INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Visa Waiver Program nie dla pracowników

2019-10-18
 

W sierpniu Polska i USA podpisały porozumienie o współpracy w zakresie bezpieczeństwa granic i imigracji, co stanowiło ważny krok na drodze do zniesienia przez USA obowiązku wizowego wobec Polaków. Późniejsza deklaracja o przyłączeniu Polski do Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program) jest historycznym i długo wyczekiwanym momentem. Być może formalnie nastąpi to już na początku 2020 roku. Kraje objęte tym programem są uważane za rozwinięte i charakteryzujące się bardzo wysokim wskaźnikiem rozwoju społecznego. Jednak program dotyczy tylko wyjazdów turystycznych, bądź biznesowych, trwających nie dłużej niż 3 miesiące. Podróżujący wciąż muszą spełnić szereg wymogów, np. mieć potwierdzony bilet powrotny, dysponować środkami finansowymi, które pozwolą pokryć koszty pobytu, posiadać paszport z chipem do komputerowego odczytu. Jeżeli chcemy wyjechać do Stanów w celach zarobkowych nadal potrzebujemy wizy. Będzie ona także wymagana dla innych rodzajów wyjazdów, np. takich z zamiarem podjęcia stażu czy nauki oraz pobytów dłuższych niż 90 dni.

czytaj więcej

Kolokwium eksperckie dla branży lotniczej 17.10. wraz z Polskim Kongresem Drogowym

2019-10-16

Geobear Poland wraz z Polskim Kongresem Drogowym, Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Komunikacji RP zapraszają na kolokwium eksperckie dedykowane branży drogowej i lotniskowej.

czytaj więcej

Na zapowiedź o zniesieniu wiz do USA, liczba wyszukiwań lotów wzrosła o 319%

2019-10-10

Eksperci wyszukiwarki KAYAK.pl sprawdzili, czy debata publiczna na temat bezwizowych podróży do USA mogła wpłynąć na zainteresowanie Polaków lotami do Ameryki.

czytaj więcej

SatRevolution, Virgin Orbit i polskie uczelnie założyły konsorcjum

2019-10-10

Naukowcy i inżynierowie z polskich uniwersytetów połączyli siły z wrocławską spółką SatRevolution oraz z należącą do Richarda Bransona, kalifornijską firmą Virgin Orbit. Głównym celem konsorcjum będzie zaprojektowanie i przeprowadzenie pierwszych na świecie, dedykowanych misji z użyciem małych satelitów. Uroczysta ceremonia podpisania utworzenia konsorcjum, odbyła się w ramach konferencji Impact mobility`19 rEVolution w Katowicach. Minister ds. przedsiębiorczości i technologii, Jadwiga Emilewicz, wyraziła entuzjazm rządu wobec polskich badań kosmosu.

czytaj więcej

Nowa inwestycja LOTAMS i Polskiej Grupy Lotniczej

2019-10-09

W Rzeszowie powstanie jedna z największych i najnowocześniejszych w Europie baz obsługi technicznej samolotów.

czytaj więcej

LS Airport Services “Pracodawcą Jutra” 2019

2019-10-04

2 października w Toruniu poznaliśmy laureatów V edycji konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości „Pracodawca Jutra”. Podczas uroczystej gali wręczono 9 nagród oraz 12 wyróżnień. Wśród nagrodzonych firm znalazł się największy pracodawca polskiej branży lotniczej – LS Airport Services, świadczący usługi z zakresu obsługi naziemnej samolotów, pasażerów, bagaży i przesyłek lotniczych. Nagrodę w imieniu Spółki odbierał Sebastian Grochala – Manager ds. Komunikacji i Marketingu, Rzecznik Prasowy LS Airport Services.

czytaj więcej

Upadłość biura podróży a prawa pasażera

2019-10-04

Ostatnie dni nie są najłatwiejsze dla branży turystycznej. Bankructwo biura podróży Thomas Cook oraz jego polskiej spółki córki Neckermann Polska spowodowało zwrócenie uwagi GIVT na los tysięcy klientów, którym przerwano lub odwołano wakacje. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać przy egzekwowaniu swoich praw w sytuacji bankructwa biura i na co należy zwrócić uwagę.

czytaj więcej

Podsumowanie wakacji 2019: Polskę chętnie odwiedzali Amerykanie, Brytyjczycy i... Koreańczycy

2019-10-03

Amerykanie, Brytyjczycy, Francuzi, Hiszpanie i Niemcy odwiedzali Polskę w te wakacje najczęściej. Warszawa, Kraków i Gdańsk - to najpopularniejsze miasta wybierane przez zagranicznych turystów tego lata. Więcej Polaków widziało krakowską Starówkę, niż Stare Miasto w Warszawie.

czytaj więcej

Emirates Flight Catering ogłasza inwestycję w energię słoneczną i zmniejsza emisje dwutlenku węgla związane ze zużyciem energii o 15%

2019-10-01

Emirates Flight Catering (EKFC), jedna z największych na świecie firm cateringowych, uruchomiła w swoich obiektach system zasilania wytwarzający energię elektryczną z energii słonecznej. Ta nowoczesna instalacja ma przynieść zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 3 mln kilogramów rocznie. To przykład jednej z wielu inwestycji EKFC w infrastrukturę umożliwiającą bardziej oszczędne gospodarowanie zasobami.

czytaj więcej

Nowy port lotniczy w Stambule wprowadza zautomatyzowane rozwiązanie Getac dla szybszej obsługi samolotów

2019-10-01

Nawet 700 zatankowanych samolotów na dobę dzięki przemysłowym tabletom Getac F110, które kontrolują ilość uzupełnianego paliwa i skracają czas tankowania.

czytaj więcej

Nowa strategia Kuehne + Nagel: od 2020 roku firma będzie oferowała zrównoważony i neutralny pod względem emisji CO2 transport

2019-09-26

Platformy online wykorzystujące technologie Big Data umożliwiają Klientom wgląd w pozostawiany ślad węglowy i jego redukcję. Neutralny pod względem emisji CO2 transport w całej sieci dostawców do 2030 roku. Firma rozszerza działalność pro-środowiskową również w miejscach pracy.

czytaj więcej

Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka współpracuje z Dachser

2019-09-24

Spółka Waimea Holding S.A., inwestor Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka, podpisała umowę na wynajem 2 800 mkw. z firmą DACHSER Polska, jednym z wiodących operatorów logistycznych.

czytaj więcej

Dassault Systèmes i SATS tworzą pierwszą na świecie wirtualną kuchnię wspierającą produkcję cateringu pokładowego

2019-09-20

Dassault Systèmes nawiązało współpracę z firmą SATS, największym dostawcą rozwiązań gastronomicznych i usług dla linii lotniczych w Azji, aby pomóc jej zwiększyć efektywność operacyjną i zminimalizować ilość odpadów spożywczych. Wzrost liczby pasażerów wiąże się z potrzebą zrównoważonego doskonalenia usług komercyjnych związanych z branżą lotniczą. Praca z cyfrowymi kopiami bliźniaczymi w środowisku platformy 3DEXPERIENCE spaja świat wirtualny z rzeczywistością na potrzeby produkcji cateringu pokładowego.

czytaj więcej

Wrześniowe strajki linii lotniczych – jak je przetrwać i co zrobić, gdy nasz lot zostaje odwołany

2019-09-17

Wrzesień, ze względu na strajki pracowników linii lotniczych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Francji, to ciężki okres dla pasażerów. Każdy, kto kupił bilet na lot obsługiwany przez hiszpański lub brytyjski oddział Ryanaira, British Airways lub Transavię powinien śledzić doniesienia przewoźników, być przygotowanym na utrudnienia, jak również pamiętać o prawach przysługujących pasażerom. To, czy dany pasażer jest uprawniony do odszkodowania można sprawdzić tutaj.

czytaj więcej

>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony