INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Jakie jest najlepsze rozwiązanie problemu ograniczonej przepustowości lotniska Chopina?

rozbudowa istniejącej sieci lotnisk

budowa nowego CPL

rozbudowa Modlina

duopol Modlin-Chopin

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Komentarz Tygodnia 13-19.07.2018

Marek Serafin, 2018-07-20
 

Turkish Airlines wrócił na ścieżkę bardzo szybkiego rozwoju.

czytaj więcej

Ryanair odwołuje kilkaset lotów w dniach 25 i 26 lipca z powodu planowanych strajków

PRTL.pl, 2018-07-20

Planowane strajki personelu pokładowego w Belgii, Hiszpanii i Portugali w dniach 25 i 26 lipca 2018 zmuszają tanie irlandzkie linie Ryanair do odwołania około 300 lotów. To nie jedyny problem z jakim Ryanair zmaga się w szczytowym okresie europejskich wakacji. Protest ogłosili również piloci z irlandzkiego stowarzyszenia IALPA.

czytaj więcej

Ryanair uznaje niemiecki związek zawodowy załóg pokładowych Ver.di. Ponad 60% załóg pokładowych objętych umową uznającą związki zawodowe

2018-07-20

Ryanair poinformował o podpisaniu umowy ze związkiem zawodowym Ver.di i uznaniu już trzeciego związku zawodowego załóg pokładowych. Ver.di będzie od teraz ciałem reprezentującym załogi pokładowe zbazowane w Niemczech zatrudnione bezpośrednio przez Ryanair.

czytaj więcej

LEVEL inauguruje połączenie z Wiednia do Londynu Gatwick

PRTL.pl, 2018-07-20

17 lipca 2018 linie LEVEL zainaugurowały rejsy z Wiednia do Londynu Gatwick. Połączenie nowej taniej spółki International Airlines Group (IAG) oferowane będzie 14 razy w tygodniu samolotami Airbus A321. Również 17 lipca LEVEL uruchomiły połączenie z Wiednia do Palma de Mallorca z częstotliwością siedmiu rejsów tygodniowo.

czytaj więcej

Lufthansa Group nagrodzona w czterech kategoriach przez Skytrax

2018-07-20

Blisko 20 milionów pasażerów co roku wybiera najlepsze linie lotnicze na świecie.

czytaj więcej

Emirates po raz 14. z rzędu otrzymują nagrodę na gali Skytrax World Airline Awards za najlepszy system rozrywki pokładowej

2018-07-20

W tym roku przewoźnik zdobył także wyróżnienie za najlepszą obsługę na Bliskim Wschodzie. Linie Emirates już po raz 14. z rzędu otrzymały nagrodę za najlepszy system rozrywki pokładowej w corocznym, prestiżowym plebiscycie Skytrax World Airline Awards. W tym roku przewoźnik zdobył także wyróżnienie za najwyższą jakość obsługi personelu pokładowego na Bliskim Wschodzie.

czytaj więcej

Qatar Airways zdobywcą czterech prestiżowych nagród w plebiscycie Skytrax World Airline Awards 2018

2018-07-20

Linie lotnicze Qatar Airways po raz trzeci z rzędu zdobyły tytuł "Najlepszej klasy biznes na świecie” w plebiscycie Skytrax World Airline Awards 2018.

czytaj więcej

Lufthansa w zimowym rozkładzie z Frankfurtu i Monachium zaoferuje 6 nowych turystycznych tras

2018-07-19

Jeśli jesienią i zimą planujesz ucieczkę od złej pogody, od teraz możesz wybierać spośród kilku nowych atrakcyjnych kierunków Lufthansy. Wiodąca linia lotnicza w Europie poszerza swoją ofertę z Frankfurtu i Monachium o 6 nowych turystycznych destynacji.

czytaj więcej

Belavia Airlines powiększa flotę o cztery nowe Boeingi 737 MAX 8

2018-07-19

Białoruskie linie Belavia Airlines i amerykańska firma leasingowa Air Lease Corporation (ALC) poinformowały podczas pokazów lotniczych odbywających się w Farnborough o podpisaniu umowy na leasing czterech Boeingów 737 MAX 8.

czytaj więcej

DHL Express inwestuje w międzykontynentalną sieć połączeń – 14 nowych Boeingów 777 Freighter

2018-07-19

DHL Express stopniowo wymienia starsze samoloty na niezawodne technicznie i oszczędzające paliwo samoloty Boeing 777 typu Freighter.

czytaj więcej

Nordica: 36% wzrost liczby pasażerów w II kwartale 2018

PRTL.pl, 2018-07-18

Estońska linia lotnicza Nordica odnotowała dalszy wzrost liczby przewiezionych pasażerów. W II kwartale 2018 liczba pasażerów wzrosła o ponad 36% rdr. Wraz z rozpoczęciem okresu wiosenno-letniego estońska linia uruchomiła dwie nowe sezonowe trasy do Macedonii i Rumunii oraz jedno całoroczne połączenie do Kopenhagi. Od kwietnia do czerwca 2018 Nordica przewiozła ponad 190 tysięcy pasażerów, w I-szym półroczu łącznie ponad 315 tysięcy osób.

czytaj więcej

Austrian Airlines spodziewają się odwołań i opóźnień lotów w dniu 25 lipca 2018

PRTL.pl, 2018-07-18

Austrian Airlines, spółka zależna Lufthansy z wyprzedzeniem informuje, że spodziewa się odwołań i opóźnień lotów 25 lipca. Zarząd i pracownicy mają tego dnia negocjować nową umowę płacową. Nowa umowa płacowa, która będzie negocjowana w ramach porozumienia zawartego 1 maja 2018 ma obowiązywać do 2021 roku.

czytaj więcej

Air France: Nowa ekskluzywna poczekalnia biznesowa dla pasażerów

2018-07-18

Pokazy kulinarne, strefa ciszy, wellness, pokój zabaw dla dzieci i inne wyjątkowe usługi w ramach najnowszego salonu biznesowego na paryskim lotnisku Charlesa de Gaullea.

czytaj więcej

Emirates otrzymują certyfikat zgodności z rezolucją 753 IATA w zakresie obsługi bagażu na lotnisku w Dubaju

2018-07-18

Linie Emirates otrzymały certyfikat zgodności z rezolucją 753 przyjętą przez Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) w zakresie obsługi bagażu w porcie macierzystym przewoźnika w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Certyfikat potwierdza zdolności linii potrzebne do starannego śledzenia bagażu pasażerów startujących, lądujących lub przesiadających się na lotnisku w Dubaju.

czytaj więcej

>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony