INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Firma Eviation we współpracy z Dassault Systèmes ukończyła prace nad pierwszym prototypem elektrycznego, zeroemisyjnego statku powietrznego do komunikacji lokalnej

2019-11-29
 

Pionier mobilności powietrznej wykorzystał opartą na chmurze platformę 3DEXPERIENCE do opracowania prototypu w dwa lata.

czytaj więcej

„Schody do Twojej Kariery” LS Airport Services wyróżnione w konkursie „Siła Przyciągania 2019”!

2019-11-28

Podczas odbywającej się 26 listopada 2019 roku Gali podsumowującej tegoroczny konkurs „Siła Przyciągania” poznaliśmy jego tegorocznych laureatów. Jedyną nagrodzoną firmą reprezentującą branżę lotniczą był największy pracodawca w tym sektorze w naszym kraju – firma LS Airport Services, której pracownicy zajmują się obsługą naziemną samolotów i obsługują ponad połowę pasażerów wylatujących bądź przylatujących do Polski.

czytaj więcej

Asystent Lotu – nowa usługa na rynku turystycznym

2019-11-27

GIVT – platforma technologiczna zajmująca się uzyskiwaniem odszkodowań za opóźnione lub odwołane loty, nawiązała współpracę z Europą Ubezpieczenia – jednym z liderów rynku ubezpieczeń podróżnych w Polsce. W efekcie powstała usługa „Asystent Lotu”, oferowana klientom ubezpieczyciela, korzystającym z polis turystycznych.

czytaj więcej

Polska misja na Marsa: konsorcjum po pierwszym posiedzeniu. W planach lądowanie na Czerwonej Planecie

2019-11-27

Na podbój Marsa wyruszy mały satelita o masie 20 kg, z czego ok. 3 kg przeznaczone będą na instrumenty badawcze, zamieszczone na jego pokładzie – to jedno z ustaleń posiedzenia konsorcjum, pracującego nad pierwszą w historii misją w głęboki kosmos pod biało-czerwoną banderą. Obecni konsorcjanci dyskutowali również o zarysie misji, złożonej z trzech lotów: testowego, z wykorzystaniem instrumentów badawczych na orbicie okołomarsjańskiej oraz lotu zakończonego lądowaniem na Marsie.

czytaj więcej

Czech Airlines Technics zawiera umowę na obsługę techniczną samolotów Austrian Airlines

PRTL.pl, 2019-11-25

Czech Airlines Technics (CSAT), spółka zależna lotniska w Pradze oferująca obsługę techniczną samolotów, zawarła umowę z Austrian Airlines dotyczącą obsługi bazowej samolotów. Zgodnie z umową CSAT zapewni przewoźnikowi obsługę bazową samolotów z rodziny Airbus A320 w swoich obiektach na lotnisku Václava Havla w Pradze od listopada 2019 r.

czytaj więcej

Dachser z certyfikatem na transport lekarstw na trzech kontynentach

2019-11-22

Dachser, globalny operator logistyczny, uzyskał kolejny certyfikat CEIV Pharma od IATA – tym razem dla swojego oddziału Air & Sea Logistics w Atlancie. Jest to już czwarta lokalizacja firmy, po Frankfurcie, a także Bombaju i Hajdarabadzie w Indiach, mająca rozszerzone uprawnienia do obsługi logistycznej klientów z sektora nauk przyrodniczych oraz opieki zdrowotnej.

czytaj więcej

Nowa siedziba CEVA Logistics światowym centrum innowacyjnych projektów digitalowych

2019-11-22

CEVA Logistics, globalny wiodący operator logistyczny, ogłosiła otwarcie nowej siedziby, która mieści się w Marsylii, południowym regionie Sud we Francji tuż obok siedziby spółki matki CMA CGM. Nowoczesne biura pomieszczą całą kadrę zarządzającą wyższego szczebla oraz kluczowych członków globalnego zespołu operacyjnego. To również światowe centrum innowacyjnych projektów digitalowych, które mają zmienić sposób funkcjonowania firmy.

czytaj więcej

Amadeus zainwestował 9,8 mln dolarów w start-up Refundit w celu cyfryzacji procedur zwrotu VAT dla podróżnych na całym świecie

2019-11-21

Rozwiązanie mobilne firmy Refundit pozwala podróżnym uzyskać zwrot VAT drogą cyfrową oraz uniknąć uciążliwej papierkowej roboty i kolejek na lotnisku.

czytaj więcej

LOTAMS stawia na rozwój poprzez fundusze europejskie

2019-11-21

20 listopada 2019 roku LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS) i Wojewódzki Urząd Pracy (WUP) w Rzeszowie podpisali umowę dotyczącą realizacji programu „Jakości edukacji i kompetencji w regionie”. Dokument został podpisany przez Aleksandrę Judę (Prezes Zarządu LOTAMS), Łukasza Siwińskiego (Członka Zarządu ds. Technicznych LOTAMS) oraz Tomasza Czopa (Dyrektora WUP-u).

czytaj więcej

LS Aviation Competition 2019 – Wyjątkowy konkurs dla młodych miłośników lotnictwa

2019-11-20

Największy pracodawca branży lotniczej w Polsce, Spółka LS Airport Services, wraz ze swoją Spółką zależną LS Technics ogłosił w połowie listopada inicjatywę LS Aviation Competition – wyjątkowy konkurs, którego adresatami w pierwszej, trwającej właśnie edycji, są uczniowie szkół współpracujących z firmami w ramach projektu edukacyjnego LS Academy. Firma nie wyklucza, że w kolejnych edycjach udział będzie mógł wziąć każdy chętny, dlatego warto już dziś nie tylko spróbować swoich sił, ale również śledzić informacje dotyczące rywalizacji, aby być gotowym do udziału w kolejnych edycjach tego przedsięwzięcia!

czytaj więcej

Ceny taksówek w światowych stolicach: ile kosztuje przejazd z lotniska do centrum miasta?

2019-11-20

Wyszukiwarka KAYAK.pl sprawdziła, z jakimi kosztami muszą liczyć się polscy podróżni odwiedzający największe miasta na świecie.

czytaj więcej

LOTAMS otrzymuje certyfikat PART 21J

2019-11-19

27 sierpnia 2019 roku Dział Projektowo-Konstrukcyjny LOTAMS został certyfikowany przez EASA jako Zatwierdzona Organizacja Projektująca Part 21J.

czytaj więcej

TOP 10 najlepszych linii lotniczych i lotnisk – podsumowanie 3. Kwartału 2019

2019-11-19

Która linia lotnicza przoduje w odwołanych i opóźnionych lotach? Na jakich lotniskach przewoźnicy spotykają się z utrudnieniami? W których krajach zdarza się to najczęściej? GIVT Sky Ranking odpowiada na te i inne pytania dotyczące ruchu lotniczego na świecie, biorąc pod uwagę liczbę zakłóconych połączeń – odwołanych lub opóźnionych o 3 godziny i więcej.

czytaj więcej

LOTAMS przedłuża umowę z KLM Cityhopper

2019-11-15

LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. (LOTAMS) przedłuża umowę współpracy z najstarszą na świecie linią lotniczą – KLM Royal Dutch Airlines. Przedmiotem umowy jest obsługa techniczna regionalnej floty tego przewoźnika, KLM Cityhopper (KLC).

czytaj więcej

>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony