd Lotnictwa Cywilnego informuje, że jest dostępne polskie tłumaczenie poradnika (Guidance Material) do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 376/2014 z dnia 3 kwietnia 2014 r. w sprawie zgłaszania i analizy zdarzeń w lotnictwie cywilnym oraz podejmowanych w związku z nimi działań następczych.

czytaj więcej

DOT: przewoźnik musi informować pasażerów, jeżeli podczas lotu rozmowy telefoniczne są dozwolone

2016-12-13

Amerykański Departament ds Transportu (DOT) wystąpił z propozycją zobowiązywania linii lotniczych i agencji sprzedających bilety lotnicze do informowania z wyprzedzeniem przyszłych pasażerów, czy dany przewoźnik zezwala na używanie telefonów komórkowych na pokładzie samolotu.

czytaj więcej

ULC: Komisja Europejska opublikowała „EU Air Safety List” zwaną „czarną listą”

2016-12-13

W dniu 8 grudnia 2016 r. Komisja Europejska zaktualizowała „EU safety list” (zwana „czarną listą”), listę linii lotniczych, które nie spełniają międzynarodowych norm bezpieczeństwa, a zatem podlegają zakazowi lub ograniczeniom w wykonywaniu lotów w obrębie Unii Europejskiej. 

czytaj więcej

ULC: podsumowanie Konferencji Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym

2016-11-23

W dniach 16-17 listopada 2016 roku na Uczelni Łazarskiego odbyła się organizowana przez Urząd Lotnictwa Cywilnego kolejna edycja Konferencji Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym, podczas której podsumowano kończący się sezon lotniczy 2016.

czytaj więcej

REKLAMAREKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.pl
Home | O nas | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony