INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Jakie jest najlepsze rozwiązanie problemu ograniczonej przepustowości lotniska Chopina?

rozbudowa istniejącej sieci lotnisk

budowa nowego CPL

rozbudowa Modlina

duopol Modlin-Chopin

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


AirHelp: połączenie pasji z technologią - 5 start-upów podróżniczych

2017-11-29
     

Aplikacje mobilne ułatwiające podróżowanie to światowy trend. Smartfony z powodzeniem zastępują przewodniki czy mapy, a także usprawniają nam przygotowywanie się do wyprawy. Poznaj 5 obiecujących start-upów, które powstały z połączenia pasji z technologią.

 

PAKOWANIE NA NOWO Z MYLUGGAGE

MyLuggage sprawdziło, że średnio 3-4 dni przed wyjazdem zaczynamy już myśleć o tym, co powinniśmy zabrać ze sobą w podróż. Mniej więcej 6-8 godzin poświęcamy na sam proces pakowania się. To relatywnie bardzo dużo czasu, a i tak 80% z nas wkłada do walizki niepotrzebne rzeczy, a zapomina o tym, co niezbędne. MyLuggage udowadnia, że do wycieczki możemy przygotować się 90% szybciej. Wystarczy wprowadzić kierunek podróży, a aplikacja wskaże: wymagane szczepionki, potrzebne dokumenty, stworzy spersonalizowane check-listy, dostosowując je do warunków pogodowych oraz planowanych aktywności.

 

Twórcami MyLuggage jest grupa znajomych z Polski. Inicjatorem prac nad aplikacją był Paweł Łubiarz, który jadąc ze znajomymi koleją transsyberyjską zauważył, że nikt z nich nie był dobrze przygotowany do tej wyprawy. Dostęp do podróżniczych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa czy potrzebnych w danym miejscu przedmiotach jest często ograniczony, a informacje w Internecie są mało rzetelne. Pracę nad samą aplikacją twórcy rozpoczęli we wrześniu 2016 r., a 14 listopada br. odbędzie się jej premiera.

 

LOCUSMAPS PODPOWIE, GDZIE JEST TWÓJ TERMINAL

Platforma LocusMaps to dokładne, co do centymetra, wewnętrzne mapy ponad 70 portów lotniczych na całym świecie. Naniesiono na nich sklepy, restauracje czy inne lokale usługowe, bankomaty i toalety, wykorzystując przy tym kamery głębinowe, lasery i inne czujniki. To Google Maps, ale dla wnętrz dużych obiektów.

 

Inicjator platformy, start-up LocusLabs, zadebiutował pod koniec 2015 r. Stworzone przez firmę mapy znajdują się już w aplikacjach mobilnych kilkunastu największych przewoźników na świecie, w tym linii Delta, JetBlue, Lufthansa i United Airlines. Start-up otrzymał fundusze w wysokości 3,5 mln dolarów takich inwestorów, jak np. SITA (od działu badawczo-rozwojowe branży lotniczej).

 

W PRZYPADKU PROBLEMATYCZNEGO LOTU - AIRHELP

AirHelp pomaga pasażerom w uzyskaniu należnej rekompensaty w przypadku opóźnienia, odwołania lotu lub odmowy wejścia na pokład. Reklamację można złożyć jeszcze na lotnisku - należy jedynie zeskanować kartę pokładową w aplikacji mobilnej. Firma posiada dostęp do monitoringu meteorologicznego oraz informacji nt. sytuacji na lotniskach, więc proces weryfikacji zapytania jest krótki, a zebrane dane pozwalają na przygotowanie wysoce merytorycznego wniosku.

 

Start-up stworzyło w 2013 r. w USA dwóch przyjaciół - Henrik Zillmer i Nicolas Michaelsen. Koncepcja spółki zrodziła się w trakcie wspólnych wakacji, podczas których panowie mieli trudności z dotarciem na miejsce z powodu opóźnionego lotu. Złożyli więc reklamację, do której linie lotnicze się nie odniosły. Bazując na własnym doświadczeniu, postanowili założyć firmę, aby pomóc innym pasażerom w dochodzeniu swoich praw. Od momentu powstania firma pomogła już ponad 5 mln pasażerów na całym świecie i otworzyła swoje przedstawicielstwa w 20 krajach. Warto dodać, że zaplecze technologiczno-operacyjne firmy znajduje się właśnie w polskiej filii.

 

SZKOCKI ZAMEK Z AIRBNB

Nieważne, czy szukamy zwykłego pokoju, luksusowego apartamentu, zamku, willi bądź nawet wyspy – Airbnb posiada ofertę na każdą kieszeń w 65 000 miast, w 191 krajach. Strona prowadzona jest w 23 językach. Biznes działa w formule P2P (peer-to-peer), czyli bez pośrednika. Platforma umożliwia po prostu kontakt pomiędzy szukającym lokum podróżnymi a właścicielem mieszkania.

 

Portal istnieje od sierpnia 2008 r., a swoją siedzibę główną ma w San Francisco. Trzej przyjaciele - Joe Gebbia, Brian Chesky i Nathan Blecharczyk - wykreowali w gospodarce nowy trend, zwany wspólną konsumpcją. W tym momencie to jeden z najbardziej dochodowych start-upów na świecie.

 

LOKALSI PODPOWIADAJĄ, CO WARTO ZWIEDZIĆ - SPOTTEDBYLOCALS.COM

Spottedbylocals.com to zbiór przewodników po 67 miastach całego świata, stworzonych przez lokalnych podróżników i fotografów - przedstawiają oni swoje ulubione restauracje, warte zobaczenia miejsca i odwiedzenia wydarzenia. Porady są na bieżąco aktualizowane, a aplikacja z nimi jest dostępna w trybie offline.

 

Start-up powstał z inicjatywy Sanne i Bart van Poll w 2008 r. Sfrustrowani podróżowaniem z drukowanymi przewodnikami, które prowadziły ich do nieistniejących czy przereklamowanych miejsc, postanowili zastąpić tę tradycyjną formę i stworzyć własną platformę z rekomendacjami. Zaczęło się od przewodnika po Amsterdamie, a obecnie ze spottedbylocals.com można podróżować po Ameryce Północnej, Europie i Azji.

 

 

Źródło: AirHep

 

 

 

 

Tagi:

technologia | AirHelp | Aplikacja | Innowacje | Startupy


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony