INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Jakie jest najlepsze rozwiązanie problemu ograniczonej przepustowości lotniska Chopina?

rozbudowa istniejącej sieci lotnisk

budowa nowego CPL

rozbudowa Modlina

duopol Modlin-Chopin

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Połączenia


Aigle Azur uruchomiły pierwsze połączenie dalekiego zasięgu

PRTL.pl, 2018-07-16
 

Francuskie wakacyjne linie Aigle Azur wykonały swój pierwszy rejs dalekiego zasięgu z Paryża Orly do Sao Paulo w Brazylii. Aigle Azur, które w swojej 71-letniej historii koncentrowały się na trasach krótkiego i średniego zasięgu, zamówiły w grudniu 2017 dwa Airbusy A330-200 do uruchomienia połączeń długodystansowych.

czytaj więcej

Kraków Airport: Londyn Luton – nowe połączenie #PROSTOzKRAKOWA

2018-07-13

W 2018 r. easyJet oferuje bezpośrednie połączenia z Krakowa do: Bazylei, Belfastu, Bristolu, Edynburga, Genewy, Liverpoolu, Londynu Gatwick, Lyonu, Manchesteru, Mediolanu Malpensy, Neapolu, Paryża Charles de Gaulle, Wenecji, a od dzisiaj także do Londynu Luton.

czytaj więcej

Austrian Airlines restrukturyzują siatkę połączeń dalekiego zasięgu

2018-07-09

Od sezonu Zima 2018/19 austriackie linie Austrian Airlines dokonają istotnej restrukturyzacji swojej siatki połączeń dalekiego zasięgu. Od października 2018, Austrian Airlines będą usuwać niektóre nierentowne połączenia z zimowego rozkładu lotów. Przewoźnik zawiesi nierentowne połączenia do Hongkongu, Hawany i Kolombo.

czytaj więcej

ANA odwołuje ponad 100 lotów B787 z powodu dodatkowych kontroli silników Trent 1000

PRTL.pl, 2018-07-06

Linie All Nippon Airways zapowiedziały odwołanie w dniach 6 – 12 lipiec 113 krajowych rejsów samolotów B787-8 i B787-9 z powodu konieczności przeprowadzenia dodatkowych kontroli silników Rolls-Royce Trent 1000.

czytaj więcej

LOT: Najmłodsi pasażerowie na rejsie do Billund miasteczka Lego. To już piąty kierunek w Skandynawii

2018-07-03

Grupa dzieci poleciała na pokładzie pierwszego samolotu z Warszawy do Billund, gdzie znajduje się największy na świecie Legoland. Od 2 lipca LOT obsługuje połączenie z Lotniska Chopina do stolicy Lego, a jednocześnie jednego z najważniejszych ośrodków biznesowych w Danii, przez cały tydzień (w tym od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie).

czytaj więcej

IAG uruchamia nową austriacką spółkę zależną LEVEL

PRTL.pl, 2018-07-02

Grupa lotnicza International Airlines (IAG) uruchomi nową niskokosztową spółkę zależną w Austrii o nazwie LEVEL, która rozpocznie operacje z Wiednia od 17 lipca 2018.

czytaj więcej

Air France rozważa tanie połączenia dalekiego zasięgu i zamówienie A321LR

PRTL.pl, 2018-06-29

Rada dyrektorów Air France-KLM rozważa w ramach opcji strategicznych m.in. utworzenie niskokosztowego podmiotu do obsługi lotów dalekiego zasięgu, podwojenie floty spółki zależnej Transavia France, zamówienie A321LR i rekonfigurację samolotów A380.

czytaj więcej

easyJet i Norwegian dostrzegają większy potencjał w zakresie lotów łączonych

PRTL.pl, 2018-06-27

Tanie brytyjskie linie easyJet i Norwegian Air Shuttle dostrzegają większy potencjał w zakresie lotów łączonych. Po sukcesie usługi "Worldwide by easyJet", którą easyJet uruchomiły wraz z norweskim, niskokosztowym przewoźnikiem oferującym połączenia dalekiego zasięgu oraz innymi partnerami we wrześniu 2017 r. przewoźnicy nadal pracują nad kolejnymi połączeniami.

czytaj więcej

Wizz Air otwiera 7 nowych tras z Polski – 16 dodatkowych lotów tygodniowo

2018-06-22

Wizz Air, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, świętuje w tym tygodniu otwarcie 7 nowych tras: z Warszawy i Katowic do Podgoricy, a także z Katowic do Faro, Malagi, Memmingen, Charkowa i Porto. Nowe połączenia zapewnią szereg atrakcyjnych możliwości podróży zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych. Ceny biletów zaczynają się już od 39 PLN*

czytaj więcej

Wizz Air uruchomi dwa połączenia do Marrakeszu

2018-06-21

Wizz Air, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłasza najnowszy kierunek w siatce połączeń – Marrakesz, dostępny już teraz z Polski i Litwy.

czytaj więcej

Lublin: Inauguracja wakacyjnego połączenia do Bułgarii

2018-06-20

Od 19 czerwca mieszkańcy Lubelszczyzny mogą korzystać z wakacyjnego połączenia do Burgas, nadmorskiego kurortu w Bułgarii. Dla pierwszych pasażerów, którzy odlecieli z Lublina czekała specjalna niespodzianka, która już na lotnisku pozwoliła im poczuć wakacyjny klimat. Rejsy realizowane są dwa razy w tygodniu (wtorki i piątki) przez linie lotnicze Small Planet.

czytaj więcej

Ryanair otworzy w sezonie letnim 2019 nową bazę na lotnisku London Southend

2018-06-20

Ryanair poinformował, że od kwietnia 2019 uruchamia nową bazę na lotnisku London Southend. Największy tani europejski przewoźnik zainwestuje w rozwój bazy 300 mln USD, bazując tam 3 samoloty. Irlandzki przewoźnik zamierza uruchomić z Southend 13 nowych tras do 8 krajów, w tym do Alicante, Barcelony Reus, Bilbao, Brestu, Korfu, Kluj, Dublina, Faro, Koszyc, Malagi, Mediolanu Bergamo, Palmy i Wenecji. Docelowo przewoźnik chce obsługiwać z lotniska w Southend milion pasażerów rocznie zapewniając 750 nowych miejsc pracy.

czytaj więcej

Wizz Air otwiera bazę w Wiedniu i uruchamia pięć nowych połączeń

PRTL.pl, 2018-06-15

Wizz Air, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, otwiera swoją austriacką bazę na lotnisku w Wiedniu umieszczając tam jeden samolot typu Airbus A320. Wraz z rozwojem w stolicy Austrii, Wizz Air uruchamia pięć nowych połączeń z Wiednia do: Walencji (Hiszpania) Rzymu Fiumicino (Włochy), Valetty (Malta), Bari (Włochy) i Tel Awiwu (Izrael).

czytaj więcej

Linie lotnicze odkrywają potencjał ultra dalekich połączeń

PRTL.pl, 2018-06-14

Samoloty szerokokadłubowe nowej generacji skłaniają niektóre linie lotnicze do poszukiwania nowych tras, które mogą obsługiwać non-stop z czasem lotu trwającym 17 godzin i dłużej.

czytaj więcej

>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony