INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Prawie 15 mln dla PWSZ w Chełmie

2019-05-24
     

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chemie pozyskała prawie 15 mln złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego m.in. na rozwój kierunków lotniczych. Dzięki dofinansowaniu przyszli piloci będą mogli doskonalić swoje umiejętności. Planowany jest także zakup kolejnego samolotu szkoleniowego.

 

PWSZ w Chełmie realizowała będzie dwa projekty: Program rozwojowy PWSZ w Chełmie – na rzecz rozwoju regionalnego oraz Kompleksowy program rozwoju uczelni. Pierwszy z nich rozpocznie się już w czerwcu tego roku.

 

Dzięki projektom, studenci będą mogli skorzystać z rozszerzonego programu kształcenia praktycznego. Studenci pilotażu śmigłowcowego odbędą loty doskonalące przygotowujące ich do objęcia stanowiska pilota, dowódcy w operacjach HEMS (Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego). Natomiast studenci pilotażu samolotowego uzyskają uprawnienia instruktora samolotowego, co niewątpliwie zwiększy ich szanse na rynku pracy.

 

Ponadto z programów skorzysta także kadra PWSZ w Chełmie, która będzie mogła podnosić swoje kompetencje dydaktyczne. Uczelnia otrzyma również szerokie wsparcie informatyczne, potrzebne do efektywnego zarzadzania placówką.

 

- Sukcesywnie pozyskujemy fundusze na rozwój uczelni i są to nie tylko granty z ministerstwa, ale sięgamy też po inne środki dofinansowania, m.in. z Europejskiego Funduszu Społecznego. Pragnę dodać, że udaje nam się otrzymać bardzo wysokie dotacje – tak jak w tym przypadku, aż 15 mln złotych. To dla nas ogromna satysfakcja. Środki z projektów będą służyły dalszemu podnoszeniu jakości kształcenia. Warto podkreślić, że projekty mają za zadanie przede wszystkim rozwijać kompetencje praktyczne studentów, co dla nas jest bardzo istotne - mówi Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PWSZ w Chełmie

 

PWSZ w Chełmie za pieniądze pozyskane z UE planuje także zakupić kolejny samolot szkoleniowy. Maszyna wzbogaci flotę Centrum Lotniczego PWSZ w Chełmie i będzie wsparciem w procesie szkolenia przyszłych pilotów. Obecnie do tego zawodu przygotowuje się tu aż 120 studentów, a od lipca 2019 r. ta liczba wzrośnie do 180.

 

 

Źródło: PWSZ

 

 

 

Tagi:

dotacje | Finanse | PWSZ w Chełmie


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony