INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Czy rozbudowa lotniska w Radomiu jest właściwym rozwiązaniem problemów infrastrukturalnych w aglomeracji warszawskiej?

Tak, jestem przekonany, że to dobry pomysł

Trudno powiedzieć, czas pokaże

Mam poważne wątpliwości, zabrakło głębszych analiz i konsultacji z przewoźnikami

Nie, to fatalny pomysł z punktu widzenia przewoźników i pasażerów

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Amadeus otrzymuje od IATA certyfikat 3. poziomu w zakresie standardu NDC, jako agregator

2018-07-12
     

Amadeus jest jedną z pierwszych firm, która otrzymała dwa certyfikaty IATA NDC trzeciego poziomu ― jako agregator i dostawca rozwiązań informatycznych. Nowy certyfikat to kolejny kamień milowy w realizacji programu NDC-X.

 

Firma Amadeus poinformowała, że Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych IATA przyznało jej certyfikat New Distribution Capability (NDC) trzeciego poziomu, tym razem jako agregatorowi. W ten sposób Amadeus, który ma już certyfikat NDC trzeciego poziomu jako dostawca usług informatycznych, stał się jedną z pierwszych firm mogących się poszczycić obydwoma takimi poświadczeniami.

 

Certyfikat NDC trzeciego, najwyższego poziomu jest przyznawany przedsiębiorstwom, które wykazały się zdolnością do kompleksowego zarządzania ofertami i zamówieniami. Potwierdza on, że Amadeus potrafi efektywnie wykorzystywać oferty linii lotniczych zgodne ze standardem NDC oraz dystrybuować je wśród biur podróży.

 

Amadeus łączy linie lotnicze z biurami podróży z wykorzystaniem standardu NDC przy pomocy programu NDC-X. Firma otrzymała nowy certyfikat dzięki współpracy z Travix ― jednym z największych internetowych biur podróży, które dołączyło do programu na początku bieżącego roku.

 

„Mamy dwa powody do dumy i zadowolenia: możemy współpracować z Travixem ― liderem rynku internetowych usług turystycznych oraz jesteśmy jedną z pierwszych firm w branży, które mają dwa certyfikaty NDC trzeciego poziomu. Intensywnie realizujemy program NDC-X, a nasz najnowszy certyfikat potwierdza, że efektywnie wprowadzamy standard NDC w branży” ― powiedział Gianni Pisanello, wiceprezes odpowiedzialny za program NDC-X w firmie Amadeus. „Chcemy, aby linie lotnicze mogły masowo udostępniać nowe treści zgodne ze standardem NDC w globalnej sieci agentów, i robimy duże postępy w realizacji tego celu.”

 

„W ciągu ostatnich miesięcy nasza współpraca z firmą Amadeus była bardzo inspirująca. W ramach programu NCD-X zaprojektowaliśmy rozwiązanie, które zapewni internetowym biurom podróży dostęp do zagregowanej treści zarówno zgodnej, jak i niezgodnej ze standardem NDC” ― powiedział John Mangelaars, dyrektor generalny firmy Travix. „Jeszcze w tym roku nasze zespoły będą korzystać z tego rozwiązania, aby obsługiwać zamówienia, zakupy i płatności za pośrednictwem firmy Amadeus. Najnowszy certyfikat dowodzi, że zarówno nasza współpraca, jak i użytkowanie standardu IATA NCD przynoszą znakomite rezultaty.”

 

„Amadeus poważnie angażuje się w promowanie NDC na dużą skalę i zależy mu, aby standard ten przynosił branży turystycznej jak największe korzyści. Certyfikat ten potwierdza ogromne postępy, jakie firma zrobiła dotychczas w tym zakresie. Z niecierpliwością czekam na to, co przyniesie przyszłość” ― powiedział Yanik Hoyles, dyrektor ds. programu New Distribution Capability (NDC) w organizacji IATA.

 

W 2016 roku Amadeus otrzymał certyfikat NDC trzeciego poziomu jako dostawca, a ostatnio jako pierwsza firma uzyskał jego odnowienie dla NDC 18.1 ― najnowszej wersji standardu NDC, wprowadzonej w marcu bieżącego roku.

 

Wspierając standard NDC, Amadeus przyczynia się do rozwoju całej branży. Certyfikaty te są kamieniami milowymi na tej drodze. W tym roku Amadeus rozpoczął realizację swojego programu NDC-X i poinformował, że przystąpiły do niego dwa biura podróży, Flight Centre i Travix, oraz linie lotnicze Qantas, a wkrótce dołączą kolejne.

 

 

Źródło: Amadeus

 

 

 

Tagi:

Amadeus | IATA | Certyfikat | NDC-X


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony