INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Hotele w promocyjnych cenach na terenie ZEA dla pasażerów Emirates

2019-07-12
 

Tego lata linie Emirates we współpracy z hotelami Accor, Armani Hotel Dubai, Emaar Hospitality Group i Marriott oferują noclegi w atrakcyjnych cenach pasażerom podróżującym do Dubaju.

czytaj więcej

Lufthansa przenosi 2 samoloty A380 z Frankfurtu do Monachium

PRTL.pl, 2019-07-11

Lufthansa zbazuje dwa dodatkowe samoloty Airbus A380 w swoim monachijskim hubie od sezonu lato 2020. Przeniesienie zwiększy flotę A380 w Monachium do siedmiu samolotów i równomiernie podzieli całą flotę A380 między Monachium i Frankfurt.

czytaj więcej

Turkish Airlines i Kuwait Airways rozpoczynają współpracę code-share

PRTL.pl, 2019-07-11

Linie lotnicze Turkish Airlines i Kuwait Airways ogłosiły nowe partnerstwo strategiczne, w ramach którego do lotów Turkish Airlines zostanie dodany kod Kuwait Airways, a do lotów Kuwait Airways oferowanych między Kuwejtem i Stambułem / Sabiha Gokcen zostanie dodany kod tureckiego przewoźnika. Loty w ramach umowy code-share rozpoczną się od 1 sierpnia 2019 r.

czytaj więcej

Air France: Podróż Pierwsza Klasa

2019-07-11

Air France kolejny raz doceniony za usługi oferowane pasażerom Klasy Pierwszej - La Première.

czytaj więcej

UIA przewiozły prawie 4 miliony pasażerów w pierwszej połowie 2019 roku

2019-07-10

W okresie styczeń – czerwiec 2019 Ukraińskie Linie Lotnicze wykonały 30 tysięcy operacji lotniczych, zaledwie o 0.2% mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Średnie wypełnienie samolotów wzrosło o 2% do poziomu 79%.

czytaj więcej

KLM: 4,7% więcej pasażerów w czerwcu 2019 roku

2019-07-10

KLM przewiózł w czerwcu o 4,7% więcej pasażerów niż w czerwcu ubiegłego roku. Przewoźnik odnotował 2,2% wzrost ruchu liczony w RPK, przy wzroście oferowania w ASK o 0,8%.

czytaj więcej

Norwegian wprowadza usługę Wi-Fi „gate to gate”

PRTL.pl, 2019-07-10

Tanie linie Norwegian Air Shuttle wprowadziły bezprzewodową usługę Wi-Fi „gate to gate”, która zapewnia pasażerom dostęp do sieci Wi-Fi przewoźnika od momentu wejścia na pokład samolotu.

czytaj więcej

LOT uruchamia połączenie do Pekin-Daxing – od 28 października poleci do Chin codziennie

2019-07-09

LOT zwiększa częstotliwości połączeń do Chin do siedmiu rejsów tygodniowo. Z końcem października z Warszawy na nowe lotnisko Pekin-Daxing (PKX) poleci cztery razy w tygodniu, jednocześnie utrzymując w ofercie dotychczasowe trzy połączenia na Beijing Capital Airport (PEK). Rejsy do stolicy Chin będą wykonywane nowoczesnymi szerokokadłubowymi samolotami B787-8 i B787-9.

czytaj więcej

KE zatwierdziła przejęcie Flybe przez konsorcjum z Virgin Atlantic

PRTL.pl, 2019-07-08

Komisja Europejska (KE) oficjalnie zatwierdziła przejęcie brytyjskiego regionalnego przewoźnika Flybe przez konsorcjum Connect Airways.

czytaj więcej

Emirates otwierają nowe połączenie do Porto

2019-07-08

Porto zostaje drugim kierunkiem Emirates w Portugalii. Lot Emirates zapewni zagranicznym pasażerom bezpośrednie połączenie do północnej Portugalii.

czytaj więcej

SIA zainwestują 50 mln SGD w unowocześnienie poczekalni lotniskowych na lotnisku Changi

2019-07-08

Linie lotnicze Singapore Airlines (SIA) zainwestują ponad 50 mln dolarów singapurskich (SGD) w przebudowę i unowocześnienie swoich poczekalni lotniskowych SilverKris i KrisFlyer Gold w terminalu 3 na singapurskim lotnisku Changi. Prace remontowe mają się rozpocząć w sierpniu 2019 r., a ich zakończenie planowane jest na połowę 2021 roku.

czytaj więcej

IATA: stały wzrost popytu na przewozy pasażerskie, ale trend spadkowy

2019-07-05

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) ogłosiło wyniki globalnego ruchu pasażerskiego w maju 2019 roku, pokazując, że popyt (mierzony w RPK) wzrósł o 4,5% w porównaniu z tym samym miesiącem w 2018 r. Wzrost popytu pozostaje jednak poniżej 20-letniej średniej stopy wzrostu wynoszącej około 5,5%. Oferowanie (mierzone w ASK) wzrosło o 2,7%, a współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 1,4 punktu procentowego do 81,5%, przekraczając rekordowy współczynnik osiągnięty w ubiegłym roku tj. 80,1%.

czytaj więcej

Ryanair: punktualność w czerwcu wyniosła 91% (z wyłączeniem ATC). Liczba opóźnień spowodowanych przez ATC w czerwcu podwoiła się do ponad 9 400 lotów

2019-07-05

Ryanair opublikował czerwcowe statystyki w zakresie obsługi klienta.

czytaj więcej

Singapore Tourism i Singapore Airlines prezentują swoją ofertę w Polsce Passion Made Possible

2019-07-05

Singapore Tourism Board (STB), organ statutowy Ministerstwa Handlu i Przemysłu Singapuru oraz Singapore Airlines (SIA), narodowa linia lotnicza Singapuru, zorganizowały spotkanie prasowe z przedstawicielami mediów w Warszawie.

czytaj więcej

<<<
>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony