INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Innowacje & Technologie


Współpraca PAŻP z Uczelnią Łazarskiego

2019-07-15
     

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oraz Uczelnia Łazarskiego podpisały list intencyjny w sprawie wymiany doświadczeń oraz wspólnych działań na rzecz rozwoju potencjału innowacyjnego.

 

Jak wskazano w preambule dokumentu, celem współpracy jest rozwój innowacyjnej gospodarki i zapewnianie najwyższej jakości kształcenia oraz działalności naukowej.

 

Porozumienie przewiduje m.in. transfer wiedzy i technologii, podnoszenie jakości kształcenia przyszłych kadr, czy podejmowanie wspólnych inicjatywy o charakterze naukowo-badawczym.

 

 

Prezes PAŻP, Janusz Janiszewski i Profesor Anna Konert , Dziekan Wydziału Prawa i Administracji po podpisaniu Porozumienia.

 

- Naszym celem na najbliższe lata jest ugruntowanie pozycji Agencji w ścisłej światowej czołówce najbardziej rozwiniętych technologicznie podmiotów zarządzających przestrzenią powietrzną. Już dziś część naszych rozwiązań operacyjnych daleko wyprzedza inne światowe rozwiązania – przykładem jest PANSA UTM czyli koncepcja zarządzania bezzałogowymi statkami powietrznymi oparta m.in. o autorskie rozwiązania operacyjne PAŻP. Wiem, że narzędzia wykorzystywane w zarządzaniu polskim niebem mogą być tworzone przez polskich naukowców i programistów, przy współudziale naszych ośrodków naukowych. Dlatego współpraca naukowa i wymiana doświadczeń z uczelniami i podmiotami naukowymi jest ogromnie ważna z perspektywy planów rozwoju Agencji i naszego wspólnego wkładu w budowę innowacyjnej gospodarki Polski ,– powiedział prezes PAŻP Janusz Janiszewski.

 

Ze strony Uczelni Łazarskiego umowę podpisała Profesor Anna Konert, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji, która stwierdziła, że: „Podpisanie listu z PAŻP jest potwierdzeniem wieloletniej współpracy obu instytucji. Bardzo nas cieszy, że rozwój naukowo dydaktyczny Uczelni Łazarskiego, zwłaszcza w zakresie prawa lotniczego, może być wzmocniony przez współpracę z praktykami. Od wielu lat kształcimy prawników w zakresie prawa lotniczego zarówno na poziomie studiów magisterskich, jak i podyplomowych. Ostatnio otworzyliśmy innowacyjne studia łączące prawo z pilotażem (Aviation Law and Professional Pilot Licence) a teraz , dzięki współpracy z PAŻP będziemy kształcić kadry w obszarze zarządzania ruchem lotniczym”.

 

List intencyjny z Uczelnią Łazarskiego to kolejne porozumienie PAŻP z polską uczelnią wyższą. W maju Agencja podpisała z Politechniką Poznańską list intencyjny dot. uruchomienia studiów dualnych. Nowy kierunek, którego uruchomienie planowane jest w październiku 2020 roku, będzie kształcił specjalistów w zarządzaniu ruchem lotniczym.

 

 

Źródło: PAŻP

 

 

 

Tagi:

Innowacje | PAŻP | technologia | Uczelnia Łazarskiego


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony