INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Ryanair zapowiada możliwe zwolnienia z powodu opóźnień w dostawach B737 MAX i niepewności związanej z Brexitem

PRTL.pl, 2019-08-05
 

Dyrektor generalny Ryanaira, Michael O`Leary, ostrzegł pracowników, że irlandzki przewoźnik będzie musiał zamknąć nierentowne bazy operacyjne i zmniejszyć liczbę miejsc pracy z powodu opóźnień w dostawach samolotów B737 MAX, niepewności związanej z Brexitem oraz spadku zysku netto w pierwszym kwartale.

czytaj więcej

IAG: wzrost zysku w II kw. 2019 roku

PRTL.pl, 2019-08-05

Grupa IAG zwiększyła w II kw. zakończonym 30 czerwca 2019 roku zysk operacyjny o 6,7% do 960 mln EUR. Według dyrektora generalnego europejskiej grupy lotniczej uzyskane wyniki są „dobre” biorąc pod uwagę wzrost kosztów paliwa.

czytaj więcej

Turkish Airlines i Bangkok Airways ogłaszają nowe partnerstwo code-share

PRTL.pl, 2019-08-05

Turkish Airlines i Bangkok Airways ogłosiły nowe partnerstwo code-share, które zapewni pasażerom począwszy od 1 sierpnia 2019 r. dogodne połączenia w podróży z Turcji do Tajlandii i innych miast w Azji Południowo-Wschodniej.

czytaj więcej

Air Italy rozszerza umowy code-share z Qatar Airways i Bulgaria Air

PRTL.pl, 2019-08-05

Sydney dodano do destynacji Air Italy obsługiwanych z Mediolanu Malpensa. Sofia jest obecnie dostępna również z Rzymu. Air Italy informuje, że dwie umowy code-share zostały rozszerzone o kolejne nowe destynacje.

czytaj więcej

Wizz Air w TOP 10 najbezpieczniejszych linii lotniczych na świecie

2019-08-02

Wizz Air, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, znalazł się w gronie dziesięciu najbezpieczniejszych niskokosztowych przewoźników na świecie w 2019 roku według jedynej na świecie agencji zajmującej się bezpieczeństwem i oceną lotów AirlineRatings.com.

czytaj więcej

Nowa decyzja TSUE: Linie lotnicze zawsze odpowiadają za zmianę trasy lotu

2019-08-02

Zapowiadane na sierpień strajki linii lotniczych oraz lotnisk zagrażają planom wakacyjnym pasażerów w całej Europie.  30 lipca br. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) podjął bardzo ważną decyzję, która zwiększa szanse podróżnych na dotarcie do celu, nawet jeśli ich lot zostanie odwołany lub znacznie opóźniony.

czytaj więcej

LOT buduje hub w Budapeszcie – Nowe połączenia już od września

2019-08-01

LOT konsekwentnie rozwija siatkę połączeń z Budapesztu. Już 22 września br. uruchomi bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do Seulu, a 30 marca wystartuje z Węgier do sześciu nowych miast - do Sofii, Pragi, Belgradu i Stuttgartu, a także do Bukaresztu i Brukseli. Tym samym siatka obsługiwanych przez przewoźnika połączeń na rynku wzrośnie do 12. Uruchomienie nowych międzynarodowych rejsów z Węgier to kolejny etap konsolidacji rynku w Europie Środkowej i Wschodniej, którego LOT staje się dziś niekwestionowanym liderem.

czytaj więcej

Star Alliance i NEC Corporation zawierają umowę o partnerstwie na potrzeby poprawy jakości obsługi pasażerów dzięki technologiom biometrycznym

2019-08-01

Star Alliance, największy sojusz linii lotniczych na świecie oraz NEC Corporation, światowy lider w dziedzinie IT, sieci i technologii biometrycznych, podpisały 26 lipca umowę partnerską, której przedmiotem jest opracowanie platformy do identyfikacji danych, która w znaczący sposób podniesie jakość obsługi pasażerów korzystających z programów lojalnościowych frequent flyer oferowanych przez linie lotniczy stowarzyszone w Star Alliance.

czytaj więcej

O bezpieczeństwie w lotnictwie na konferencji AVSEC Global 2019

2019-08-01

Trzydzieści prezentacji na najróżniejsze tematy – od broni chemicznej i wojny cybernetycznej, poprzez drony, po terroryzm, pasażerów na gapę i przemyt. Osiem warsztatów poświęconych m.in. brainhackingowi, bezpieczeństwu zgromadzeń publicznych, analizie behawioralnej czy przygotowaniu się do sytuacji kryzysowych. Symulacja porwania samolotu. Te i inne atrakcje czekają na uczestników czwartej edycji sympozjum poświęconego bezpieczeństwu w lotnictwie – AVSEC Global 2019.

czytaj więcej

Wizz Air uruchomi rejsy z Budapesztu do Mińska

PRTL.pl, 2019-07-31

Od sezonu letniego 2020 roku, Wizz Air uruchomi bezpośrednie regularne loty z Budapesztu do Mińska - poinformował dyrektor Departamentu Lotnictwa Ministerstwa Transportu i Komunikacji Białorusi Artem Sikorski. Rejsy mają być realizowane codziennie.

czytaj więcej

Air France-KLM podpisał MoU na zakup 60 A220-300

PRTL.pl, 2019-07-31

Air France-KLM potwierdził 30 lipca swoje plany transformacji floty Air France, podpisując memorandum ( MoU) w sprawie zakupu co najmniej 60 samolotów Airbus A220-300. 

czytaj więcej

airBaltic przedłuża rozkład sezonowych lotów do Aten i Reykjaviku

2019-07-31

Łotewskie linie lotnicze airBaltic ogłaszają przedłużenie sezonu operacyjnego swoich lotów z Rygi do Aten, Grecji i Reykjaviku na Islandii. Loty do Reykjaviku będą oferowane do 31 stycznia 2020 r. i zostaną wznowione 3 marca 2020 r.. Loty z Rygi do Aten będą kontynuowane do 1 grudnia 2019 r. i wznowione 4 marca 2020 r.

czytaj więcej

KLM: Więcej lotów z Krakowa do Amsterdamu

2019-07-30

KLM zwiększa liczbę lotów z Krakowa do Amsterdamu z trzech do czterech dziennie; dodatkowy rejs dostępny będzie od 02 września do 26 października 2019 r.

czytaj więcej

Ryanair: w I kw. spadek zysku o 21% do poziomu 243 mln euro

2019-07-30

Ryanair Holding poinformował o 21-proc. spadku zysku w I kw. roku finansowego 2020. Grupa odnotowała zysk w wysokości 243 mln euro. 6% spadek średniej ceny biletu został zrekompensowany przez wyższe przychody z usług dodatkowych i 11-proc. wzrost ruchu do poziomu 42 mln pasażerów.

czytaj więcej

<<<
>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony