INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Czy rozbudowa lotniska w Radomiu jest właściwym rozwiązaniem problemów infrastrukturalnych w aglomeracji warszawskiej?

Tak, jestem przekonany, że to dobry pomysł

Trudno powiedzieć, czas pokaże

Mam poważne wątpliwości, zabrakło głębszych analiz i konsultacji z przewoźnikami

Nie, to fatalny pomysł z punktu widzenia przewoźników i pasażerów

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


IATA: Pomyślne zakończenie testów nowej metody płatności za bilety lotnicze

2019-01-11
 

Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego IATA poinformowało, że pierwsza transakcja zakupu biletu „IATA Pay” przebiegła pomyślnie. Transakcja została przeprowadzona we współpracy z ipagoo, brytyjską firmą fintech.

czytaj więcej

LS Airport Services przedłuża współpracę z linią Wizz Air na lotnisku w Katowicach oraz rozpoczyna obsługę samolotów węgierskiej linii na lotnisku w Krakowie

2019-01-04

- Cieszymy się z otrzymanej dzisiaj informacji dotyczącej przedłużenia umowy na obsługę naziemną linii Wizz Air na Lotnisku w Katowicach oraz rozpoczęcia przez LS Airport Services kompleksowej obsługi przewoźnika w otwieranej przez niego stacji na lotnisku w Krakowie. Odczytujemy to jako dobrą ocenę naszej dotychczasowej współpracy oraz szansę dalszego rozwoju naszej działalności – mówi Anna Rosek, Członek Zarządu LS Airport Services ds. operacyjnych.

czytaj więcej

Agility zainwestuje 100 mln USD w cyfrową platformę logistyczną Shipa

2019-01-04

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, w ciągu najbliższych trzech lat zainwestuje 100 mln USD w projekt uruchomienia Shipa.com, cyfrowej platformy logistycznej umożliwiającej przedsiębiorcom oraz konsumentom zarządzanie transportem, sprzedażą oraz dostawami przez Internet.

czytaj więcej

Co czeka pasażerów linii lotniczych w 2019 roku? – Prognozy Airhelp

2019-01-02

Od początku stycznia do 30 listopada 2018 r. polskie lotniska obsłużyły ponad 34,4 mln pasażerów i jest to liczba o 3 mln wyższa niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Jak wynika ze wstępnych analiz rynku lotniczego wykonanych przez ekspertów AirHelp, w nadchodzącym roku tendencja wzrostowa powinna się utrzymać. Czego jeszcze oprócz wydłużających się kolejek do odprawy mogą spodziewać się pasażerowie linii lotniczych w 2019 roku?

czytaj więcej

Postanowienie Noworoczne! Aeroklub Gliwicki inspiruje

2019-01-02

Rozpoczęcie przygody z lotnictwem będzie możliwe już w styczniu. Aeroklub Gliwicki zaprasza na podstawowe szkolenia: szybowcowe i samolotowe.

czytaj więcej

Amadeus i Points nawiązują strategiczną współpracę, aby pomagać liniom lotniczym czerpać większe korzyści z programów lojalnościowych

2018-12-24

Na połączonej ofercie skorzystają nowi i dotychczasowi klienci obu firm. Podróżni są obecnie bardziej wymagający niż kiedykolwiek wcześniej, a utrzymanie ich lojalności może być dla linii lotniczych dużym wyzwaniem. Odpowiedni program lojalnościowy pomaga nie tylko utrzymać klientów i wyróżnić się na rynku, lecz także generować dodatkowe przychody.

czytaj więcej

DHL Parcel mobilizuje siły w najgorętszym okresie roku. Wszystkie ręce na pokład

2018-12-24

Wszyscy, na czele z Zarządem, sortują, pakują i dostarczają przesyłki. Trwa wyścig z czasem, aby wszyscy otrzymali paczki na czas. W tym roku sklepy internetowe przeżywają prawdziwe przedświąteczne oblężenie, a co za tym idzie, firmy kurierskie mają ręce pełne roboty.

czytaj więcej

LOTAMS stawia na Krośnieńską młodzież

2018-12-21

13 grudnia 2018 roku spółka LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS) podpisała z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie porozumienie dot. wzajemnej współpracy. Przedmiotem porozumienia jest współpraca spółki ze szkołą w zakresie patronatu kierunku nauczania technik mechanik lotniczy.

czytaj więcej

Prezenty świąteczne w bagażu podręcznym. Co warto wiedzieć o ich przewozie samolotem?

2018-12-21

Święta Bożego Narodzenia to czas rodzinnych spotkań, obdarowywania się prezentami i co się z tym wiąże, przemieszczania I podróży. Ci, którzy wybiorą samolot powinni pamiętać nie tylko o limitach związanych z bagażem podręcznym, ale również o tym, że nie wszystkie prezenty i gadżety nadają się, by wziąć je ze sobą. Świątecznej gorączce łatwo ulec i w pośpiechu zapakować jakiś niedozwolony przysmak, fant bądź rzecz, której nigdy nie rozpatrywalibyśmy w kategorii “niedozwolona”. Czego nie można zabrać na pokład? Skyscanner specjalnie na tę okoliczność przygotował poradnik, który pomoże uniknąć przykrych niespodzianek na lotnisku i uratować magię Świąt.

czytaj więcej

Podaruj bliskim EMOCJE na Święta

2018-12-18

Aeroklub Gliwicki ma rewelacyjny pomysł na niebanalny, wyjątkowy i… odlotowy upominek gwiazdkowy. NIE PRZEGAPCIE OKAZJI! Podarujcie bliskim wyjątkowy, świąteczny VOUCHER z limitowanej, świątecznej serii na lot szybowcem lub samolotem! Dodatkowo – do każdego VOUCHERA – aeroklubowa niespodzianka!

czytaj więcej

Dachser z bezpośrednią linią ze Strykowa do Holandii

2018-12-17

Dachser, globalny operator logistyczny, uruchomił bezpośrednie połączenie z podłódzkiego Strykowa do Holandii. Dzięki temu przesyłki drobnicowe nadawane przez polskich eksporterów są dostarczane w ciągu dwóch dni do dowolnego miejsca na terenie Królestwa Niderlandów. Żółto-niebieskie ciężarówki z logo Dachser wyjeżdżają w tę trasę we wszystkie dni robocze.

czytaj więcej

Skyscanner podsumowuje podróżnicze trendy Polaków w 2018 i pokazuje, w których krajach popularność Polski rosła najszybciej

2018-12-14

Skyscanner przygotował raport podsumowujący podróże Polaków w 2018 roku. W tegorocznej edycji analitycy wzięli pod lupę nie tylko top najpopularniejszych kierunków, ale również najtańszy dzień tygodnia na zakup biletu czy długość urlopu. Dodatkowo, Skyscanner sprawdził, w których krajach Polska, jako kierunek podróży, cieszyła się największą popularnością i przyciągnęła najwięcej odwiedzających.

czytaj więcej

Konkurs Supply Chain Finance Awards 2018: Kuehne + Nagel wygrywa w kategorii Transport i Logistyka

2018-12-14

Podczas corocznej ceremonii, która odbywa się w Amsterdamie, społeczność Supply Chain Finance nagrodziła oferowane przez Kuehne + Nagel rozwiązanie finansowe dla łańcuchów dostaw, jako najlepszy program w kategorii Transport i Logistyka. Kuehne + Nagel udoskonaliło swoją platformę do fakturowania online, Tradeshift, poprzez dodanie rozwiązania finansowego dla łańcuchów dostaw, Supply Chain Finance (SCF). Teraz platforma nie tylko zapewnia pełną widoczność statusów faktur, ale również udostępnia wszystkie informacje związane z SCF.

czytaj więcej

Shipa Freight, nowa platforma spedycyjna Agility, już zdobywa nagrody

2018-12-13

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, w tym roku uruchomił platformę Shipa Freight, pierwszą w pełni zintegrowaną usługę spedycyjną online, dedykowaną małym i średnim firmom. W ciągu zaledwie siedmiu miesięcy jej innowacyjność i funkcjonalność została doceniona zarówno przez klientów jak i ekspertów branży logistycznej. W Polsce platforma Shipa Freight została wyróżniona spośród trzydziestu innowacyjnych rozwiązań zgłoszonych do konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2018. Natomiast jury prestiżowego konkursu Transport and Logistics Middle East Awards w Dubaju uznało Shipa Freight za Najlepszą Platformę Logistyczną Roku.

czytaj więcej

>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony