INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Awans polskiego menedżera - Andrzej Bułka prezesem zarządu Fracht FWO Polska

2019-02-20
 

Grupa Fracht AG, globalny operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze przemysłu, stawia na rozszerzenie usług i dalszą, dynamiczną ekspansję na polskim rynku project cargo i usług spedycyjnych. Jego oddział, Fracht FWO Polska, do tej pory zarządzany z poziomu regionu Europy Środkowo-Wschodniej, znacząco wzmocnił pozycję w strukturach Grupy. Zarząd Grupy awansował Andrzeja Bułkę, dotychczas pełniącego funkcję dyrektora zarządzającego, na prezesa zarządu polskiej spółki Fracht.

czytaj więcej

Skyscanner ogłasza współpracę ze Star Alliance w zakresie wyszukiwania, przeglądania taryf oraz rezerwowania lotów

2019-02-19

Skyscanner, globalna wyszukiwarka podróży, ogłosiła współpracę ze Star Alliance, największym na świecie sojuszem linii lotniczych, która to umożliwi użytkownikom strony Star Alliance wyszukiwanie, przeglądanie taryf, a także rezerwację lotów oferowanych bezpośrednio przez 28 linii lotniczych zrzeszonych w sojuszu.

czytaj więcej

Swissport kupi 50% udziałów Air France w JV cargo handling na lotnisku Heathrow

PRTL.pl, 2019-02-15

Dostawca usług naziemnych Swissport wykupi udziały Air France we wspólnym joint venture cargo- handling na lotnisku Heathrow w Londynie.

czytaj więcej

FedEx Express skróci czas doręczeń przesyłek w Europie

2019-02-12

FedEx Express, największa na świecie firma przesyłek ekspresowych, osiągnęła kolejny etap integracji z przejętą dwa lata temu firmą TNT. Dzięki wykorzystaniu rozbudowanej sieci drogowej TNT, FedEx jest teraz w stanie zaproponować jeszcze szybsze doręczenia przesyłek ekonomicznych na terenie Europy.

czytaj więcej

„Antek” z Gliwic na WIELKIM ekranie. Arktyka w kinach!

2019-02-12

Główną rolę w filmie, który wszedł właśnie na ekrany największych polskich multipleksów (poza rewelacyjnym Madsem Mikkelsenem) gra… samolot, który jeszcze niedawno należał do Aeroklubu Gliwickiego. To Antonow AN-2 – dobrze znany mieszkańcom Gliwic i członkom AGL.

czytaj więcej

Dachser Polska na szczycie „Diamentów Forbesa”

2019-02-08

Dachser Polska, operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze eksporterów, odnotował najlepszy wynik wśród wszystkich dużych przedsiębiorstw z branży TSL w kraju w prestiżowym rankingu „Diamenty Forbesa 2019”. Dachser uplasował się na 22. pozycji w ogólnopolskim zestawieniu firm o przychodach powyżej 250 mln zł i jednocześnie zajął 1. miejsce w województwie łódzkim.

czytaj więcej

Hala F Waimea Logistic Park Bydgoszcz wynajęta w 100 procentach

2019-02-07

Do grona najemców hali F Waimea Logistic Park Bydgoszcz dołączyła firma DTS Transport wyspecjalizowana spółka z branży TSL i tym samym hala została wynajęta w 100 procentach.Do grona najemców hali F Waimea Logistic Park Bydgoszcz dołączyła firma DTS Transport wyspecjalizowana spółka z branży TSL i tym samym hala została wynajęta w 100 procentach.

czytaj więcej

LOTAMS inwestuje w Rzeszowską młodzież

2019-02-05

1 lutego 2019 roku spółka LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS) podpisała z Zespołem Szkół Mechanicznych im. Gen. Władysława Andersa w Rzeszowie porozumienie dot. wzajemnej współpracy. Przedmiotem porozumienia jest współpraca spółki ze szkołą w zakresie patronatu kierunków nauczania technik mechanik lotniczy oraz technik awionik.

czytaj więcej

Niebanalnie, często i bez ubezpieczenia - Tak podróżują Millenialsi

2019-01-31

Już za rok Millenialsi, czyli osoby urodzone w latach 1980-2000 mają odpowiadać za połowę wszystkich wydatków na podróże – wynika z prognoz Boston Consulting Group. Polscy dwudziesto- i trzydziestolatkowie planują w tym roku wydać na podróże nawet ponad 4 tys. zł. Wszystko dlatego, że traktują podróżowanie jako element własnej tożsamości, a dzięki nowym technologiom mają poczucie nieograniczonych możliwości.

czytaj więcej

Moody`s: Globalne perspektywy dla linii lotniczych dot. wzrostu ruchu i niższych kosztów paliwa są stabilne

2019-01-29

Według prognozy Moody`s, jednej z trzech największych na świecie agencji ratingowych, zagregowana marża zysku operacyjnego pozostanie stabilna na poziomie około 8% w ciągu kolejnych 12-18 miesięcy. Popyt na przewozy pasażerskie zwolni, ale nadal będzie przekraczać oferowanie.

czytaj więcej

FedEx Express: Handel sprawił, że świat prosperuje-Bert Nappier Nie warto zmieniać zwycięskiej taktyki

2019-01-29

Historia uczy nas, że ludzie zawsze chcieli podróżować i handlować, a ta chęć napędzała globalny wzrost i pozwoliła milionom ludzi podnieść się z ubóstwa. W ciągu ostatnich pięciu dekad populacja ziemi zwiększyła się ponad dwukrotnie. W tym samym czasie, odsetek ludzi żyjących w skrajnym ubóstwie spadł z 50 do zaledwie 9 procent. W tym osiągnięciu kluczową rolę odegrał handel. Gdy ludzie, dzięki handlowi, otrzymują większe możliwości, przedsiębiorstwa notują wzrosty, ludzie lepiej prosperują, a społeczności lokalne rozkwitają. W przeciwnych okolicznościach – co obserwowaliśmy podczas Wielkiego Kryzysu lat 20. i 30. ubiegłego wieku, spadają dochody gospodarstw domowych, a wraz z nimi jakość życia. To wszystko po części za sprawą pojawiających się nowych barier w handlu.

czytaj więcej

Waimea Cargo Terminal Szczecin Airport z pozwoleniem na budowę

2019-01-25

Zarząd Spółki Waimea Holding S.A., inwestor Waimea Cargo Terminal Szczecin Airport, otrzymał prawomocny dokument uprawniający do rozpoczęcia prac budowlanych na terenie inwestycji. Obiekt, którego budowa rozpoczęła się na początku 2019 roku, ma zostać oddany do użytkowania na koniec II kwartału br.

czytaj więcej

Twardy Brexit to ogromne ryzyko dla pasażerów i branży lotniczej

2019-01-23

Bez konkretnej umowy w sprawie transportu lotniczego, loty do i z Wielkiej Brytanii wykonywane przez wybrane linie lotnicze mogą zostać wstrzymane w nocy z 29 na 30 marca br. Każdy przewoźnik będzie zmuszony samodzielnie negocjować zarówno z rządem brytyjskim jak i Unią Europejską, by potwierdzić możliwość świadczenia usług. Loty będą odbywały się w oparciu o wymagane licencje – podkreśla radca prawny AirHelp, Magdalena Bursa-Łapińska i dodaje – Brexit wpłynie bezpośrednio na ruch lotniczy pomiędzy Wielką Brytanią a 44 krajami, w których prawo regulowane jest przez UE. Dotyczy to też innych krajów, takich jak USA i Kanada. W przypadku twardego Brexitu Brytyjczycy musieliby wynegocjować nowe umowy, a to oczywiście zajmie trochę czasu.

czytaj więcej

Budowa pierwszej hali Waimea Logistic Park Stargard realizowana zgodnie z planem

2019-01-23

Budowa hali A w ramach pierwszego etapu kompleksu logistyczno-produkcyjnego Waimea Logistic Park Stargard przebiega zgodnie z harmonogramem inwestycji. Hala zostanie oddana do użytku pod koniec kwietnia 2019 roku.

czytaj więcej

>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony