INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Dachser Air & Sea Logistics wchodzi do Szwecji

2019-05-24
 

Dachser uruchomił swój pierwszy oddział logistyki transportu lotniczego i morskiego w Szwecji. Tamtejsze biuro Dachser ASL mieści się w Göteborgu. Szwecja jest następnym, po Danii i Finlandii, krajem skandynawskim, gdzie znajdują się oddziały operatora obsługujące fracht lotniczy i morski.

czytaj więcej

Prawie 15 mln dla PWSZ w Chełmie

2019-05-24

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chemie pozyskała prawie 15 mln złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego m.in. na rozwój kierunków lotniczych. Dzięki dofinansowaniu przyszli piloci będą mogli doskonalić swoje umiejętności. Planowany jest także zakup kolejnego samolotu szkoleniowego.

czytaj więcej

AirHelp Score 2019: Gdańsk 5. najlepszym lotniskiem na świecie

2019-05-15

Tegoroczny ranking najlepszych lotnisk na świecie AirHelp Score otwiera Hamad International Airport. Kolejne miejsca w czołówce zajęły porty Tokyo International Airport oraz Athens International Airport. W tym roku największą niespodzianką okazał się wysoki wynik gdańskiego lotniska, które znalazło się na 5. pozycji zestawienia.

czytaj więcej

Kto szuka, nie przepłaca. Sposoby na tanie bilety lotnicze

2019-05-10

Jak wynika z badań, lubimy latać samolotem i robimy to coraz częściej. Jednak dla wielu z nas bilety lotnicze są wciąż za drogie, co jest przeszkodą w spełnianiu podróżniczych marzeń. Jak i kiedy kupować bilety lotnicze, żeby polecieć na urlop już za kilkadziesiąt złotych?

czytaj więcej

Jak spędziliśmy tegoroczną majówkę? Bałtyk - najczęściej wybierany kierunek

2019-05-10

Polacy spędzili tegoroczną majówkę tradycyjnie w kraju – podaje serwis turystyczny Travelist. Najbardziej oblegane były kurorty nadmorskie – ponad 45% podróżujących z Travelist odpoczywało nad Bałtykiem. Co ciekawe, pobyt nad polskim morzem okazał się o 30% droższy niż na chorwackim wybrzeżu Adriatyku. Najwięcej majówkowicze zapłacili za pobyt na Mazurach i w Sudetach.

czytaj więcej

Najpopularniejsze w Polsce linie lotnicze niesłusznie odrzucają wnioski pasażerów o odszkodowanie

2019-04-30

Linie lotnicze na całym świecie niesłusznie odrzucają wnioski pasażerów o odszkodowanie za odwołane lub opóźnione powyżej 3 godzin loty. Globalne badanie przeprowadzone przez firmę AirHelp ujawnia skalę tego problemu. Ranking otwiera tunezyjska linia Tunisair, która nie uznaje żadnych roszczeń pasażerskich (100% przypadków). W czołówce najgorszych przewoźników znalazły się też takie europejskie linie jak: Iberia – 96% odrzuconych roszczeń, Easyjet – 96% oraz Ryanair – 95%. Wyniki te dotyczą wniosków o odszkodowanie złożonych pomiędzy 1 stycznia 2016 r. a 31 grudnia 2018 r., od których wypłaty bezpodstawnie uchyliły się linie lotnicze.

czytaj więcej

PAYBACK poszerza swoją ofertę dla podróżujących

2019-04-30

Do PAYBACK dołączyła platforma www.esky.pl, na której można znaleźć atrakcyjne oferty biletów lotniczych, noclegów oraz dodatkowych usług ułatwiających eksplorowanie świata. Popularna wyszukiwarka świetnie wpisuje się w ofertę Programu dla miłośników podróży, która obejmuje takie marki jak LOT, Fly.pl, Booking.com, Hotels.com czy TUI.

czytaj więcej

Polski Klub Lotniczy wraz z Kancelarią WKB zorganizował spotkanie w sprawie „Deficytu wykwalifikowanego personelu w lotnictwie”

2019-04-26

W dniu 16 kwietnia 2019 r. Polski Klub Lotniczy wraz z Kancelarią WKB sp.k. zorganizował spotkanie w sprawie „Deficytu wykwalifikowanego personelu w lotnictwie”. W wydarzeniu wzięli udział specjaliści z sektora, przedstawiciele linii lotniczych, agentów obsługi naziemnej, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a także przedstawiciele środowiska szkoleniowego i uczelni wyższych. W dyskusji podkreślano rolę szkolenia personelu oraz konieczność wypracowania nowych rozwiązań umożliwiających swobodny rozwój lotnictwa w Polsce, który aktualnie wstrzymywany jest przez deficyty osób wyszkolonych.

czytaj więcej

Kuehne + Nagel: Wyniki finansowe grupy za I kw. 2019 roku

2019-04-26

Kuehne + Nagel nadal notuje wzrost.

czytaj więcej

PwC Polska, Airbus Polska, Cleanproject i SatRevolution otwierają Future Space Accelerator - unikalny program akceleracji dla startupów z branży kosmicznej

2019-04-26

Cztery firmy: Airbus Polska, Cleanproject, SatRevolution oraz PwC Polska uruchamiają pierwszą edycję unikalnego programu akceleracji dla startupów z szeroko rozumianej branży kosmicznej - Future Space Accelerator. Celem projektu jest wsparcie technologicznych spółek oferujących innowacyjne rozwiązania poprzez pomoc w opracowaniu optymalnych modeli biznesowych, wypracowanie wspólnych form współpracy z partnerami programu oraz łączenie z potencjalnymi, międzynarodowymi inwestorami i partnerami biznesowymi.

czytaj więcej

Ile kosztuje tydzień parkingu na polskich lotniskach?

2019-04-25

Każdy podróżujący przed urlopem musi zdecydować o tym, jak dojechać na lotnisko - niektórzy angażują w to swoją rodzinę i znajomych, inni zamawiają taksówkę lub korzystają z transportu publicznego. KAYAK.pl postanowił sprawdzić, ile kosztuje wygodniejsze rozwiązanie, jakim jest pozostawienie samochodu na parkingu przy lotnisku?

czytaj więcej

GIVT Index –1 kwartał 2019 roku na zielono

2019-04-25

Mniej lotów odwołanych oraz opóźnionych o minimum 3 godziny. Pyrzowice z największą poprawą. Marzec to drugi z rzędu miesiąc, gdy polski rynek lotniczy notuje coraz mniej odwołanych i opóźnionych o ponad 3 godziny lotów. W marcu swoje statystyki poprawiły wszystkie duże porty lotnicze w naszym kraju, jednak zdecydowanie uwagę zwraca wynik katowickiego portu lotniczego, którego GIVT Index w porównaniu do marca zeszłego roku poprawił się aż o 85 proc.

czytaj więcej

Czy leci z nami bagaż? Czyli co zrobić, gdy na miejscu ląduje sam pasażer

2019-04-25

Majówka i wakacyjny sezon urlopowy zbliżają się wielkimi krokami. Dla lotnisk to wyjątkowy okres, podczas którego obsługują wzmożony ruch pasażerski. Choć infrastruktura lotnicza jest stale modernizowana, to wciąż jednym z największych problemów, z jakimi muszą mierzyć się podróżni, są opóźnione lub zgubione bagaże.

czytaj więcej

Baltona zakończyła inwestycję na Okęciu

2019-04-24

Przed Świętami Wielkanocnymi Baltona otworzyła ostatni z 14 sklepów na Lotnisku Chopina. Tym samym, spółka zakończyła całość inwestycji prowadzonej na Okęciu. Sklepy nowego operatora wyróżnia oryginalny projekt aranżacji powierzchni handlowej oraz nowe, zaskakujące formaty.

czytaj więcej

>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony