INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


LOT i Lasy Państwowe wspólnie dla klimatu. Celem poprawa bilansu CO2

2019-08-20
 

Polskie Linie Lotnicze LOT wesprą nowatorski projekt przeciwdziałania niekorzystnym zmianom klimatu, realizowany przez Lasy Państwowe. To kolejna z wielu inicjatyw polskiego przewoźnika przyczyniających się do poprawienia bilansu CO2 w atmosferze.

czytaj więcej

airBaltic: 28% wzrost liczby pasażerów w lipcu 2019 r.

2019-08-20

Łotewskie linie lotnicze airBaltic przetransportowały w lipcu br. na swojej siatce połączeń obejmującej Europę, Skandynawię, Rosję, WNP i Bliski Wschód 578 340 pasażerów, to o 28% więcej niż w ubiegłym roku.

czytaj więcej

Austrian Airlines: 5,7% więcej pasażerów w lipcu 2019 roku

2019-08-19

Ponad 1,5 mln pasażerów poleciało liniami Austrian Airlines w lipcu 2019 r., co stanowi wzrost o 5,7% w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Ruch lotniczy na trasach europejskich ponownie znacząco przyczynił się do tego wyniku. Na trasach europejskich ruch pasażerski wzrósł o 6,8%. Oferowanie mierzone w ASK osiągnęło poziom z poprzedniego roku. Przychody liczone wskaźnikiem RPK wzrosły o 1,4 %. Wskaźnik wykorzystania miejsc pasażerskich wyniósł w lipcu 2019 r. średnio 86,6%, co stanowi wzrost o 1,2% w porównaniu z rokiem poprzednim. Liczba lotów obsługiwanych przez Austrian Airlines wzrosła o 5,6% do 13 491.

czytaj więcej

SWISS: więcej pasażerów w lipcu 2019 roku

2019-08-19

Linie lotnicze Swiss International Air Lines SWISS [1] przetransportowały w miesiącu lipcu 2019r. 1 905 826 pasażerów tj. o 6,4% więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. W miesiącu lipcu br. przewoźnik wykonał 14 173 loty tj. o 6,6% więcej niż w poprzednim roku.

czytaj więcej

Singapore Airlines: Nowa aplikacja mobilna z szeregiem innowacyjnych funkcji

2019-08-19

Singapurskie Linie Lotnicze Singapore Airlines wprowadziły nowa aplikacje mobilną z wieloma innowacyjnymi funkcjami, jeszcze bardziej ułatwiającą podróżowanie najbardziej nagradzanym przewoźnikiem lotniczym na świecie.

czytaj więcej

Wizz Air świętuje kolejny kamień milowy w Polsce. Przewiezienie 20 milionów pasażerów i 15 lat działalności w Warszawie

2019-08-16

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, świętuje dzisiaj wyjątkowe wydarzenie: przewiezienie 20 milionów pasażerów na trasach w warszawskiej siatce połączeń przez 15 lat. Szczęśliwy 20.milionowy pasażer, Pani Marta, która podróżowała wraz z córkami z Lotniska Chopina w Warszawie do Bukaresztu, otrzymała voucher o wartości 200 euro na loty Wizz Air. Ponadto WIZZ obchodzi również 15. urodziny działalności na Lotnisku Chopina. Z tej okazji pasażerowie na lotnisku w Warszawie zostali przywitani słodkościami.

czytaj więcej

Lufthansa Group: 14,6 mln pasażerów w lipcu 2019 roku

2019-08-14

W lipcu 2019 r. Linie lotnicze Grupy Lufthansa przewiozły około 14,6 mln pasażerów, tj. o 3,3% więcej w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Oferowanie w ASK wzrosło o 2,5% w porównaniu do poprzedniego roku, jednocześnie sprzedaż w RPK wzrosła o 3,1% w porównaniu do lipca 2018 r. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 0,6% do 86,9%. Zarówno w lipcu, jak i w bieżącym roku, Grupa osiągnęła historyczne wyniki w miesiącu lipcu i za 7 miesięcy zarówno pod względem liczby przewiezionych pasażerów, jak i współczynnika wykorzystania miejsc pasażerskich.

czytaj więcej

Norwegian kończy z dniem 15 września 2019 r. loty transatlantyckie między Irlandią a Ameryką Północną

2019-08-14

Linia lotnicza Norwegian przechodząc od strategii wzrostu do rentowności, przeprowadziła kompleksowy przegląd swoich operacji transatlantyckich między Irlandią a Ameryką Północną. Przewoźnik biorąc pod uwagę uziemienie samolotów Boeing 737 MAX, doszedł do wniosku, że trasy te nie są już opłacalne z handlowego punktu widzenia.

czytaj więcej

Wizz Air ogłasza masową ekspansję na Ukrainie – 7 nowych tras z Odessy i Lwowa

2019-08-13

Wizz Air, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie i wiodący tani przewoźnik na Ukrainie ogłosił sześć nowych połączeń z międzynarodowego lotniska w Odessie: do Budapesztu, Berlina Schoenefeld, Gdańska, Wrocławia, Katowic, Bratysławy, a także nową trasę ze Lwowa do Larnaki.
czytaj więcej

Jak zostać członkiem załogi pokładowej Emirates?

2019-08-13

Atrakcyjna oferta zawiera wynagrodzenie wolne od podatku, darmowe zakwaterowanie w Dubaju i wiele innych benefitów. Emirates, jedna z największych na świecie linii lotniczych, poszukuje kandydatów z Polski, którzy dołączą do jej międzynarodowej załogi.

czytaj więcej

Pilot Wizz Air, Ferenc Tóth, po raz szósty wygrał Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej

2019-08-13

Pilot Wizz Air, Ferenc Tóth, po raz kolejny obronił tytuł podczas 22. FAI Mistrzostw Świata Akrobacji Szybowcowej w Devie, w Rumunii. Wygrał 5 z 6 rund i zdobył mistrzowski tytuł piąty raz z rzędu a szósty w ogóle. Osiągnięcie ugruntowało pozycję 50-letniego pilota wśród największych postaci tego sportu. Oprócz światowych wyróżnień, Ferenc zdobył również trzy mistrzostwa Europy, a także złoty medal na igrzyskach sportów nieolimpijskich, World Games.

czytaj więcej

Wizz Air: Bilety w sezonie lato 2020 już w sprzedaży – 500 tys. więcej miejsc na polskich trasach

2019-08-12

Wizz Air, najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłasza dzisiaj uruchomienie sprzedaży biletów na loty w sezonie lato 2020 z polskich lotnisk. Bilety dostępne są już w sprzedaży na stronie wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się od 39 złotych*.

czytaj więcej

Air Italy podpisuje umowy partnerskie z Finnair i El Al

PRTL.pl, 2019-08-12

Pięć kluczowych destynacji w Finlandii jest dostępnych dla klientów Air Italy z centralnych i południowych Włoch. Tel Awiw jest łatwo dostępny dla pasażerów Air Italy z Ameryki Północnej Linie Air Italy podpisały dwie umowy Special Prorate Agreements (SPA) z przewoźnikami Finnair i El Al.

czytaj więcej

Linie Emirates serwują smaki Azji

2019-08-12

Słynne azjatyckie dania – sushi, sajgonki czy kaczka po pekińsku – to tylko mała część bogactwa orientalnych smaków. Z roku na rok Azja zdobywa coraz większą popularność wśród turystów. W ramach rozbudowanej siatki połączeń linie Emirates wykonują loty do wszystkich ważnych ośrodków turystycznych i biznesowych na Dalekim Wschodzie. Pasażerowie podróżujący do Japonii, Tajlandii lub Chin mają okazję spróbować typowych dań kuchni azjatyckiej jeszcze w trakcie lotu dubajskimi liniami, które serwują potrawy inspirowane specjałami danego kierunku.

czytaj więcej

>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony