INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Yuneec International oraz Mobilicom nawiązują strategiczną współpracę w zakresie dronów na rynku komercyjnym i służb mundurowych

2019-03-08
     

Nowe optymalne rozwiązania dla dronów w czasie lotów długodystansowych, lotów poza bezpośrednim polem widzenia czy poza zasięgiem urządzenia sterującego oraz do wykorzystania w mieście w celu zapewnienia bezpieczeństwa publicznego, pomocy w przypadku klęsk żywiołowych, a także podczas misji na morzu.

 

Na potrzeby branży przemysłowej i służb mundurowych Yuneec International i Mobilicom zawiązały strategiczne partnerstwo w celu zaoferowania nowych zaawansowanych rozwiązań z zakresu bezzałogowych statków powietrznych. Współpraca koncentruje się na opracowaniu dwóch innowacyjnych rozwiązań w zakresie dronów do zastosowań komercyjnych i dla służb mundurowych, opartych na sprawdzonym na rynku i znanym z wysokiej niezawodności, bezpieczeństwa oraz precyzji heksakopterze H520 firmy Yuneec, a także wykorzystaniu innowacyjnej technologii SkyHopper i LTE firmy Mobilicom. Oba małe bezzałogowe statki powietrzne będą nosić nazwy H520 SkyHopper i H520 SkyHopper LTE i zaoferują wysokiej klasy cyberbezpieczeństwo i szyfrowanie, dedykowane częstotliwości oraz możliwość unikania zakłóceń. Dodatkowo będą dostępne jako w pełni konfigurowalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika rozwiązania.

 

„Wsłuchując się w potrzeby naszych klientów na rynku komercyjnym i służb mundurowych w tym segmencie, naszym celem było znalezienie rozwiązania, które będzie stanowiło odpowiedź na ich problemy. Partnerstwo z Mobilicom pozwala nam z powodzeniem sprostać tym niezaspokojonym potrzebom i zaoferować dwa przełomowe produkty” – powiedział Joe Schamuhn, CEO Yuneec Europe.

 

Wysoki poziom bezpieczeństwa i unikanie zakłóceń

 

Rozwiązania dla dronów przygotowanych na rynek komercyjny i służb mundurowych zapewnią wysoce bezpieczną ofertę. Obejmie ona sprawdzone szyfrowanie, pasma dedykowane i pasma częstotliwości ISM, programowalne sterowanie radiowe lub LTE oraz zabezpieczone łącza danych serwerowych, a także odporność na zagłuszanie pasma ISM. Oba małe bezzałogowe statki powietrzne zmniejszają również ryzyko ataków cybernetycznych, które wzbudzają duże zaniepokojenie wśród służb mundurowych w wiodących krajach zachodnich.

 

Elastyczne kompleksowe rozwiązania oraz telekomunikacja

 

Ponadto małe bezzałogowe statki powietrzne zaoferują także dodatkowe kompletne rozwiązania dla zespołów działających na lądzie i na morzu, w tym kontrolery o wzmocnionej konstrukcji i terminalne do zdalnej obserwacji lotu, elastyczność w zakresie ładunku użytecznego, jak również pomiar precyzyjny RTK/PPK, połączenie z siecią, przekaźnikami i inne.

 

Niezawodność i ekonomiczne rozwiązanie

 

Systemy dronów firmy Yuneec od lat sprawdzają się na rynku i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Wspólne rozwiązania okażą się ekonomiczne, a jednocześnie zapewnią firmom działającym na rynku komercyjnym i służb mundurowych niezbędne narzędzia do prowadzenia swoich działalności.

 

CEO firmy Mobilicom, Oren Elkayam, komentuje: „SkyHopper to wysokiej klasy, kompleksowe rozwiązanie dla instytucji rządowych oraz firm działających na rynku służb mundurowych i komercyjnym, opracowane na bazie sprawdzonego na rynku masowym, systemu dronów firmy Yuneec. Ta oferta to jedyne w swoim rodzaju ekonomiczne rozwiązanie z zakresu dronów dla rynku komercyjnego i służb mundurowych”.

 

Yuneec będzie obecny podczas targów UTSec, the Summit for Drones, Unmanned Technology and Security odbywających się w Norymberdze w Niemczech, w dniach 6 i 7 marca 2019 r. (NCCWest / F0-104).

 

Dalsze szczegóły i specyfikacje rozwiązań zostaną ogłoszone wkrótce.

 

Mobilicom Ltd. projektuje, opracowuje i dostarcza kompleksowe rozwiązania komunikacyjne dla krytycznych pod względem strategicznym oraz zdalnych mobilnych sieci prywatnych bez potrzeby posiadania infrastruktury. Produkty i technologie firmy Mobilicom opierają się na innowacyjnym podejściu, które łączy technologie 4G i Mobile MESH. Dzięki wszechstronnym topologiom sieci Mobilicom posiada duże portfolio rozwiązań z wdrożeniami na całym świecie. Składa się ona z dwóch jednostek biznesowych:

 

Mobilicom – dla sektora rządowego i sektora przedsiębiorstw. Oferuje kompleksowe rozwiązania i sprzęt, które zaspokajają potrzeby komunikacji o znaczeniu strategicznym, stosowane w platformach bezzałogowych, systemach wsparcia w przypadku klęsk żywiołowych i sytuacjach związanych z bezpieczeństwem publicznym oraz w obszarach morskich i regionach oddalonych.

 

SkyHopper – dla rynku dronów i robotów do zastosowań komercyjnych i przemysłowych. SkyHopper oferuje całościowe podejście, na które składa się kompleksowy sprzęt, w tym łącza komunikacyjne, przetwarzanie i analiza wideo, systemy podglądu i kontroli, a także usługi integracyjne i wsparcia.

 

Yuneec International Co. Ltd.

 

Założona w 1999 roku firma Yuneec jest światowym liderem w szeroko pojętym lotnictwie elektrycznym. Jej zamiłowanie do innowacji jest głęboko zakorzenione w firmie i znajduje odzwierciedlenie w setkach patentów. Podstawowe technologie firmy Yuneec obejmują samoloty załogowe, zdalnie sterowane modele samolotów i drony do użytku komercyjnego i prywatnego. Yuneec posiada oddziały w Ameryce Północnej, Europie i Azji, produkując ponad milion produktów rocznie dla szerokiej bazy klientów. Od serii Typhoon dla entuzjastów i Mantis Q do zastosowań konsumenckich po platformę H520 do zastosowań komercyjnych: Yuneec kontynuuje prace nad innowacjami, które umożliwią każdemu pilotowi wykonywanie zdjęć lotniczych i zbieranie danych, bez względu na wcześniejsze doświadczenie lotnicze.

 

 

Źródło: Yuneec

 

 

 

Tagi:

Dron | Drony | Współpraca | Yuneec


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony