INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Czy rozbudowa lotniska w Radomiu jest właściwym rozwiązaniem problemów infrastrukturalnych w aglomeracji warszawskiej?

Tak, jestem przekonany, że to dobry pomysł

Trudno powiedzieć, czas pokaże

Mam poważne wątpliwości, zabrakło głębszych analiz i konsultacji z przewoźnikami

Nie, to fatalny pomysł z punktu widzenia przewoźników i pasażerów

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Innowacje & Technologie


Kuehne + Nagel otwiera nowe Centra Innowacji w Europie i Azji, aby przyspieszyć transformację cyfrową

2018-03-12
     

Europa: Koncentracja na najbardziej znaczących technologiach z zakresu automatyzacji i innowacyjnych rozwiązaniach wspierających kompletację zamówień.

 

Azja i Pacyfik: Koncentracja na analizie danych i internecie przedmiotów (IoT).

 

Współpraca z uczelniami wyższymi i podmiotami rozpoczynającymi działalność w celu współtworzenia innowacyjnych rozwiązań logistycznych.

 

Partnerstwo strategiczne z Honeywell.

 

Kuehne + Nagel otworzyło dwa nowe Centra Innowacji w Utrechcie (Holandia) i Singapurze w celu nawiązania z klientami współpracy ukierunkowanej na przyspieszenie rozwoju i wdrażania nowych technologii oraz nowoczesnych rozwiązań logistycznych.

 

Głównym obszarem działalności Centrum Innowacji w Utrechcie będą najbardziej znaczące technologie z zakresu automatyzacji i innowacyjnych rozwiązań wspierających kompletację zamówień. Kuehne + Nagel jest jednym z pierwszych operatorów logistycznych, którzy wprowadzili roboty współpracujące w ramach partnerstwa z Universal Robots. Centrum Innowacji dla Azji i Pacyfiku w Singapurze będzie prowadzić badania i działania realizacyjne w obszarze nowych rozwiązań ukierunkowanych na systemy komunikacji międzymagazynowej, ze szczególnym uwzględnieniem analizy danych i Internetu przedmiotów.

 

Oba centra nawiązały współpracę partnerską z uczelniami wyższymi, start-up’ami oraz innymi organizacjami. Celem współpracy będzie rozwój innowacyjnych rozwiązań logistycznych. Centra są dostępne dla klientów, którzy samodzielnie będą mogli zobaczyć, w jaki sposób nowe technologie i rozwiązania wpłyną na ich łańcuchy logistyczne. Ponadto nowo otwarte Centra Innowacyjności będą również wykorzystywane jako środowisko testowe i implementacyjne dla nowych technologii.

 

Martin Kolbe, Specjalista ds. Systemów Informatycznych (CIO) w Kuehne + Nagel: „Pracujemy nad zapewnieniem bezproblemowej wymiany danych pomiędzy różnymi systemami w celu zwiększenia automatyzacji i minimalizacji udziału pracy fizycznej. Dodatkowo opracowujemy nowe usługi i interfejsy, aby umożliwić klientom bezproblemową komunikację z systemami Kuehne + Nagel. Zastosowanie metod z zakresu przetwarzania dużych zbiorów danych i analityki predykcyjnej pozwala zwiększyć wydajność i skuteczność w zarządzaniu łańcuchami logistycznymi.”

 

„Centra Innowacji w Singapurze i Utrechcie pozwolą wzmocnić nasz potencjał cyfrowy w oparciu o badania i praktyczne wykorzystanie czołowych technologii na potrzeby bardziej wydajnego i skutecznego zarządzania systemami logistycznymi naszych klientów. Rynek kontraktowych usług logistycznych przechodzi istotne zmiany zapoczątkowane przez postęp cyfryzacji. Dzięki Centrom Innowacji inwestujemy w badania naukowe i nowe technologie, które mają przyspieszyć tę transformację.” – mówi Gianfranco Sgro, Członek Zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za logistykę kontraktową.

 

Centrum Innowacji dla Azji i Pacyfiku, wspierane przez Radę ds. Rozwoju Gospodarczego (EDB) w Singapurze, pozwoli Kuehne + Nagel poszerzyć zasięg kontaktów z podmiotami rozpoczynającymi działalność biznesową i działającymi w obszarze technologii.

 

 

Kelvin Wong, Zastępca Dyrektora Naczelnego, EDB, podkreślił: „Cieszymy się, że Kuehne + Nagel wybrało Singapur na siedzibę swojego Centrum Innowacji, które będzie zajmować się opracowywaniem nowych funkcjonalności cyfrowych i zastosowań Internetu przedmiotów na potrzeby międzynarodowej działalności. Centrum Innowacji dla Azji i Pacyfiku pozwoli umocnić współpracę w ramach ekosystemu logistycznego oraz przyspieszyć prace nad innowacyjnymi rozwiązaniami logistycznymi i najwyższej jakości praktykami zarządzania łańcuchami dostaw.”

 

W czasie ceremonii otwarcia w Singapurze Kuehne + Nagel ogłosiło początek partnerstwa strategicznego z Honeywell, światowym dostawcą oprogramowania przemysłowego. Celem współpracy będzie wsparcie globalnych inicjatyw innowacyjnych Kuehne + Nagel w obszarze systemów komunikacji międzymagazynowej. Na całym świecie w magazynach Kuehne + Nagel zostaną wdrożone wiodące w branży rozwiązania technologiczne oferowane przez Honeywell, m. in. systemy zarządzania głosowego, oprogramowanie do przetwarzania danych w chmurze oraz rozwiązania mające na celu automatyzację procesów magazynowych. Partnerstwo jest ukierunkowane na doskonalenie produktywności, dokładności i wydajności.

 

 

Źródło: Kuehne + Nagel

 

 

 

Tagi:

technologia | Innowacje


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony