INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Czy rozbudowa lotniska w Radomiu jest właściwym rozwiązaniem problemów infrastrukturalnych w aglomeracji warszawskiej?

Tak, jestem przekonany, że to dobry pomysł

Trudno powiedzieć, czas pokaże

Mam poważne wątpliwości, zabrakło głębszych analiz i konsultacji z przewoźnikami

Nie, to fatalny pomysł z punktu widzenia przewoźników i pasażerów

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Innowacje & Technologie


Travix i Amadeus współpracują przy realizacji programu NDC-X, aby przyspieszyć wdrożenie standardu NDC w internetowych biurach podróży

2018-06-18
     

Firma Travix weźmie udział w projektowaniu rozwiązania opartego na standardzie NDC, które pomoże internetowym biurom podróży w większej personalizacji i różnicowaniu usług.

 

Standard NDC może zmienić sposób sprzedaży i zakupu usług turystycznych, potrzebuje jednak do tego odpowiedniej infrastruktury IT. Dlatego przystąpienie Travix, jednego z największych internetowych biur podróży, do programu NDC-X opracowywanego przez firmę Amadeus, to znaczący krok naprzód.

 

W ramach tej współpracy Travix wniesie swój wkład do rozwiązania Amadeus Web Services opartego na standardzie NDC, tworzonego z myślą o wymaganiach internetowych biur podróży na całym świecie. Dzięki technologii NDC rozwiązanie to umożliwi zamawianie i kupowanie biletów lotniczych oraz powiązanych z nimi usług, regulowanie opłat z tego tytułu, jak również uzupełnianie rezerwacji o dodatkowe świadczenia.

 

W ramach programu NDC-X obie firmy będą wspólnie poszukiwać i stopniowo wdrażać praktyczne standardy, użyteczne z punktu widzenia internetowych biur podróży, z uwzględnieniem globalnych wymogów biznesowych w branży.

 

 - Chcemy, aby treści zgodne ze standardem NDC były łatwo dostępne i porównywalne z innymi treściami – powiedział Gianni Pisanello, wiceprezes ds. programu NDC-X w firmie Amadeus. Wówczas biura podróży i inni dostawcy usług turystycznych z całego świata będą mogli spełnić oczekiwania swoich klientów pod względem spójności, przejrzystości i możliwości wyboru. W ramach programu NDC-X współpracujemy z wieloma liniami lotniczymi i biurami podróży, aby tworzyć rozwiązania, dzięki którym standard NDC będzie przynosił korzyści wszystkim uczestnikom rynku usług turystycznych na całym świecie. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Travix, która przystąpiła do tego programu.

 

O programie NDC-X

 

Rozpoczęty w lutym 2018 r. Amadeus NDC-X to wyspecjalizowany program, którego celem jest wdrożenie standardu NDC w branży turystycznej na całym świecie tak, aby przynosił korzyści wszystkim graczom w branży. Biorą w nim udział specjaliści z różnych działów firmy Amadeus, którzy zajmą się praktycznymi przypadkami użycia stosowanego przez Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) standardu NDC w środowisku testowym i szkoleniowym - po to, by otworzyć przed branżą turystyczną nowe możliwości. NDC-X jest kontynuacją wcześniejszych prac firmy Amadeus na rzecz cyfryzacji w branży turystycznej oraz elementem ewolucji platformy usług turystycznych Amadeus. Platforma połączy wszystkie istotne treści, dotyczące m.in. przelotów, hoteli, samochodów i ubezpieczeń, pochodzące z różnych źródeł (systemów EDIFACT i NDC, firmowych interfejsów API i innych źródeł zagregowanych treści), oraz umożliwi dystrybucję tych treści za pośrednictwem dowolnego interfejsu lub urządzenia użytkownika.

 

 

Źródło: Amadeus

 

 

 

Tagi:

Amadeus | technologia | Biura podróży | NDC-X


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony