INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Bezzałogowe Statki Powietrzne - Nowa era w prawie lotniczym

2019-01-10
     

W ramach realizowanego na Uczelni Łazarskiego projektu badawczego finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki pn. "Bezzałogowe Statki Powietrzne. Nowa era w prawie lotniczym" została udostępniona ankieta badawcza, która dostępna jest na dedykowanej stronie internetowej projektu http://prawodrony.pl/.

 

Jednym z celów projektu naukowego jest zebranie i ocena dotychczasowych doświadczeń związanych z użytkowaniem i zastosowaniami dronów w Polsce. Cel ten będzie realizowany przez zebranie od użytkowników bezzałogowych statków powietrznych informacji o praktycznych wyzwaniach i doświadczeniach związanych z wykonywaniem operacji lotniczych w latach 2013-2018. W szczególności chodzi o ocenę obowiązujących regulacji krajowych dotyczących licencjonowania, wykonywania operacji czy użytkowania przestrzeni powietrznej.

 

Przygotowana ankieta ma na celu zebranie wstępnych ocen pozwalających na dokonanie oceny obowiązujących regulacji krajowych dotyczących użytkowania bezzałogowych statków powietrznych. Wstępna ocena pozwoli nie tylko na zebranie podstawowych danych, ale także podjęcie decyzji o przeprowadzeniu szczegółowych ankiet, która planujemy przeprowadzić w pierwszym kwartale 2019 r. Szczegółowe ankiety będą prawdopodobnie dedykowane poszczególnym grupom użytkowników dronów (operatorzy komercyjni, użytkownicy prywatni, ośrodki szkolenia i instruktorzy, egzaminatorzy). Wyniki ankiet zostaną omówione podczas warsztatów, które planujemy zorganizować w 2019 r. na Uczelni Łazarskiego.

 

Ankieta jest anonimowa, niemniej jednak prosimy o podanie danych kontaktowych (numer telefonu lub email) w celu ewentualnego kontaktu w przypadku gdy będzie to konieczne ze względu na udzielone pytania. Chodzi o uniknięcie niejasności (jakość badań). Dane kontaktowe zostaną usunięte po zakończeniu ankiety.

 

Ankieta jest dostępna do końca lutego 2019 r.

 

Wszelkie uwagi lub pytania dotyczące ankiety prosimy kierować na adres mailowy: Prof. nadzw.dr hab. Anna Konert a.konert@lazarski.edu.pl

 

 

Źródło: Uczelnia Łazarskiego

 

 

 

Tagi:

Dron | Drony | Prawo


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony