INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Airbus i hiszpańskie siły powietrzne opracowują inspekcje samolotów wojskowych przy pomocy bezzałogowców i rozszerzonej rzeczywistości

2019-06-03
     

Hiszpańskie siły powietrzne stały się pierwszymi siłami powietrznymi w świecie, które wspierają rozwój usług bezzałogowych statków powietrznych Airbusa i inspekcji obsługowej w oparciu o rozszerzoną rzeczywistość, w celu radykalnego ograniczenia inspekcji obsługowych dużych samolotów wojskowych i zwiększenia ogólnej dostępności floty.

 

Ta innowacyjna technologia cyfrowa będzie początkowo testowana na samolotach hiszpańskich sił powietrznych A400M z bazy w Saragossie (31. skrzydło), z opcjami zastosowania technologii dla innych samolotów, w tym C295 i CN235.

 

Generał José Luis Pardo Jario, szef biura hiszpańskiego sztabu generalnego sił powietrznych, powiedział: „Ta technologia ma potencjał, aby znacząco wspomóc obsługę techniczną naszej floty. Jest nie tylko mniej czasochłonna i bardziej ekonomiczna, ale przede wszystkim pozwala podnieść kwalifikacje personelu zajmującego się obsługa techniczną samolotów, zgodnie z nową erą cyfrową, w której wszyscy powinniśmy uczestniczyć, aby czerpać z niej korzyści.”

 

Technologia opiera się na bezzałogowych statkach powietrznych wyposażonych w czujniki i kamery wysokiej rozdzielczości, które w ciągu kilku godzin, a nie dni, skanują samolot przechodzący inspekcję obsługową. Bezpieczne połączenie umożliwia wyświetlanie danych i informacji generowanych na tabletach i okularach z rozszerzoną rzeczywistością, umożliwiając pracownikom szybką identyfikację i wdrożenie procedur obsługowych i działań naprawczych, zapewniając jednocześnie, że wszystkie procedury inspekcji i obsługi są formalnie i w całości zarejestrowane w dzienniku obsług. Technologia ta nie tylko skraca czas inspekcji obsługowych, ale także pomaga we wczesnym wykrywaniu usterek i pomaga zagwarantować jakość i zdatność do lotu po obsłudze technicznej.

 

José Antonio Urbano Torres, główny inżynier ds. badań i rozwoju samolotów wojskowych, powiedział: „Innowacje i rozwój technologiczny są częścią naszego DNA. Airbus inwestuje znaczne zasoby ludzkie i ekonomiczne w badania i rozwój nowych procesów, produktów i usług, aby zaspokoić obecne i przyszłe potrzeby naszych klientów. Chcielibyśmy podziękować hiszpańskim siłom powietrznym za ich wkład i zaangażowanie w rozwój i dojrzałość tego systemu, który z pewnością zrewolucjonizuje obsługę wojskowych statków powietrznych. ”

 

Testy A400M hiszpańskich sił powietrznych pozwolą Airbusowi skorzystać z rzeczywistych danych użytkownika, nie tylko aby dopracować algorytmy bezpiecznego autonomicznego lotu bezzałogowca wokół samolotu, unikając w ten sposób stosowania podestów i ciężkiego sprzętu mobilnego, który może uszkodzić samolot, ale także do przetwarzania terabajtów obrazów i danych jako biblioteki głębokiego uczenia, która pozwala na opracowanie niezawodnego systemu wykrywania usterek opartego na sztucznej inteligencji.

 

W ramach swojej oferty SmartForce Airbus stale rozwija nowe technologie i innowacyjne usługi, aby pomóc klientom wojskowym ocenić, prognozować i przewidzieć potrzeby ich flot, wykorzystując analizę dużych, zmiennych i różnorodnych zbiorów danych w połączeniu z bezpieczną łącznością, aby zapewnić najwyższą gotowość do wykonania misji.

 

 

Źródło: Airbus

 

 

 

Tagi:

Airbus | Dron | Drony | Kontrola


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony