INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Czy rozbudowa lotniska w Radomiu jest właściwym rozwiązaniem problemów infrastrukturalnych w aglomeracji warszawskiej?

Tak, jestem przekonany, że to dobry pomysł

Trudno powiedzieć, czas pokaże

Mam poważne wątpliwości, zabrakło głębszych analiz i konsultacji z przewoźnikami

Nie, to fatalny pomysł z punktu widzenia przewoźników i pasażerów

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Połączenia


Ryanair anuluje niespełna 190 lotów na 2.400 (8%). W piątek 28 września ponad 90% lotów odbędzie się bez zakłóceń

2018-09-26
 

Ryanair poinformował swoich pasażerów, iż dokonał anulacji 190 lotów (8%) z 2.400 zaplanowanych na piątek 28 września z powodu niepotrzebnego strajku niewielkiej mniejszości załóg pokładowych w Hiszpanii, Belgii, Holandii, Portugalii, Włoszech i Niemczech. Wszyscy pasażerowie, których loty zostały anulowane zostali poinformowani o tym fakcie dziś rano drogą mailową i sms-ową.

czytaj więcej

KLM: Las Vegas-nowa trasa KLM z Amsterdamu

2018-09-25

Wkrótce oferta lotów KLM wzbogaci się o kolejne miasto w Ameryce Północnej. Od lata 2019 (a dokładnie od 6 czerwca 2019) holenderskimi liniami będzie można polecieć przez Amsterdam bezpośrednim rejsem do Las Vegas w stanie Nevada. Las Vegas to osiemnasty kierunek KLM w USA. Loty będą odbywały się do trzech razy w tygodniu samolotem Boeing 787-900 „Dreamliner”, z 294 miejscami na pokładzie. Wraz z uruchomieniem trasy do Las Vegas, KLM wycofuje z rozkładu połączenia do dwóch afrykańskich miast: Freetown (Sierra Leone) oraz Monrovii (Liberia).

czytaj więcej

Air France: Airbus A380 na trasie Paryż Charles de Gaulle – Atlanta

2018-09-24

Począwszy od 31 marca 2019 Air France będzie obsługiwał codzienne loty do Atlanty samolotem Airbus A380. Superjumbo zastąpi Boeinga 777-200ER na jednym z dwóch bezpośrednich lotów oferowanych codziennie z Paryża Charles de Gaulle, zwiększając oferowanie o 236 miejsc na rejs.

czytaj więcej

Brussels Airlines inwestują w siatkę połączeń na rynku afrykańskim

PRTL.pl, 2018-09-20

Brussels Airlines nadal inwestują w umacnianie swojej pozycji na rynku afrykańskim, rozszerzając swoją ofertę połączeń do/z Afryki. Od przyszłego roku belgijska linia lotnicza wprowadzi trzy dodatkowe rejsy w tygodniu do Banjul w Gambii, będzie też oferować trzy z siedmiu cotygodniowych lotów do Dakaru jako bezpośrednie loty bez międzylądowania na innym afrykańskim lotnisku.

czytaj więcej

Rozwój Wizz Air w Gdańsku

2018-09-19

Wizz Air, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłasza dzisiaj dostosowanie siatki połączeń i plany optymalizacji działalności w Polsce w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby i oczekiwania klientów.

czytaj więcej

UIA uruchamia loty do Bukaresztu, Izmiru i Sofii

2018-09-19

Od lata 2019 roku linie lotnicze Ukraine International Airlines uruchomią nowe regularne loty do Bukaresztu w Rumunii, Sofii w Bułgarii oraz Izmiru w Turcji. Loty z Kijowa do Sofii i Bukaresztu zaplanowano na początek sezonu letniego – od 31 marca 2019 r., a z Kijowa do Izmiru – od 15 czerwca 2019 r. Bilety są już w sprzedaży na oficjalnej stronie przewoźnika oraz poprzez autoryzowane biura podróży.

czytaj więcej

Norwegian zamyka połączenie z Londyn Gatwick do Singapur

PRTL.pl, 2018-09-18

Tanie linie Norwegian planują zamknięcie swojego jedynego połączenia do Azji Południowo-Wschodniej od początku przyszłego roku. Z systemu rezerwacji wynika, że ostatni lot odbędzie się 10 stycznia 2019.

czytaj więcej

Blue Air uruchamia połączenie Kraków - Turyn

2018-09-17

Blue Air – to już piąty nowy przewoźnik, który ogłosił połączenia #PROSTOzKRAKOWA w 2018 r. Od 16 grudnia loty pomiędzy Krakowem a Turynem będą realizowane trzy razy w tygodniu: w środy, w piątki i w niedziele. Do zimowych nowości #PROSTOzKRAKOWA: Tel Awiw (LOT); Eindhoven (Transavia); Wiedeń (Laudamotion); Leeds Bradford (Jet2.com); Kijów, Lwów, Amman (Ryanair), Londyn Luton (easyJet) dołącza połączenie Blue Air do Turynu.

czytaj więcej

Air France wraz z JOON otwierają nowe trasy

2018-09-17

Od najbliższej wiosny roku regularne loty do Quito i Dallas przez paryskie lotnisko de Gaullea.W przyszłym roku siatka lotów Grupy Air France KLM wzbogaci się od dwie nowe trasy. Od 14 maja 2019 na pokładach JOON polecimy do stolicy Ekwadoru - Quito, natomiast Air France rozpocznie regularne loty do Dallas-Fort Worth (Stany Zjednoczone), które linia zainauguruje 31 marca 2019. Nowy lot Joon do Quito jest uzupełnieniem oferty linii KLM, która aktualnie wykonuje jeden lot dziennie do Quito i Guayaquil samolotem Boeing 777 z lotniska Schiphol w Amsterdamie. Natomiast do Dallas loty z Paryża oferuje obecnie partner Grupy – Delta Airlines.

czytaj więcej

Primera Air uruchamia tanie loty transatlantyckie z Madrytu

PRTL.pl, 2018-09-14

Tania linia nordycka Primera Air ogłosiła rozpoczęcie sprzedaży biletów na transatlantyckie rejsy z Madrytu do Stanów Zjednoczonych i Kanady.

czytaj więcej

Ryanair uruchamia w sezonie lato 2019 największy w historii rozkład lotów z Londynu

PRTL.pl, 2018-09-14

Ryanair uruchamia największy w historii rozkład letnich połączeń w 2019 z czterech londyńskich lotnisk – Stansted, Luton, Southend i Gatwick, w którym oferuje 23 nowe trasy (łącznie ponad 180) i zakłada przewiezienie 26 mln pasażerów rocznie.

czytaj więcej

Finnair zwiększa w sezonie letnim 2019 częstotliwość lotów na trasach azjatyckich

PRTL.pl, 2018-09-13

W związku ze stałym wzrostem ruchu Finnair doda w sezonie letnim 2019 więcej rejsów na kilku trasach azjatyckich. Łączne oferowanie do Japonii ma wzrosnąć o 15% rdr. Od 31 marca przyszłego roku finlandzki przewoźnik doda do swojego rozkładu trzy dodatkowe rejsy na trasie Helsinki – Osaka Kansai, co daje łącznie 10 rejsów tygodniowo.

czytaj więcej

Primera Air uruchamia z Frankfurtu i Berlina Tegel siedem transatlantyckich tras

PRTL.pl, 2018-09-11

Tanie nordyckie linie Primera Air kontynuują ekspansję połączeń dalekiego zasięgu dodając do swojej oferty bezpośrednie rejsy transatlantyckie z Frankfurtu i Berlina Tegel do Bostonu, Nowego Jorku JFK oraz Toronto i Montrealu.

czytaj więcej

WOW Air uruchamia kolejne połączenie atlantyckie - Orlando przez Reykjavik

2018-09-10

WOW Air zapowiedziały uruchomienie kolejnego połączenia do USA. Sezonowe połączenie do Orlando będzie oferowane od 18 grudnia 2018 do 30 kwietnia 2019 z Dublina przez Reykjavik trzy razy w tygodniu.

czytaj więcej

>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony