INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Innowacje & Technologie


Dassault Systèmes na Międzynarodowym Salonie Lotniczym w Paryżu: innowacyjne rozwiązania dla branży lotniczej oparte na rzeczywistości wirtualnej

2019-06-18
     

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Lotniczego w Paryżu, która odbywa się w dniach 13-17 czerwca, firma Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA) prezentuje rozwiązania cyfrowe pozwalające mniejszym firmom oraz nowym graczom z branży lotniczej oferować rewolucyjne rozwiązania w dziedzinie konstrukcji jednostek latających, lotów międzykontynentalnych, transportu miejskiego, realizacji ostatniego etapu dostaw i badań kosmosu.

 

Od latających pojazdów bezzałogowych po naddźwiękowe samoloty pasażerskie i jednostki pionowego startu i lądowania — zarówno znane światowe marki, jak i zupełnie nowi gracze opracowują nowe koncepcje związane z mobilnością powietrzną z zastosowaniem napędów elektrycznych, nowych materiałów kompozytowych, sztucznej inteligencji i drukowania przestrzennego. W obliczu coraz trudniejszych wyzwań w zakresie projektowania, budowania i dostarczania systemów platforma 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes oferuje innowatorom nowe metody tworzenia modeli, a także projektowania, wytwarzania, testowania, certyfikowania i obsługi, które optymalizują czas trwania programów i pozwalają zaprezentować gotowy prototyp w krótszym czasie.

 

Na stanowisku Dassault Systèmes (nr D170, hala 2B) znajduje się wydzielona strefa eksperymentalna. W niej, producenci oryginalnego wyposażenia (OEM), startupy oraz inne małe i średnie przedsiębiorstwa mogą wykorzystać oparte na platformie 3DEXPERIENCE rozwiązania dla branży lotniczej i obronnej do zapewnienia cyfrowej ciągłości, skutecznego zarządzania łańcuchami dostaw i relacjami z klientami, projektowania na potrzeby produkcji oraz optymalizacji operacyjnej.

 

W ramach wrażeń użytkowych na stanowisku zaprezentowane zostaną m.in. wirtualny model taksówki powietrznej zaprojektowanej w rzeczywistości rozszerzonej. Goście będą mogli obejrzeć wirtualny proces dostosowywania wyglądu wnętrza i kokpitu, symulację aerodynamiczną oraz start pionowy, a także fizyczny prototyp pojazdu.

 

Od roku 1981 rozwiązania Dassault Systèmes pozwalają firmom z branży lotniczej i obronnej tworzyć przełomowe projekty, które ukształtowały przyszłość lotnictwa: od pionierskiego, cyfrowego projektu całego samolotu pasażerskiego przez jednostki z napędem słonecznym po nowe kategorie systemów mobilności powietrznej zaburzające tradycyjny układ sił w branży. Przez cały tydzień firma będzie także podkreślać swoją rolę we wspieraniu koncepcji nowej generacji na przykładzie trzech projektów z laboratorium 3DEXPERIENCE Lab, które zostaną zaprezentowane w strefie Paris Air Lab o powierzchni 3 tys. m kw. wydzielonej w hali Concorde i poświęconej innowacjom lotniczym oraz ich związku z energią, technologiami cyfrowymi i sztuczną inteligencją.

 

Projekty te obejmują startupy XSun, który zajmuje się projektowaniem nowych typów bezzałogowych statków powietrznych dalekiego zasięgu z napędem słonecznym, i Zero 2 Infinity, który pracuje nad projektem ekonomicznej, przyjaznej środowisku i zorientowanej na usługi wyrzutni małych satelitów oraz otwarty projekt Open Codex, którego celem jest cyfrowa rekonstrukcja wynalazków Leonarda da Vinciego i ich przekształcenie w trójwymiarowe wrażenia użytkowe.

 

– W obliczu niezadowalającej wydajności bieżących programów i rosnącej liczby nowych projektów jednostek firmy z branży lotniczej i obronnej szukają bardziej nowatorskich rozwiązań – mówi David Ziegler, wiceprezes ds. branży lotniczej i obronnej w Dassault Systèmes. – Nasi klienci chcą wprowadzić zupełnie nowe metody pracy, korzystając jednocześnie z zalet nowoczesnego projektowania, produkcji i serwisowania jednostek latających. Siłą napędową przemian jest platforma 3DEXPERIENCE oraz doświadczenia Dassault Systèmes zdobyte dzięki współpracy z różnej wielkości firmami z branży lotniczej i obronnej na przestrzeni ostatnich 38 lat.

 

 

Źródło: Dassault Systemes

 

 

 

Tagi:

Dassault Systemes | Innowacje | Samolot


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony