INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


DHL Parcel szkoli kurierów z pierwszej pomocy

2019-06-25
     

Już prawie 100 kurierów wzięło udział w kursach pierwszej pomocy w ramach projektu „Z kurierem bezpiecznie”. Szkolenia organizuje dla swoich współpracowników DHL Parcel.

 

Niewiedza i niepewność to najczęstsze przyczyny nieudzielenia pierwszej pomocy, która może komuś uratować życie. Według badań CBOS 67 proc. Polaków deklaruje, że potrafi udzielać pierwszej pomocy. Mogłoby się wydawać, że to dużo, ale tylko 19 proc. jest pewnych swoich umiejętności w tym zakresie, a prawdopodobieństwo, że staniemy się świadkami wypadku jest niestety duże.

 

Dlatego DHL Parcel postanowił organizować dla swoich kurierów kursy, na których dostają solidną porcję praktycznej wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Udział w nich nie jest obowiązkowy, ale chętnych nie brakuje.

 

- Do uczestnictwa w szkoleniu przekonała mnie sytuacja, gdy wracając z trasy bylem świadkiem wypadku drogowego. Jestem bardzo zadowolony, bo mocną stroną był tu nacisk na praktykę. Inscenizowane były rożnego rodzaju scenariusze, które mogą nam się przytrafić w pracy i nie tylko. Każde zdarzenie było szeroko omawiane i każdy z uczestników brał czynny udział w ćwiczeniach, dzięki temu zdobyta wiedza i umiejętności bardziej zapadły w pamięć. Myślę, że każdy z kurierów powinien posiadać taką wiedzę i przeszkolenie, bo nigdy nie wiemy co może nas spotkać na drodze – mówi Paweł, kurier z terminala Rzeszów.

 

Krótkie przeszkolenia np. w trakcie kursu na prawo jazdy są zdecydowanie niewystarczające. Choć przepisy w tym zakresie zmieniły się już jakiś czas temu to w praktyce nadal jest różnie. Dlatego firmy chętnie korzystają z dodatkowych zajęć dla swoich pracowników. – Kursy, które prowadzimy, to praktyczne, sześciogodzinne ćwiczenia, podczas których kładziemy bardzo duży nacisk na przeprowadzanie symulacji różnych zdarzeń. Kursanci są uczestnikami pożaru, muszą wyciągnąć poszkodowanego z pojazdu, reanimują go czy też uczą się rozpoznawać różne urazy, np. głowy, kręgosłupa czy wstrząsy – mówi Adam Acher, ratownik z Centrum Ratownictwa i Pierwszej Pomocy Ratea, które przeprowadza szkolenia dla kurierów DHL Parcel.

 

 

W trakcie takich kursów kurierzy DHL nabywają praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Szkoleni przez ratowników medycznych i strażaków zyskują większą pewność siebie, jeśli chodzi o reagowanie w sytuacjach wymagających od nich interwencji. To bardzo ważne, bowiem szacuje się, że gdyby świadkowie wypadków nie czekali na przyjazd karetki, tylko udzielali pomocy przedmedycznej, to można by uratować o połowę więcej osób.

 

- Wypadki drogowe to jedne z najczęstszych sytuacji wymajających udzielenia pierwszej pomocy, a praca kurierów polega właśnie na tym, że cały czas są w drodze. To ważne, żeby w sytuacjach kryzysowych nie zwątpili w swoje umiejętności, a z drugiej strony, kiedy widzą na szkoleniach konsekwencje różnych zdarzeń, stają się bardziej odpowiedzialnymi i świadomymi uczestnikami ruchu - mówi Paweł Pawlik, Kierownik Dział BHP w DHL Parcel Polska. Dodatkowo, na zakończenie kursu, każdy z uczestników otrzymuje profesjonalnie wyposażoną apteczkę samochodową.

 

Kolejne edycja szkolenia zaplanowana jest na wrzesień.

 

 

Źródło: DHL Parcel

 

 

 

Tagi:

DHL | Kurier | Szkolenia


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony