INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


E-commerce tylko dla firm, które najszybciej sprostają wyzwaniom w obszarze łańcucha dostaw. Najnowszy raport DHL

2019-08-13
 

Według nowego raportu DHL większości firm nie udało się w pełni wdrożyć strategii e-commerce. 70% firm B2C i 60% firm B2B nadal pracuje nad doprowadzeniem do pełnego wdrożenia strategii. Zarówno firmy B2C, jak i firmy B2B uważają obsługę klienta za najważniejszy aspekt handlu elektronicznego. Presja, by spełnić oczekiwania klientów to największe wyzwanie dla firm rozszerzających swoją ofertę sprzedaży przez Internet

czytaj więcej

Amadeus wprowadza nowy interfejs API z funkcjami NDC

2019-08-09

Amadeus Travel API umożliwia liniom lotniczym większe zróżnicowanie ofert, a biurom podróży zapewnia dostęp do nowych funkcji i większej ilości treści.

czytaj więcej

Dachser: nowoczesne technologie dla logistyki jutra

2019-08-07

Dachser, globalny operator logistyczny, prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania koncepcji takich jak IoT (Internet rzeczy) czy uczenia maszynowego do zarządzania łańcuchami dostaw. Międzynarodowa firma od początku swego istnienia przywiązuje dużą wagę do innowacyjności. Operator odgrywał kluczową rolę m.in. przy wdrożeniu nadwozi wymiennych w latach 70. czy rozpowszechnieniu kodów kreskowych na paletach w ostatniej dekadzie XX wieku. Cel tych działań zawsze jest taki sam: zapewnienie najsprawniejszej obsługi logistycznej przy maksymalnej kontroli na każdym etapie łańcucha dostaw.

czytaj więcej

LOTAMS podpisuje umowę z PWSZ w Chełmie

2019-08-06

29 lipca 2019 roku spółka LOTAMS podpisała umowę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie. Przedmiotem porozumienia jest współpraca spółki LOTAMS ze szkołą w zakresie patronatu kierunku studiów Mechanika i budowa maszyn ze specjalnością Mechaniki lotniczej.

czytaj więcej

Aeroklub Gliwicki: Atrakcje na ziemi i w powietrzu. Przyjdź na lotnisko

2019-07-31

W najbliższą sobotę (3 sierpnia) na płycie gliwickiego lotniska odbędą się Spadochronowe Mistrzostwa Śląska w celności lądowania. Gospodarzem odbywającej się od lat bardzo widowiskowej imprezy jest Aeroklub Gliwicki, który w dniu zawodów zaprasza również na Dzień Otwarty. Atrakcji będzie sporo!

czytaj więcej

Nice leci do Stambułu: rozwiązania do automatyzacji żaluzji wewnętrznych są instalowane w jednym z największych portów lotniczych na świecie

2019-07-30

Nice, czołowa włoska firma, lider rynku w sektorach Home Automation, Home Security i Smart Home, dodaje kolejny prestiżowy projekt do kilku innych międzynarodowych realizacji.

czytaj więcej

Kuehne + Nagel kontynuuje ekspansję w zakresie logistyki produktów łatwo psujących

2019-07-29

Przejęcie Worldwide Perishable Canada Co., lidera w transporcie owoców morza i eksporcie tuńczyka. Łączny wolumen 17 000 ton transportowanych w temperaturze kontrolowanej produktów w perspektywie roku.

czytaj więcej

Kuehne + Nagel: Wyniki finansowe pierwszego półrocza 2019 r.

2019-07-26

Wysokie wyniki w trudnym środowisku rynkowym.

czytaj więcej

Nie trać czasu i pieniędzy – odzyskaj odszkodowanie za zeszłoroczne wakacje

2019-07-24

Zgodnie z unijnym Rozporządzeniem (WE) 261/2004 pasażerowie linii lotniczych mogą ubiegać się o odszkodowanie za zakłócony lot w wysokości od 250 do 600 euro za osobę. Ponad 74 600 pasażerów wylatujących z polskich lotnisk w trakcie zeszłorocznych wakacji kwalifikowało się do wypłaty takiej rekompensaty od przewoźnika, z czego o swoje prawa zawalczyło niecałe 44 proc. Ekspert AirHelp wskazuje, że pozostali podróżujący nadal mogą odzyskać należne im pieniądze, jeżeli złożą wniosek w odpowiednim terminie.

czytaj więcej

Decyzja TSUE w sprawie lotów łączonych może wywołać sprzeciw linii lotniczych

2019-07-16

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że prawo do odszkodowania za opóźniony lub zakłócony rejs dotyczy również lotów łączonych, nawet jeśli zakłócony lot był obsługiwany przez inną linię lotniczą. Każdy pasażer, którego dotknie taka sytuacja, może być uprawniony do ubiegania się o zastępczy transport oraz odszkodowanie w wysokości do 600 euro za osobę.

czytaj więcej

Kuehne + Nagel podpisało umowę partnerską z międzynarodowym lotniskiem w Wiedniu na obsługę produktów farmaceutycznych i medycznych

2019-07-10

Nowe wiedeńskie centrum obsługi produktów farmaceutycznych (Vienna Pharma Handling Center – VPHC) przystosowane jest do szybkiego i kompleksowego serwisu ładunków wrażliwych na temperaturę bezpośrednio z samolotu na transport drogowy i odwrotnie. Centrum dysponuje powierzchnią 1600 m2 i jest jedynym lotniskiem w Europie Środkowej, które oferuje całościowe rozwiązanie dla przesyłek farmaceutycznych i medycznych. Charakteryzuje się płynnym łańcuchem chłodniczym, szybkim procesem obsługi oraz krótszym czasem realizacji transportu lotniczego i drogowego. 

czytaj więcej

ESA zleca firmom Siemens i Sonaca opracowanie projektu aplikacji do wytwarzania addytywnego

2019-07-05

Europejska Agencja Kosmiczna (European Space Agency, ESA) wybrała firmę Siemens Digital Industries Software do opracowania aplikacji służących do projektowania struktur lotniczych, w których metalowe elementy są wytwarzane technikami przyrostowymi.

czytaj więcej

Airport Companion Europe – program gwarantujący liczne korzyści na lotniskach dla wszystkich podróżujących z kartą Visa

2019-06-28

Polskie lotniska z roku na rok obsługują coraz więcej pasażerów [1]. Mając to na uwadze, Visa stworzyła program Airport Companion Europe przeznaczony dla osób podróżujących lub planujących wakacyjne wyjazdy. Wszyscy użytkownicy kart Visa w Polsce mogą cieszyć się zniżkami nawet do 25% w sklepach, restauracjach i kawiarniach lotniskowych na całym świecie. W Polsce zniżki dostępne są aż na 13 lotniskach. Z benefitów programu można korzystać przez ponad rok.

 

czytaj więcej

DHL Supply Chain wdraża na całym świecie najnowszą wersję inteligentnych okularów Google

2019-06-27

DHL jest jednym z pierwszych klientów na świecie, którzy będą używać okularów Google najnowszej generacji do pracy w magazynach i centrach dystrybucji. Wydłużony czas pracy baterii, szybszy procesor oraz skrócony czas ładowania sprawiają, że nowe urządzenia są jeszcze lepiej dostosowane do użytku przemysłowego w obszarze intralogistyki. Inteligentne okulary i urządzenia do noszenia przy sobie stanowią tylko jeden z elementów wdrażanej w DHL strategii cyfryzacji.

czytaj więcej

>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony