INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Czy rozbudowa lotniska w Radomiu jest właściwym rozwiązaniem problemów infrastrukturalnych w aglomeracji warszawskiej?

Tak, jestem przekonany, że to dobry pomysł

Trudno powiedzieć, czas pokaże

Mam poważne wątpliwości, zabrakło głębszych analiz i konsultacji z przewoźnikami

Nie, to fatalny pomysł z punktu widzenia przewoźników i pasażerów

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Deutsche Post DHL z nowym pionem DHL eCommerce Solutions

2018-10-11
     

W związku ze szczególnym zainteresowaniem działalnością pocztową i paczkową w Niemczech i aby wykorzystać ogromne możliwości rozwoju w sektorze elektronicznego handlu, Grupa postanowiła dokonać modyfikacji w pionie PEP (poczta – e-commerce – przesyłki). Obszar działalności poczty i przesyłek w Niemczech będzie funkcjonował pod nazwą Post & Paket Deutschland i pozostanie pod tymczasowym przewodnictwem CEO Grupy Franka Appela.

 

Działalność związana z międzynarodowymi przesyłkami oraz z biznesem e-commerce – poprzednio DHL Parcel Europe oraz DHL eCommerce – zostaną ustanowione jako osobny pion - DHL eCommerce Solutions pod przewodnictwem Członka Zarządu Kena Allena.

 

Poświęcenie jednego pionu Grupy w pełni na niemiecką działalność pocztową i przesyłkową, zapewni lepsze wykonanie poprzednio ogłoszonego planu zmian w zakresie PEP. Plan ten obejmuje udoskonalone zarządzanie przychodami, pośrednie zmniejszenie kosztów oraz zwiększenie produktywności. Jednocześnie, dzięki stworzeniu pionu DHL eCommerce Solutions, Grupa będzie mogła lepiej wykorzystać szanse w rozwijającym się sektorze logistyki handlu elektronicznego w Europie i na całym świecie.

 

Rada Nadzorcza Deutsche Post AG mianowała Kena Allena na Członka Zarządu DHL eCommerce Solutions i przedłużyła jego umowę na rzecz Zarządu do roku 2022. Ken Allen w nowej roli będzie odpowiadać za przesyłki na rynku Europejskim i handel elektroniczny, które obecnie znajduje się w obrębie odpowiedzialności PEP. Allen będzie odpowiedzialny za rozwiązania konsumenckie i innowacje, jego celem będzie dalszy rozwój strategii e-handlu na rzecz Grupy.

 

„Ken Allen pomyślnie ukształtował strategię DHL Express i poprowadził pion na bezprecedensową trajektorię wzrostu uwalniając jej ogromny potencjał i generując znaczne zyski. Dzięki ukierunkowaniu na klienta i zaangażowaniu pracowników, Ken wprowadził światowej klasy procesy w obrębie dywizji Express, czyniąc z niej najbardziej dochodowy pion Deutsche Post DHL Group”, powiedział Przewodniczący Rady Nadzorczej Deutsche Post DHL Group, Dr Nikolaus von Bomhard. „Nie mam wątpliwości, że pion DHL eCommerce Solutions odniesie wiele sukcesów dzięki umiejętnościom Kena, takich jak budowanie wartości dla klientów i inspirujący model przywództwa, jeśli chodzi o pracowników.

 

John Pearson przejmie funkcję w Zarządzie DHL Express. Dołączył on do DHL Express w 1986 roku i pełnił funkcję dyrektora generalnego w rejonie Azja/Pacyfik, Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, jak również pełnił funkcje w działach globalnej sprzedaży, marketingu i obsługi klienta pionu DHL Express jako Globalny Dyrektor Handlowy. „Cieszymy się, że John Pearson dołączył do naszego Zarządu. Odniósł wiele sukcesów i posiada szerokie zrozumienie działalności dywizji Express. Ma nie tylko bogate doświadczenie operacyjne i biznesowe, ale był także kluczowym członkiem zespołu liderów prowadzącego pion Express wraz z Kenem. Jestem pewien, że doświadczenie Johna będzie niezwykle cenne dla Zarządu, i że wprowadzi on DHL Express na nowy, jeszcze wyższy poziom w nadchodzących latach”, powiedział Dyrektor Generalny Deutsche Post DHL Group, Frank Appel.

 

Wszystkie zmiany wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2019 r.

 

 

Źródło: DHL

 

 

 

Tagi:

DHL | przesyłki | e-commerce


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony