INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Czy rozbudowa lotniska w Radomiu jest właściwym rozwiązaniem problemów infrastrukturalnych w aglomeracji warszawskiej?

Tak, jestem przekonany, że to dobry pomysł

Trudno powiedzieć, czas pokaże

Mam poważne wątpliwości, zabrakło głębszych analiz i konsultacji z przewoźnikami

Nie, to fatalny pomysł z punktu widzenia przewoźników i pasażerów

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Agility Logistics wprowadza serwis on-board courier

2018-10-18
 

Agility Logistics, polski oddział Agility, globalnego dostawcy zintegrowanych rozwiązań logistycznych, wzmacnia ofertę usług lotniczych. Operator, który specjalizuje się we frachcie lotniczym, teraz rozszerza swoją ofertę także o usługi specjalne i zindywidualizowane, w tym serwis on-board courier. Przy organizacji tego typu transportów spedytorzy Agility Logistics wykorzystują możliwości globalnej sieci logistycznej Agility, obecnej w ponad 100 krajach na świecie.

czytaj więcej

Firma HRS zajmie się digitalizacją globalnego programu hotelowego Airbusa

2018-10-17

Firma Airbus wprowadza rozwiązania HRS w zakresie rezerwacji hotelowych na całym świecie, strategicznego zakupu usług hotelowych oraz wirtualnych rozwiązań płatniczych, udowadniając tym samym, że poprzez innowacyjne podejście i transparentność procesów Airbus stawia podróżującego pracownika w centrum zainteresowania. 

czytaj więcej

SITA: nowe badania pokazują rosnące zainteresowanie sztuczną inteligencją i biometrią

PRTL.pl, 2018-10-12

Sztuczna inteligencja (AI) i technologie biometryczne stały się kluczowymi tematami w najnowszym badaniu trendów technologicznych przeprowadzonym przez SITA, dostawcę usług informatycznych dla branży transportu lotniczego.

czytaj więcej

HOCHTIEF Polska zmodernizuje sortownię bagażu na Lotnisku Chopina w Warszawie

2018-10-11

HOCHTIEF Polska podpisał kontrakt na modernizację sortowni bagażu na Lotnisku Chopina w Warszawie. Inwestorem jest Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. Wartość zlecenia wynosi ponad 120 mln zł brutto. Prace rozpoczną się wkrótce i potrwają około 20 miesięcy.

czytaj więcej

Deutsche Post DHL z nowym pionem DHL eCommerce Solutions

2018-10-11

W związku ze szczególnym zainteresowaniem działalnością pocztową i paczkową w Niemczech i aby wykorzystać ogromne możliwości rozwoju w sektorze elektronicznego handlu, Grupa postanowiła dokonać modyfikacji w pionie PEP (poczta – e-commerce – przesyłki). Obszar działalności poczty i przesyłek w Niemczech będzie funkcjonował pod nazwą Post & Paket Deutschland i pozostanie pod tymczasowym przewodnictwem CEO Grupy Franka Appela.

czytaj więcej

Allianz Partners wspiera na drodze kierowców korzystających z aplikacji Waze

2018-10-11

Waze to jedna z największych społecznościowych aplikacji nawigacyjnych, której użytkownicy w czasie rzeczywistym informowani są o tym co dzieje się na drodze - o stłuczkach, wypadkach, korkach. Korzysta z niej ponad 22 miliony osób, w 20 krajach Europejskich. Od października również w Polsce kierowcy korzystający z aplikacji mają dostęp do usług pomocy drogowych obsługiwanych przez Allianz Partners.

czytaj więcej

UPS zwiększa ładowność między Polską a Hongkongiem aż o 25%

2018-10-10

Większy samolot między Warszawą a Hongkongiem jest odpowiedzią na ponad 30% wzrost eksportu z Polski, to także dalsza ekspansja inteligentnej globalnej sieci logistycznej UPS.

czytaj więcej

Skyscanner: Listopad najtańszym miesiącem na podróżowanie

2018-10-10

Skyscanner przygotował kilka ciekawych i przyjaznych dla kieszeni inspiracji na listopadowy citybreak. Choć listopad uchodzi za najbardziej ponury i nielubiany miesiąc, dla pasjonatów podróżowania ma on niewątpliwie walory: bilety lotnicze są wówczas w super niskich cenach, często niższych nawet o kilkadziesiąt procent w porównaniu z pozostałymi miesiącami w roku. Zwykle to właśnie w listopadzie poszukiwacze najlepszych okazji cenowych mogą liczyć na prawdziwe żniwa. Skyscanner sprawdził najciekawsze i najtańsze kierunki – jest w czym wybierać. W zestawieniu znalazł się m.in. Bliski Wschód z egzotyczną Jordanią, Kijów, zielony Dublin, a także Wiedeń, Londyn czy Berlin.

czytaj więcej

Kuehne + Nagel wzmacnia swoją pozycję w Indonezji dzięki strategicznemu przejęciu

2018-10-09

Kuehne + Nagel ogłasza przejęcie logistycznego operatora Wira Logistics, lidera firm logistycznych w Indonezji. To strategiczne przejęcie wzmocni krajową sieć magazynową oraz dystrybucyjną w Indonezji.

czytaj więcej

WELCOME Airport Services operatorem handlingowym w Waimea Cargo Terminal Szczecin–Goleniów

2018-10-05

Zarząd Spółki celowej z Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. podpisał umowę z Zarządem WELCOME Airport Services Sp. z o.o. na obsługę handlingową przesyłek towarowych w Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów. Obiekt, którego budowa rozpocznie się jesienią tego roku, ma zostać oddany do użytkowania na koniec II kwartału 2019 roku.

czytaj więcej

Kuehne + Nagel rozwija swoją regionalną sieć w Centralnej Azji i na terenie Kaukazu

2018-10-02

Aby zagwarantować lepszą obsługę obiecująco rozwijającego się rynku w Centralnej Azji i na Kaukazie, Kuehne + Nagel dalej wzmacnia swoją sieć logistyczną w regionie.

czytaj więcej

Strategia zrównoważonego rozwoju potwierdzona: Kuehne + Nagel uwzględnione w SXI Switzerland Sustainability 25 Index

2018-09-28

Kuehne + Nagel, jedna z wiodących na świecie firm logistycznych została uwzględniona w SXI Switzerland Sustainability 25 Index, najważniejszym indeksie zrównoważonego rozwoju w Szwajcarii. Uwzględnia on akcje 25 spółek, wymienionych w ramach rozszerzonego indeksu SMI, które zdobyły najwyższy wskaźnik zrównoważonego rozwoju. Wskaźnik ten jest mierzony w oparciu o około 90 podstawowych i szczególnych dla danej branży kryteriów.

czytaj więcej

Nuctech Warsaw otwiera nowy zakład produkcyjno - biurowy w Kobyłce

2018-09-27

Strategiczna inwestycja, o wartości około 40 milionów złotych i powierzchni prawie 6 000 m kw. pozwoli firmie na podwojenie produkcji zaawansowanych technologicznie produktów i systemów bezpieczeństwa dla jednostek kontroli na rynkach europejskich.

czytaj więcej

Polska Grupa Lotnicza zbuduje w Rzeszowie bazę techniczną dla samolotów

2018-09-24

PGL ogłosił plany budowy na terenie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka centrum serwisowego dla samolotów pasażerskich, które będzie w stanie obsługiwać maszyny szerokokadłubowe, takie jak np. Boeing 787 Dreamliner, Boeing 777 i Airbus A350. To będzie największa tego typu baza w Europie Środkowo-Wschodniej.

czytaj więcej

>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony