INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Pierwsi pasażerowie polecieli bez wiz do USA

2019-11-14
 

Sukces kampanii edukacyjnej...

czytaj więcej

Norwegian uruchomi nowe połączenia z USA do Europy

PRTL.pl, 2019-11-13

Stany Zjednoczone są obecnie największym i najważniejszym rynkiem dla Norwegian. Tani norweski przewoźnik nadal inwestuje w rozbudowę siatki bezpośrednich połączeń z USA do Europy.

czytaj więcej

Emirates zwiększają liczbę lotów na trasie Warszawa-Dubaj na czas ferii zimowych

2019-11-13

Linie Emirates zwiększą liczbę lotów na trasie Warszawa-Dubaj w dniach od 23 stycznia do 9 lutego 2020 r.* w odpowiedzi na wyższe zapotrzebowanie pasażerów w czasie ferii zimowych. Dodatkowy rejs uzupełni dotychczasowe codzienne połączenie i będzie realizowany w czwartki, piątki, soboty i niedziele – oferując łącznie 11 lotów tygodniowo do Dubaju i z powrotem. Dzięki temu pasażerowie zyskają większą elastyczność i wybór przy planowaniu ferii zimowych.

czytaj więcej

Ryanair uruchamia nową trasę Olsztyn Mazury-Kolonia

2019-11-12

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce, 7 listopada świętowała uruchomienie nowej trasy Olsztyn Mazury – Kolonia. Połączenie będzie realizowane 2 razy w tygodniu i stanie się częścią zimowego rozkładu lotów Ryanaira z lotniska Olsztyn Mazury. Ryanair oferuje w Olsztynie 2 trasy tj. do Londynu Stansted oraz Kolonii i obłuży tu 70.000 pasażerów rocznie.

czytaj więcej

Kolejne cięcia w siatce UIA

2019-11-12

Ukraińskie Linie Lotnicze UIA podejmują kolejne kroki w kierunku przywrócenia Spółce trwałej rentowności poprzez optymalizację siatki połączeń.

czytaj więcej

Ryanair wprowadza do sprzedaży bilety z Krakowa do Kijowa w cenie od 39 zł. To odpowiedź na anulację tej trasy przez UIA

2019-11-12

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce i w Europie wprowadziła do sprzedaży bilety z Krakowa do Kijowa w cenie od 39zł w celu umożliwienia podroży wszystkim klientom Ukrainian International Airlines (UIA), których rejsy zostały odwołane (od stycznia 2020 r.).

czytaj więcej

Emirates ogłasza wyniki za pierwsze półrocze 2019-20: 1,2 mld AED zysku, liczba pasażerów przewiezionych do Dubaju wzrosła o 7,9%

2019-11-12

Grupa Emirates ogłosiła 7 listopada 2019 r. wyniki za pierwsze półrocze roku finansowego 2019-20.

czytaj więcej

Ryanair: średnia emisja CO2 w październiku wyniosła 67g na pasażera/km

2019-11-08

Ryanair opublikował statystyki dotyczące emisji CO2. W październiku średnia emisja wyniosła 67g CO2 na pasażera/km.

czytaj więcej

SWISS: 11% spadek zysków po trzech kwartałach 2019 r.

PRTL.pl, 2019-11-08

Swiss International Air Lines opublikował wyniki po trzech kwartałach br. Przewoźnik odnotował skorygowany EBIT za pierwsze dziewięć miesięcy w wysokości 490 mln CHF co oznacza spadek o 11% w porównaniu z 549 mln CHF w analogicznym okresie roku poprzedniego.

czytaj więcej

Nowa inicjatywa ekologiczna Emirates Flight Catering: 750 ton opakowań mniej w skali roku

2019-11-08

Emirates Flight Catering (EKFC), jedna z największych firm cateringowych na świecie, wprowadziła nowe rozwiązanie, które jeszcze bardziej ograniczy ilość odpadów pochodzących z opakowań żywności. Firma zastąpiła opakowania tekturowe skrzynkami wielokrotnego użytku służącymi do przechowywania i transportowania średnio 100 tys. posiłków dziennie. Dzięki najnowszej inicjatywie ekologicznej EKFC zaoszczędzi 750 ton odpadów tekturowych rocznie, co odpowiada 260 tys. m² terenów leśnych.

czytaj więcej

Strajk personelu Lufthansy może dotknąć nawet 5700 osób podróżujących z Niemiec do Polski

2019-11-08

Lufhansa po raz kolejny w ciągu ostatnich kilkunastu dni mierzy się z konsekwencjami strajku swojego personelu. Rezultatu nie przyniosły starania przewoźnika o wydanie sądowego zakazu akcji strajkowej i od północy pasażerowie Lufthansy mogą mieć problemy z punktualnym dotarciem do celu podróży.

czytaj więcej

Ryanair: Punktualność w październiku wyniosła 93% (z wyłączeniem ATC)

2019-11-07

Ryanair opublikował październikowe statystyki w zakresie obsługi klienta.

czytaj więcej

Wizz Air przyłącza się do akcji Movember

2019-11-07

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, przyłącza się do tegorocznej edycji akcji Movember, aby promować zdrowy tryb życia i podnosić świadomość na temat znaczenia badań profilaktycznych mężczyzn wśród swoich pracowników oraz członków załogi.

czytaj więcej

Emirates wprowadzają kolejną nowość w rozrywce pokładowej: „Siedem światów, jedna planeta” na żywo podczas lotu

2019-11-07

To kolejny przełom w rozrywce pokładowej: linie Emirates pokażą wysoko oceniony program dokumentalny Siedem światów, jedna planeta równocześnie z jego emisją na kanale BBC One w Wielkiej Brytanii. O ile już teraz na większości pokładów samolotów Emirates można oglądać wiadomości i relacje sportowe na żywo, nigdy wcześniej żaden przewoźnik nie pokazał programu w czasie jego telewizyjnej premiery.

czytaj więcej

<<<
>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony