INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Jakie jest najlepsze rozwiązanie problemu ograniczonej przepustowości lotniska Chopina?

rozbudowa istniejącej sieci lotnisk

budowa nowego CPL

rozbudowa Modlina

duopol Modlin-Chopin

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Enter Air nagrodziły studenta z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie

2017-12-07
     

Linie lotnicze Enter Air wyróżniły Jakuba Badera, studenta III roku Mechaniki i Budowy Maszyn Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, za wysokie osiągniecia podczas Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostw Polski. Nagrodą była sesja symulatorowa w centrum szkoleniowym Lufthansa Aviation Training w Berlinie, gdzie młody pilot miał okazję zdobyć cenne doświadczenie pod okiem najlepszych.

 

Enter Air był sponsorem czteroosobowej drużyny studentów PWSZ, która startowała w  46. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Juniorów oraz 60. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Seniorów. Jakub uzyskał najlepszą lokatę spośród swoich kolegów z drużyny (5. miejsce w klasyfikacji juniorów/ 16. miejsce w klasyfikacji seniorów), dlatego linie lotnicze postanowiły przyznać mu dodatkową gratyfikację.

Student wziął udział w sesji treningowej na samolocie Boeing 737-300, gdzie mógł doświadczyć jak wygląda lot i lądowanie samolotem komunikacyjnym. Oprócz procedur standardowego lotu, miał on także okazję zmierzyć się z awaryjnymi sytuacjami, które mogą zdarzyć się podczas lotu. Były to m.in.: awaria silnika na rozbiegu i hamowanie awaryjne, awaria silnika po starcie, ewakuacja samolotu na pasie, czy też podejście do lądowania w warunkach ograniczonej widzialności.

 

 

- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie przykłada dużą wagę, do tego, aby oferować możliwość kształcenia praktycznego. Zależy nam, aby studenci mieli możliwości zapoznania się z realiami pracy pilota i rozpoczęli zawodową karierę od razu po studiach. Współpraca z liniami lotniczymi Enter Air gwarantuje nam taką możliwość. To duża szansa dla naszych studentów, którzy mogą zdobywać cenne doświadczenie i uczyć się od najlepszych - mówi profesor nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

 

Sesja treningowa w centrum szkoleniowym Lufthansa Aviation Training w Berlinie możliwa była w ramach współpracy z Enter Air z PWSZ w Chełmie.  Dzięki porozumieniu absolwenci PWSZ w Chełmie mają szansę na zdobycie pracy na polskim rynku, w dynamicznej linii lotniczej, o ugruntowanej i stabilnej pozycji. Linie lotnicze Enter Air z kolei mają dostęp do rekrutacji wykwalifikowanych i pełnych pasji młodych pilotów.

 

 

Źródło: PWSZ

 

 

 

Tagi:

Enter Air | Nagroda | Studenci


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony