INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Czy rozbudowa lotniska w Radomiu jest właściwym rozwiązaniem problemów infrastrukturalnych w aglomeracji warszawskiej?

Tak, jestem przekonany, że to dobry pomysł

Trudno powiedzieć, czas pokaże

Mam poważne wątpliwości, zabrakło głębszych analiz i konsultacji z przewoźnikami

Nie, to fatalny pomysł z punktu widzenia przewoźników i pasażerów

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


AirHelp: Parkowanie na lotnisku może kosztować więcej niż twój lot

2018-09-24
 

Podróżni, którzy na czas wyjazdu zostawiają samochód przy lotnisku mogą zapłacić więcej za parking niż za bilet lotniczy. Firma AirHelp porównała ceny parkingów na 10 lotniskach w kraju i zauważyła znaczące różnice pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami. Podczas, gdy w Gdańsku podróżni muszą zapłacić 69 zł za tydzień parkowania przy porcie lotniczym, w Warszawie koszt ten wzrasta aż do 220 zł. W większości przebadanych miast korzystniejsza cenowo wydaje się oferta prywatnych dostawców.

czytaj więcej

DHL: Dziesięć lat światowego dnia wolontariusza – pracownicy Deutsche Post DHL Group wspierają lokalne projekty charytatywne

2018-09-24

Deutsche Post DHL Group zachęca pracowników na całym świecie do udziału w dziesiątym światowym dniu wolontariusza Grupy odbywającym się w dniach 17-30 września. Podczas tego dwutygodniowego okresu, pracownicy Grupy zachęcani są do aktywnego wspierania projektów charytatywnych w ich regionach. Tylko w ostatnim roku, ponad 100 000 pracowników na całym świecie poświęciło około 400 000 godzin czasu na blisko 3000 takich projektów. W ten sposób, światowy dzień wolontariatu ma swój realny i trwały wkład, który przynosi korzyści pracownikom i społeczeństwu.

czytaj więcej

Avsec Cargo: Kontrola bezpieczeństwa towarów lotniczych przy autostradzie A2 Wysogotowo koło Poznania

2018-09-21

Firma Avsec Cargo, posiadająca status Zarejestrowanego Agenta poszerzyła zakres usług o kontrolę bezpieczeństwa ładunków lotniczych i poczty na terminalu w Wysogotowie k/Poznania.

czytaj więcej

Sean Healy mianowany Regional Chief Operating Officer w FedEx Express Europe

2018-09-20

FedEx Express, największa na świecie firma świadcząca usługi przesyłek ekspresowych, powołała nowego menedżera, który pokieruje operacjami firmy w Europie. Stanowisko Chief Regional Operating Officer (COO) FedEx Express Europe obejmie Sean Healy, od lat związany z FedEx. Zastąpi on Micheala Holta, który z końcem września przejdzie na emeryturę.

czytaj więcej

Grupa Fracht i CargoX, łącząc tradycję z blockchain zmieniają globalne łańcuchy dostaw

2018-09-19

Grupa Fracht, globalny operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze przemysłu, rozpoczęła w lipcu współpracę z CargoX, dostawcą innowacyjnego rozwiązania opartego na platformie blockchain - Smart Bill of Lading. Teraz spółki Grupy Fracht oraz ich klienci mogą korzystać z inteligentnych systemów do obsługi konosamentów w transporcie morskim.

czytaj więcej

Kuehne + Nagel: Nowy Dyrektor Zarządzający w Polsce

2018-09-18

Wojciech Sienicki (57) został powołany na Dyrektora Zarządzającego Kuehne + Nagel w Polsce. Wojciech Sienicki posiada prawie 30 lat doświadczenia w branży logistyki i transportu, obejmując w tym okresie wiele menadżerskich stanowisk.

czytaj więcej

Kuehne + Nagel wdraża technologię blockchain dla portalu VGM

2018-09-17

Kuehne + Nagel po raz pierwszy wykorzystuje korzyści technologii blockchain na wielką skalę operacyjną, obsługując przy jej pomocy 800.000 transakcji miesięcznie, jednocześnie firma aktualizuje swój ugruntowany już portal VGM. Ulepszone rozwiązanie zapewnia spedytorom nowe funkcje, które zwiększyły wygodę ich działań, jak i, stopień transparentności statusów VGM wszystkich przesyłek klientów i historii przechowywanych informacji. Wszystkie informacje wprowadzane przez portal są przechowywane w łańcuchu, co umożliwia korzystanie z wewnętrznych interfejsów blockchain w celu wymiany danych z trzecimi stronami, pozbywając się tym samym konieczności wykorzystywania dodatkowych kanałów komunikacyjnych. Kuehne + Nagel zaprojektowało rozwiązanie, aby w pełni odpowiedzieć na wymagania branżowe dotyczące poufności i prywatności danych, z dopełnieniem natury technologii blockchain, którymi są trwałość i identyfikowalność danych.

czytaj więcej

LOTAMS nawiązuje współpracę z francuską linią lotniczą Air Austral

2018-09-14

Na początku września LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS) rozpoczęła współpracę z francuską linią lotniczą – Air Austral. Obsługa techniczna obejmuje prace na Boeingu 787 Dreamliner.

czytaj więcej

Skyscanner podsumowuje tegoroczny sezon urlopowy - w minione wakacje najdłużej odpoczywali Francuzi, a tuż za nimi Niemcy, z kolei Polacy i Brytyjczycy wybrali te same kierunki podróży

2018-09-12

Wakacje dobiegły końca. Analitycy Skyscanner wzięli pod lupę Polaków, Niemców, Francuzów i Brytyjczyków i sprawdzili jak spędzili tegoroczny urlop, dokąd najczęściej podróżowali oraz ile dni średnio spędzili na odpoczynku. Wśród najpopularniejszych kierunków dla wszystkich 4 narodowści zanalazły się Hiszpania i Stany Zjednoczone. Pod względem długości urlopu prym wiodą Francuzi – na wakacjach odpoczywali średnio 18 dni, o 6 dni dłużej niż Polacy.

czytaj więcej

DHL Parcel z nową ofertą dla start-upów

2018-09-10

Wychodząc naprzeciw klientom biznesowym, którzy rozpoczynają swoją przygodę z branżą e-commerce, DHL Parcel wprowadził nową usługę ”e-umowa”. Dzięki niej każda firma wysyłająca do 50 paczek miesięcznie, za pomocą tylko 4 kroków może rozpocząć współpracę z DHL Parcel.

czytaj więcej

AirHelp: Wyjątkowo problematyczne wakacje - ponad 133 mln zł odszkodowań dla poszkodowanych pasażerów

2018-09-07

Tegoroczne wakacje zapisały się w historii lotnisk i linii lotniczych jako wyjątkowo problematyczne. Jak wynika z danych AirHelp ponad 1300 lotów z i do Polski odbyło się z opóźnieniem powyżej 3 godzin bądź zostało odwołanych. To prawie trzy razy więcej takich zakłóceń w porównaniu do ubiegłorocznych wakacji. W tym roku wzrosła też liczba pasażerów mogących ubiegać się o odszkodowania, których łączna wartość wynosi ponad 133 mln złotych.

czytaj więcej

BGS pobudza konkurencję na lotnisku Chopina

2018-09-05

Przez ostatnie pięć lat linie lotnicze zaoszczędziły 38,5 mln USD. Dzięki działalności Baltic Ground Services na lotnisku Chopina działają mechanizmy konkurencyjne. Firma przygotowała analizę cenową kosztów tankowania na lotnisku. Obliczyła, że od 2012 na tym lotnisku, cena tankowania paliwa oferowana liniom lotniczym spadła o 45 USD na tonie. Oznacza to, ze przez ostatnie pięć lat linie lotnicze zaoszczędziły w sumie 38,5 mln USD na paliwie.

czytaj więcej

Agility podsumowuje pierwszą połowę roku – dynamiczny rozwój i dwucyfrowy wzrost przychodów

2018-09-04

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, ogłosił wyniki za 2. kwartał i podsumował swoją działalność na świecie i w Polsce w pierwszej połowie 2018 roku.

czytaj więcej

Lokalny koloryt, topowe marki i regionalne specjały – nowe sklepy Baltony na wrocławskim lotnisku już otwarte!

2018-09-03

Baltona, spółka zależna Flemingo International, oddała do użytku podróżnych Portu Lotniczego Wrocław pięć innowacyjnych konceptów sklepowych. W zainspirowanych miastem nowoczesnych przestrzeniach handlowych podróżni znajdą bogatą ofertę produktów z kategorii travel retail, w tym szeroki wybór renomowanych marek modowych, zapachów i kosmetyków oraz starannie wyselekcjonowanych alkoholi. Klienci mogą również poczuć koloryt Wrocławia i regionu poprzez wyjątkową gamę produktów lokalnych.

czytaj więcej

>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony