INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Połączenia


Norwegian uruchomi nowe połączenia z USA do Europy

PRTL.pl, 2019-11-13
 

Stany Zjednoczone są obecnie największym i najważniejszym rynkiem dla Norwegian. Tani norweski przewoźnik nadal inwestuje w rozbudowę siatki bezpośrednich połączeń z USA do Europy.

czytaj więcej

Emirates zwiększają liczbę lotów na trasie Warszawa-Dubaj na czas ferii zimowych

2019-11-13

Linie Emirates zwiększą liczbę lotów na trasie Warszawa-Dubaj w dniach od 23 stycznia do 9 lutego 2020 r.* w odpowiedzi na wyższe zapotrzebowanie pasażerów w czasie ferii zimowych. Dodatkowy rejs uzupełni dotychczasowe codzienne połączenie i będzie realizowany w czwartki, piątki, soboty i niedziele – oferując łącznie 11 lotów tygodniowo do Dubaju i z powrotem. Dzięki temu pasażerowie zyskają większą elastyczność i wybór przy planowaniu ferii zimowych.

czytaj więcej

Ryanair wprowadza do sprzedaży bilety z Krakowa do Kijowa w cenie od 39 zł. To odpowiedź na anulację tej trasy przez UIA

2019-11-12

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce i w Europie wprowadziła do sprzedaży bilety z Krakowa do Kijowa w cenie od 39zł w celu umożliwienia podroży wszystkim klientom Ukrainian International Airlines (UIA), których rejsy zostały odwołane (od stycznia 2020 r.).

czytaj więcej

LOT uruchomił połączenie z Warszawy do Kolombo na Sri Lance

2019-11-04

3 listopada LOT zainaugurował nowe bezpośrednie połączenie do Sri Lanki. Loty z Warszawy do Kolombo są siódmym połączeniem LOT-u do Azji i pierwszym regularnym połączeniem sezonowym. Pierwszy ponad 9 godzinny rejs wykonano samolotem B 787-9 Dreamliner.

czytaj więcej

Estońskie linie Nordica zawiesiły loty z Tallina prowadzone pod własną marką

2019-10-30

Estońskie linie lotnicze zawiesiły z dniem 27 października br. połączenia z Tallina prowadzone pod własną marką ze względu na presję kosztową. Przewoźnik za swoją decyzję obwinia konkurencję i nadmierne oferowanie na trasach z Tallina. Nordica twierdzi, że ta sytuacja uniemożliwia przewoźnikowi prowadzenie zyskownej działalności.

czytaj więcej

Aktualna siatka połączeń z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury

2019-10-24

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury to przede wszystkim nowoczesne, międzynarodowe lotnisko położone w Szymanach, 10 km od centrum Szczytna oraz 55 km na południowy wschód od centrum Olsztyna. Oferta połączeń z PL Olsztyn Mazury stale się powiększa a wraz z nimi liczba odprawionych pasażerów. W efekcie intensywnego rozwoju lotniska tylko w sierpniu z lotniska Olsztyn-Mazury skorzystało 19 123 pasażerów, co jest największą miesięczną liczbą odprawionych pasażerów w historii Portu.

czytaj więcej

Ryanair wchodzi do Armenii

2019-10-17

Ryanair ogłosił uruchomienie pierwszych tras z Armenii, 40. kraju w siatce połączeń irlandzkiego taniego przewoźnika. Ryanair uruchomi dwie nowe trasy z Erywania do Mediolanu Bergamo i Rzymu Ciampino od stycznia 2020 r. oraz dwie nowe trasy z Erywania do Berlina Schönefeld i Gyumri do Memmingen od sezonu lato 2020 r. Ryanair planuje w 2020 r. przewiezienie na nowych połączeniach 130 000 pasażerów.

czytaj więcej

Kair dołącza do siatki połączeń Emirates obsługiwanych przez A380

2019-10-17

Po niedawnym inauguracyjnym locie flagowego Airbusa A380 do Kairu linie Emirates wprowadzają regularne połączenie komercyjne A380 do stolicy Egiptu realizowane cztery razy tygodniowo od 27 października br. Linie Emirates będą jedynym przewoźnikiem oferującym regularne loty A380 do Kairu. Flagowa maszyna zastąpi na trasie Boeinga 777-300ER, który obecnie realizuje rejsy EK923 i EK924 w czwartki, piątki, soboty i niedziele.

czytaj więcej

Finnair rozpoczyna współpracę code-share z Fiji Airways rozszerzając swoją siatkę połączeń na południowym Pacyfiku

PRTL.pl, 2019-10-17

Finnair i FijiAirways porozumiały się w sprawie nowego partnerstwa code-share pomiędzy Helsinkami (HEL) a Nadi (NAN) na Fidżi. Kod AY linii Finnair zostanie dodany do lotów Fiji Airways między Hongkongiem (HKG), Singapurem (SIN), Naritą (NRT) i Nadi. Umowa umożliwi oferowanie egzotycznych nowych destynacji dla klientów Finnair na Południowym Pacyfiku. Numery lotów Finnair zostaną dodane do lotów Fidżi między San Francisco (SFO), Los Angeles (LAX) i Nadi, po otrzymaniu odpowiednich zgód rządowych. Dzięki temu klienci Finnair będą mogli odbyć podróż dookoła świata rejsami z numerami lotów Finnair.

czytaj więcej

Alitalia będzie latać na trasie Rzym-Tokio Haneda

2019-10-15

Włoski Urząd Lotnictwa Cywilnego przyznał Alitalii prawa przewozowe do wykonywania lotów od 29 marca 2020 r. na lotnisko Tokio Haneda.

czytaj więcej

Norwegian zwiększa oferowanie w sezonie lato 2020 na najważniejszych trasach z Wielkiej Brytanii do USA

2019-10-15

Norwegian Air Shuttle zwiększy od sezonu letniego częstotliwości rejsów z Londynu do niektórych destynacji w USA w odpowiedzi na zwiększony popyt, ale zmniejszy częstotliwości do Buenos Aires, Miami, Orlando i Rio de Janeiro.

czytaj więcej

airBaltic uruchomia połączenia do Manchesteru, Erywania i 2-ch norweskich miast

2019-10-11

Łotewska linia lotnicza airBaltic informuje, że od sezonu letniego 2020 uruchomi nowe połączenia z Rygi do Manchesteru (Wielka Brytania), Erywania (Armenia), oraz do Bergen i Trondheim (Norwegia).

czytaj więcej

5 sierpnia 2020 r. LOT zainauguruje bezpośrednie połączenie z Warszawy do San Francisco

PRTL.pl, 2019-10-08

5 sierpnia 2020 r. LOT uruchomi bezpośrednie loty z Warszawy do San Francisco w Stanach Zjednoczonych. Będzie to dziewiąte bezpośrednie połączenie LOT-u z Polski do USA, a dwudzieste dalekiego zasięgu.

czytaj więcej

Ryanair ogłasza 2 nowe trasy z Polski do Włoch

2019-10-04

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Europie ogłosiła 2 nowe trasy z Polski do Włoch: Katowice – Alghero oraz Wroclaw – Cagliari. Oba połączenia będą realizowane 2 razy w tygodniu od końca marca 2020 i staną się częścią letniego rozkładu lotów z Polski.

czytaj więcej

>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony