INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Leć teraz, zapłać później – Flymble startuje w Polsce

2019-06-19
 

W czerwcu wystartowała platforma Flymble - usługa nowej generacji, która jako pierwsza w Polsce umożliwia zakup biletów lotniczych i rozłożenie ich ceny na miesięczne płatności. Rozwiązanie pozwala wybrać się w wymarzoną podróż bez obawy o nadszarpnięcie oszczędności czy wzrost cen lotów.

czytaj więcej

65 proc. Polaków wybiera się w tym roku na wakacje

PRTL.pl, 2019-06-07

Mondial Assistance opublikował wyniki badania...

czytaj więcej

DHL: Przesyłki lotnicze będą doręczane nowymi Boeing`ami 777 Freighter, które dołączają do floty DHL Express

2019-06-04

Pierwszy z 14 nowo zamówionych Boeingów 777 Freighter odbył swój premierowy lot. Nowa flota DHL Express to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na światowe przesyłki ekspresowe przy użyciu najbardziej paliwooszczędnych i przyjaznych dla środowiska samolotów na świecie. Nowa flota wzmocni sieć interkontynentalną DHL Express.

czytaj więcej

Poznań z najlepszą siatką połączeń wakacyjnych na Karaiby

2019-05-31

Biuro Podróży Neckermann po raz kolejny zaprezentowało ofertę na zimowy wypoczynek 2019/2020 w ramach cyklu „Śniadania z sercem”. 24.05.2019 w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica touroperator przedstawił kilkudziesięciu agentom turystycznym atrakcyjne możliwości wylotów z Poznania.

czytaj więcej

Politechnika Rzeszowska i LINETECH rozpoczynają współpracę w zakresie kształcenia przyszłych kadr lotniczych

2019-05-29

Politechnika Rzeszowska i LINETECH Aircraft Maintenance podpisały strategiczną umowę o współpracy. Obejmuje ona kształcenie praktyczne inżynierów lotniczych, wsparcie badawczo-rozwojowe oraz projekty skierowane między innymi do wykładowców akademickich, kół naukowych czy nawet sekcji sportowych.

czytaj więcej

Dachser Air & Sea Logistics wchodzi do Szwecji

2019-05-24

Dachser uruchomił swój pierwszy oddział logistyki transportu lotniczego i morskiego w Szwecji. Tamtejsze biuro Dachser ASL mieści się w Göteborgu. Szwecja jest następnym, po Danii i Finlandii, krajem skandynawskim, gdzie znajdują się oddziały operatora obsługujące fracht lotniczy i morski.

czytaj więcej

Prawie 15 mln dla PWSZ w Chełmie

2019-05-24

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chemie pozyskała prawie 15 mln złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego m.in. na rozwój kierunków lotniczych. Dzięki dofinansowaniu przyszli piloci będą mogli doskonalić swoje umiejętności. Planowany jest także zakup kolejnego samolotu szkoleniowego.

czytaj więcej

AirHelp Score 2019: Gdańsk 5. najlepszym lotniskiem na świecie

2019-05-15

Tegoroczny ranking najlepszych lotnisk na świecie AirHelp Score otwiera Hamad International Airport. Kolejne miejsca w czołówce zajęły porty Tokyo International Airport oraz Athens International Airport. W tym roku największą niespodzianką okazał się wysoki wynik gdańskiego lotniska, które znalazło się na 5. pozycji zestawienia.

czytaj więcej

Kto szuka, nie przepłaca. Sposoby na tanie bilety lotnicze

2019-05-10

Jak wynika z badań, lubimy latać samolotem i robimy to coraz częściej. Jednak dla wielu z nas bilety lotnicze są wciąż za drogie, co jest przeszkodą w spełnianiu podróżniczych marzeń. Jak i kiedy kupować bilety lotnicze, żeby polecieć na urlop już za kilkadziesiąt złotych?

czytaj więcej

Jak spędziliśmy tegoroczną majówkę? Bałtyk - najczęściej wybierany kierunek

2019-05-10

Polacy spędzili tegoroczną majówkę tradycyjnie w kraju – podaje serwis turystyczny Travelist. Najbardziej oblegane były kurorty nadmorskie – ponad 45% podróżujących z Travelist odpoczywało nad Bałtykiem. Co ciekawe, pobyt nad polskim morzem okazał się o 30% droższy niż na chorwackim wybrzeżu Adriatyku. Najwięcej majówkowicze zapłacili za pobyt na Mazurach i w Sudetach.

czytaj więcej

Najpopularniejsze w Polsce linie lotnicze niesłusznie odrzucają wnioski pasażerów o odszkodowanie

2019-04-30

Linie lotnicze na całym świecie niesłusznie odrzucają wnioski pasażerów o odszkodowanie za odwołane lub opóźnione powyżej 3 godzin loty. Globalne badanie przeprowadzone przez firmę AirHelp ujawnia skalę tego problemu. Ranking otwiera tunezyjska linia Tunisair, która nie uznaje żadnych roszczeń pasażerskich (100% przypadków). W czołówce najgorszych przewoźników znalazły się też takie europejskie linie jak: Iberia – 96% odrzuconych roszczeń, Easyjet – 96% oraz Ryanair – 95%. Wyniki te dotyczą wniosków o odszkodowanie złożonych pomiędzy 1 stycznia 2016 r. a 31 grudnia 2018 r., od których wypłaty bezpodstawnie uchyliły się linie lotnicze.

czytaj więcej

PAYBACK poszerza swoją ofertę dla podróżujących

2019-04-30

Do PAYBACK dołączyła platforma www.esky.pl, na której można znaleźć atrakcyjne oferty biletów lotniczych, noclegów oraz dodatkowych usług ułatwiających eksplorowanie świata. Popularna wyszukiwarka świetnie wpisuje się w ofertę Programu dla miłośników podróży, która obejmuje takie marki jak LOT, Fly.pl, Booking.com, Hotels.com czy TUI.

czytaj więcej

Polski Klub Lotniczy wraz z Kancelarią WKB zorganizował spotkanie w sprawie „Deficytu wykwalifikowanego personelu w lotnictwie”

2019-04-26

W dniu 16 kwietnia 2019 r. Polski Klub Lotniczy wraz z Kancelarią WKB sp.k. zorganizował spotkanie w sprawie „Deficytu wykwalifikowanego personelu w lotnictwie”. W wydarzeniu wzięli udział specjaliści z sektora, przedstawiciele linii lotniczych, agentów obsługi naziemnej, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a także przedstawiciele środowiska szkoleniowego i uczelni wyższych. W dyskusji podkreślano rolę szkolenia personelu oraz konieczność wypracowania nowych rozwiązań umożliwiających swobodny rozwój lotnictwa w Polsce, który aktualnie wstrzymywany jest przez deficyty osób wyszkolonych.

czytaj więcej

Kuehne + Nagel: Wyniki finansowe grupy za I kw. 2019 roku

2019-04-26

Kuehne + Nagel nadal notuje wzrost.

czytaj więcej

>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony