INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Czy rozbudowa lotniska w Radomiu jest właściwym rozwiązaniem problemów infrastrukturalnych w aglomeracji warszawskiej?

Tak, jestem przekonany, że to dobry pomysł

Trudno powiedzieć, czas pokaże

Mam poważne wątpliwości, zabrakło głębszych analiz i konsultacji z przewoźnikami

Nie, to fatalny pomysł z punktu widzenia przewoźników i pasażerów

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Cobalt Air kolejną europejską linią, która wstrzymała działalność

PRTL.pl, 2018-10-19
 

Cypryjska linia lotnicza, Cobalt Air, zawiesiła 17 października o 23.50 swoją działalność „ na czas nieokreślony”. Przewoźnik poinformował, że anuluje wszystkie loty i zaprzestaje działalności po tym, jak nie osiągnięto nowego porozumienia z inwestorem w sprawie rozwiązania problemów z płynnością finansową i pozyskania kapitału niezbędnego do kontynuowania działalności.

czytaj więcej

airBaltic: 18% więcej pasażerów w ciągu pierwszych trzech kwartałów 2018

2018-10-19

Łotewskie linie airBaltic przewiozły w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy bieżącego roku 3.168.893 pasażerów, tj. o 18% więcej w porównaniu z analogicznym okresem 2017.

czytaj więcej

Emirates rosną w siłę i organizują w Warszawie oraz Krakowie kolejne spotkania rekrutacyjne dla członków załogi pasażerskiej

2018-10-18

Atrakcyjna oferta zawiera wynagrodzenie wolne od podatku, darmowe zakwaterowanie w Dubaju i wiele innych benefitów. Emirates, jedna z największych na świecie linii lotniczych, poszukuje kandydatów z Polski, którzy dołączą do jej międzynarodowej załogi. Już niebawem dubajski przewoźnik zorganizuje spotkania rekrutacyjne. Pierwsze z nich odbędzie się 27 października w Krakowie o g. 8:00 w Radisson Blu Hotel (ul. Straszewskiego 17), drugie rozpocznie się 30 października o g. 8:00 w hotelu Sofitel Warsaw Victoria (ul. Królewska 11).

czytaj więcej

Hainan Airlines otwierają bezpośrednie połączenie Pekin - Oslo

PRTL.pl, 2018-10-18

Chińskie linie Hainan Airlines uruchomią wiosną 2019 bezpośrednie połączenie między Pekinem i Oslo.

czytaj więcej

Volotea przewiozły 20. milionowego pasażera

PRTL.pl, 2018-10-18

Od czasu powstania w 2012 tanie hiszpańskie linie Volotea przetransportowały 20 mln pasażerów.

czytaj więcej

S7, jako pierwsza linia w Rosji otrzymuje B 737 MAX 8

PRTL.pl, 2018-10-18

Rosyjskie linie S7 Airlines otrzymały dostawę swojego pierwszego Boeinga 737 MAX 8. Samolot, jest w leasingu od amerykańskiej firmy Air Lease Corp. S7 będzie pierwszą rosyjską linią lotniczą operującą tym typem samolotu.

czytaj więcej

Grupa Lufthansa: 13,7 mln pasażerów we wrześniu 2018

2018-10-17

We wrześniu 2018 przewoźnicy Grupy Lufthansa przewieźli około 13,7 mln pasażerów, tj. o 8,8% więcej w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku. Oferowanie mierzone wskaźnikiem ASK wzrosło o 7,3% rdr, ruch mierzony wskaźnikiem RPK wzrósł o 8,3% rdr.

czytaj więcej

ANA ogłaszają nową trasę do Wiednia

2018-10-17

Największy w Japonii przewoźnik lotniczy, linie All Nippon Airways (ANA) rozszerzają swoją europejską siatkę o nowe połączenie do Wiednia. Wychodząc naprzeciw rosnącemu popytowi na przewozy z Azji do Europy ANA rozpocznie oferowanie lotów z tokijskiego lotniska Haneda od przyszłego roku. Nowe codzienne połączenie B787-9 do Wiednia znajdzie się w rozkładzie ANA od 17 lutego 2019.

czytaj więcej

Saudi Arabian Airlines zwiększają oferowanie i częstotliwość lotów na trasach międzynarodowych

PRTL.pl, 2018-10-17

Saudi Arabian Airlines (Saudia) ogłosiły zwiększenie oferowania i częstotliwości rejsów na kilku międzynarodowych trasach.

czytaj więcej

Emirates: Morze kwiatów na środku pustyni? Miracle Garden w Dubaju

2018-10-17

3 pomysły od Emirates na idealne kwiatowe selfie na pustyni #nofilterneeded. Kolorowe kwiaty, zielone łąki, bujne ogrody – tych obrazów raczej nie spodziewamy się znaleźć na pustyni. A jednak takie miejsca istnieją w Dubaju, mieście słońca. Oprócz niesamowitych widoków, takich jak najwyższy budynek świata, znajdują się tu także m.in. ogrody Dubai Miracle – które jeszcze nie są tak bardzo oblegane przez turystów, a jednocześnie stanowią doskonałe tło do selfie.

czytaj więcej

LOT wezwał związki zawodowe do zaniechania organizacji nielegalnego strajku

2018-10-16

Strajk w LOT byłby nielegalny i dlatego nie może się odbyć. Spółka poinformowała o tym fakcie Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Latającego oraz Związek Zawodowy Pilotów Komunikacyjnych, wzywając jednocześnie do zaprzestania nawoływania Pracowników do niezgodnych z prawem działań.

czytaj więcej

Lufthansa: Dodatkowe połączenia z Rzeszowa do Monachium

2018-10-16

W letnim rozkładzie połączeń 2019 Lufthansa zwiększy liczbę rejsów pomiędzy Monachium a Portem Lotniczym Rzeszów-Jasionka do dwóch dziennie. Zmienią się także godziny połączeń. Podróżujący zyskają możliwość podróży do Rzeszowa wieczornym rejsem, który wystartuje z Monachium o godz. 21:35. Przylot lotu o numerze LH1606 do Rzeszowa zaplanowano na godz. 23.00. Połączenia odbywać się będą 7 razy w tygodniu. W drogę powrotną z Rzeszowa do Monachium samolot zabierze pasażerów codziennym porannym rejsem o godz. 6:15. Pierwsze połączenie w nowym rozkładzie pojawi się 31 marca 2019. Tym samym Lufthansa zwiększy liczbę rejsów z Rzeszowa do Monachium do 14 razy w tygodniu.

czytaj więcej

KLM podpisuje umowę code-share z liniami Qantas

2018-10-16

Australia w ofercie KLM.Wygodne podróże do Sydney, Brisbane, Perth i Melbourne przez Amsterdam i Singapur na jednym bilecie KLM.

czytaj więcej

EL AL: Nowy sposób na podróżowanie z Europy

2018-10-16

15 października wszedł w życie nowy model sprzedaży biletów EL AL na połączenia z miast europejskich. Pasażerowie będą mogli skorzystać z nowych typów biletów: Lite, Classic i Flex.

czytaj więcej

>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony