INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Innowacje & Technologie


Lotnisko Chopina wprowadziło lokalny A-CDM

2019-04-05
 

Lotnisko Chopina, jako pierwsze w Polsce, wprowadziło system A-CDM (Airport – Collaborative Decision Making). Projekt, wdrożony w oparciu o wytyczne i rekomendacje EUROCONTROL, ma poprawić efektywność działania lotniska i sprawność obsługi lotów. Wspomaga także w pracy kontrolerów ruchu lotniczego. W Europie, poza Warszawą, z A-CDM korzysta ponad 30 portów lotniczych.

czytaj więcej

Sztuczna inteligencja pomaga w odzyskaniu odszkodowania lotniczego

2019-04-04

W ciągu ostatnich kilku lat zaawansowane systemy informatyczne oparte na sztucznej inteligencji (AI) przejmują część działań kancelarii prawnych. Zaangażowanie robotów pozwala prawnikom wykonywać prace o wyższej wartości, wymagające ludzkiego osądu, podczas gdy sztuczna inteligencja z sukcesem stosowana jest przy powtarzalnych czynnościach, np. rozpatrywaniu wniosków o odszkodowanie lotnicze.

czytaj więcej

Już działa chatbot „Port Lotniczy Wrocław”

2019-03-14

Chatbot z powodzeniem przeszedł ostatnią fazę testów i od dzisiaj jest już dostępny dla wszystkich podróżnych. Wyszukuje połączenia lotnicze, wysyła powiadomienia o statusie lotów, znajduje transport lub miejsce parkingowe, podpowiada, gdzie na lotnisku zrobić zakupy i wypić kawę. Zna odpowiedzi na kilkaset pytań i wciąż się uczy. Aby porozmawiać z nim w języku polskim lub angielskim, wystarczy wpisać w Messengerze Port Lotniczy Wrocław lub Wrocław Airport. Wrocławski port wprowadził taką innowację jako pierwsze lotnisko w Polsce.

czytaj więcej

Frequentis i PAŻP podpisują memorandum o współpracy w zakresie nowej generacji usług dla lotniskowych służb ATS

2019-03-14

Podczas World ATM Congress w Madrycie Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) i Frequentis podpisały umowę dotyczącą badania koncepcji, technologii i architektury systemu mającego na celu lepsze wykorzystanie i integrację danych.

czytaj więcej

Lotnisko w Billund wykorzysta przyszłościową technologię firmy Amadeus jako podstawę swojej cyfrowej transformacji

2019-02-28

Drugie największe lotnisko w Danii wybrało nowoczesną technologię w chmurze firmy Amadeus, aby poprawić obsługę klientów i zwiększyć automatyzację procesów.

czytaj więcej

Airbus otworzył centrum innowacji w Chinach

PRTL.pl, 2019-02-26

Airbus oficjalnie otworzył 21 lutego pierwsze swoje centrum innowacji w Shenzen w Chinach.

czytaj więcej

Lotnisko Schiphol rozpoczęło projekt pilotażowy rozpoznawania twarzy podczas boardingu

PRTL.pl, 2019-02-22

Amsterdamskie lotnisko Schiphol rozpoczęło projekt pilotażowy rozpoznawania twarzy pasażerów podczas boardingu. Projekt jest realizowany w ramach programu partnerskiego z udziałem portu lotniczego, rządu holenderskiego, Cathay Pacific Airways, KLM-u oraz Vision-Box, firmy odpowiedzialnej za system rozpoznawania twarzy pod nazwą Seamless Flow.

czytaj więcej

Airbus i Dassault Systèmes nawiązały strategiczną współpracę partnerską przy budowie europejskiego przemysłu lotniczego przyszłości

2019-02-08

Airbus i Dassault Systèmes podpisały Protokół Uzgodnień, zgodnie z którym przez pięć lat będą współpracować przy wdrażaniu aplikacji do obsługi projektowania 3D, inżynierii, produkcji, symulacji i rozpoznania. Pozwoli to spółce Airbus zrobić duży krok na drodze do osiągnięcia celu w ramach realizacji transformacji cyfrowej i położyć podwaliny pod nowy europejski ekosystem przemysłowy w lotnictwie.

czytaj więcej

Lufthansa wprowadziła biometryczny boarding na lotnisku w Miami

2019-02-07

Lufthansa jest pierwszą linią lotniczą, która wprowadziła dla pasażerów odlatujących z międzynarodowego lotniska w Miami odprawę z zastosowaniem urządzeń do identyfikacji biometrycznej. Podróżujący na trasie z Miami do Monachium pasażerowie Lufthansy mogą wchodzić na pokład samolotu bez karty pokładowej i paszportu dzięki wprowadzeniu przez lotnisko technologii biometrycznej.

czytaj więcej

Lufthansa otwiera centrum innowacji dot. podróży w Singapurze

PRTL.pl, 2019-02-01

Odpowiadając na wzrost azjatyckiego rynku cyfryzacji podróży i mobilności Lufthansa Group otworzyła biuro Lufthansa Innovation Hub (LIH) w Singapurze. Jest to pierwsze takie centrum Lufthansy poza Berlinem.

czytaj więcej

Singapore Airlines zainaugurowały laboratorium innowacji cyfrowych

PRTL.pl, 2019-02-01

29 stycznia linie Singapore Airlines (SIA) zainaugurowały w Singapurze laboratorium innowacji cyfrowych o nazwie "KrisLab". Laboratorium powstało w ramach planu wdrażania innowacji cyfrowych w liniach SIA, który został uruchomiony w 2018 roku. Laboratorium służy pracownikom Grupy SIA, jako przestrzeń współpracy w celu rozwijania pomysłów i pracy z różnymi podmiotami. Pracownicy SIA zgłosili już ponad 180 pomysłów, na podstawie 50 z nich powstały prototypy wynalazków.

czytaj więcej

JAL inwestuje 70 mln USD w fundusz wspierający nowe technologie

PRTL.pl, 2019-01-30

Linie Japan Airlines zainwestowały 70 mln USD w utworzenie nowego funduszu (corporate venture capital), który skupi się na inwestowaniu w nowe technologie związane z podróżami.

czytaj więcej

Grupa Lufthansa inwestuje w sztuczną inteligencję

2019-01-29

Grupa Lufthansa i Lufthansa Innovation Hub nawiązały współpracę badawczą z Hooper specjalistą od prognozowania cen. Celem współpracy jest współdziałanie w zakresie stosowania algorytmów uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji do prognozowania popytu na loty. Lufthansa Innovation Hub wspiera wejście kanadyjskiego startupu na rynek europejski.

czytaj więcej

IATA: Pomyślne zakończenie testów nowej metody płatności za bilety lotnicze

2019-01-11

Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego IATA poinformowało, że pierwsza transakcja zakupu biletu „IATA Pay” przebiegła pomyślnie. Transakcja została przeprowadzona we współpracy z ipagoo, brytyjską firmą fintech.

czytaj więcej

<<<
>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony