INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Jakie jest najlepsze rozwiązanie problemu ograniczonej przepustowości lotniska Chopina?

rozbudowa istniejącej sieci lotnisk

budowa nowego CPL

rozbudowa Modlina

duopol Modlin-Chopin

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


LS Airport Services oraz LS Technics podpisały Deklarację w sprawie kultury bezpieczeństwa w lotnictwie „Just Culture”

2018-04-19
 

18 kwietnia, podczas Konferencji Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym organizowanej przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, odbywającej się na Uczelni Łazarskiego w Warszawie Zarządy Spółek LS Technics oraz LS Airport Services podpisały Deklarację w sprawie kultury bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym „Just Culture”. Potwierdziły tym samym wolę budowania kultury bezpieczeństwa w swoich organizacjach.

czytaj więcej

LOTAMS na Dniu Otwartym w ZSCKP Sochaczew

2018-04-17

13 kwietnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie odbył się Dzień Otwarty skierowany do gimnazjalistów i uczniów klas podstawowych, którzy nie zadecydowali jeszcze o swojej przyszłości. W tym szczególnym dniu wzięło udział wielu przedstawicieli przedsiębiorców, instytucji powiatowych oraz przede wszystkim mnóstwo młodych osób.

czytaj więcej

DHL rozszerza działalność e-commerce na skalę międzynarodową

2018-04-16

Globalna platforma informatyczna umożliwi zarządzanie zamówieniami na całym świecie. Nowe centra realizacji znajdują się w Wielkiej Brytanii, obu Amerykach i krajach Azji Południowo-Wschodniej.

czytaj więcej

Powstaje nowoczesny system rejestracji samolotów. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce

2018-04-12

W międzynarodowym Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka testowane jest innowacyjne rozwiązanie w obszarze identyfikacji statków powietrznych znajdujących się w obszarze lotniska. Dzięki niemu możliwe stanie się ściąganie opłat od przewoźników czy pilotów, którzy do tej pory unikali płacenia ze względu na trudności z ich identyfikacją.

czytaj więcej

FSC: Nowy symulator A320 NEO/CEO na lotnisku w Amsterdamie

2018-04-10

Flight Simulation Company (FSC) uruchomił nowy symulator typu A320 NEO/CEO w swojej lokalizacji na lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Symulator jest gotowy do szkoleń.

czytaj więcej

LOTAMS na seminarium naukowym w Teresinie

2018-04-09

4 kwietnia w Zespole Szkół Teresin odbyło się seminarium naukowe „Kształcenie zawodowe a rynek pracy”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wielu szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu sochaczewskiego i okolic, którzy mieli okazję poznać ofertę firm i przedsiębiorstw współpracujących ze szkołą zarządzaną przez Panią Dyrektor – Ewę Odolczyk.

czytaj więcej

Chopin Airport Development: zupełnie nowe oblicze Courtyard by Marriott Warsaw Airport

2018-03-29

Chopin Airport Development, lider inwestycji okołolotniskowych w Polsce, ogłosił remont generalny hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport. Spółka podjęła decyzję o pełnej rewitalizacji budynku – projekt aranżacji wnętrz jest już gotowy, a właściciel uzyskał wszelkie pozwolenia na modernizację. Remont jest zwieńczeniem piętnastoletniej historii hotelu, który osiąga bardzo dobre wyniki i jest konkurencyjny nie tylko dla hoteli w otoczeniu lotniska Chopina, ale także dla innych obiektów w centrum Warszawy. Zmiana aranżacji dotyczyć będzie wszystkich części wspólnych na poziomie hotelowego lobby – kawiarni z barem, restauracji, stanowisk recepcji, sal konferencyjnych, ale także części hotelowej, czyli wszystkich pokoi.

czytaj więcej

Polskie części w sercu Boeinga

2018-03-28

W dniu 26 marca 2018 r. w Seattle rozpoczną się targi "Aerospace&Defense Supplier Summit", największe wydarzenie dla producentów części lotniczych w USA. To pierwsza impreza branżowa, na której Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) zorganizuje polskie stoisko informacyjno-promocyjne w związku z realizacją branżowego programu promocji sektora części lotniczych i samochodowych.

czytaj więcej

EME Aero – rusza nowa inwestycja na lotniczej mapie Podkarpacia

2018-03-27

Rozpoczęcie budowy planowane jest w maju 2018 r. W województwie podkarpackim, w Gminie Trzebownisko, powstanie jedna z najnowocześniejszych firm w branży lotniczej, jakie obecnie funkcjonują w Europie. Spółka EME Aero (Engine Maintenance Europe) jest przedsięwzięciem joint venture Lufthansa Technik AG oraz MTU Aero Engines AG. Wartość planowanej inwestycji to 150 mln euro. Rozpoczął się proces rekrutacji nowych pracowników, zaś początek samej budowy planowany jest na ma.

czytaj więcej

Piotr Wieczorek nowym Prezesem WELCOME

2018-03-23

Z dniem 22 marca 2018 r. Rada Nadzorcza WELCOME Airport Services Sp. z o.o. powołała Pana Piotra Wieczorka do składu Zarządu Spółki powierzając mu funkcję Prezesa Zarządu.

czytaj więcej

Wizz Tours: Najpopularniejsze wiosenne kierunki

2018-03-22

Wizz Tours, portal należący do grupy Wizz Air, największej niskokosztowej linii lotniczej w Europie Środkowo-Wschodniej, cieszy się z nadejścia wiosny i zachęca do planowania i rezerwowania wakacji. Wizz Tours oferuje szeroki wybór pakietów wyjazdowych dla osób podróżujących zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych, w tym także wyjazdów weekendowych typu „city break”.

czytaj więcej

Przedstawiciele MEN, ORE oraz LS Airport Services i LS Technics pracują wspólnie w celu przygotowania kadr dla branży transportu lotniczego w Polsce

2018-03-21

Przedstawiciele LS Airport Services, czyli największej Spółki Skarbu Państwa, zajmującej się obsługą naziemną samolotów, oraz LS Technics – spółki zależnej LSAS zajmującej się naprawami i przeglądami samolotów, we współpracy z m.in. Ministerstwem Edukacji oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji opracowują strategię działań niezbędnych do przygotowania pracowników na potrzeby obsługi naziemnej samolotów, pasażerów oraz ich bagaży w polskich portach lotniczych w związku z gwałtownym i dynamicznym rozwojem branży lotniczej i rosnącym w ślad za nim zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych pracowników.

czytaj więcej

Należąca do Amadeusa platforma travel audience podpisuje umowę z Dubai Tourism

2018-03-19

Travel audience, platforma reklamowa należąca do firmy Amadeus - dzięki globalnemu zasięgowi i zaawansowanej analityce danych – pomoże miastu Dubaj lepiej poznać turystów.

czytaj więcej

LOTAMS: Ruszyła rekrutacja do „Letniej Bazy Adeptów Techniki”

2018-03-09

Z początkiem marca ruszyła rekrutacja do kolejnej wakacyjnej edycji programu praktyk – „Letnia Baza Adeptów Techniki”. Jest to druga odsłona projektu skierowanego do młodych ludzi, którzy pragną zdobyć doświadczenie jeszcze w trakcie edukacji lub tuż po jej zakończeniu.

czytaj więcej

>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony