INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Czy rozbudowa lotniska w Radomiu jest właściwym rozwiązaniem problemów infrastrukturalnych w aglomeracji warszawskiej?

Tak, jestem przekonany, że to dobry pomysł

Trudno powiedzieć, czas pokaże

Mam poważne wątpliwości, zabrakło głębszych analiz i konsultacji z przewoźnikami

Nie, to fatalny pomysł z punktu widzenia przewoźników i pasażerów

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Lufthansa Group Airlines: 13,3 mln (+11,8%) pasażerów w czerwcu 2018

2018-07-12
     

W czerwcu 2018 przewoźnicy Grupy Lufthansa przewieźli 13,3 mln pasażerów to o 11,8% więcej w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 0,8 ppct i osiągnął 83,5%.

 

Wzrost liczby przewiezionych pasażerów był zróżnicowany w poszczególnych hubach i wyniósł: + 19,2% w Zurichu, +14,3% w Monachium, +10,1% w Wiedniu, +6,1% we Frankfurcie. Oferowanie przewoźników Grupy Lufthansy było w czerwcu wyższe o 8,3% rdr, sprzedaże wzrosły o 9,3% rdr.

 

W I –szym półroczu 2018 linie Grupy Lufthansa przewiozły łącznie 66,9 mln osób, więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wyniósł 79,8%, co jest rekordowym poziomem w I-szym półroczu.

 

Oferowanie pojemności załadunkowej cargo wzrosło o 5,2% rdr podczas gdy przewozy frachtu spadły o 0,6% rdr. Współczynnik wykorzystania pojemności załadunkowej spadł o 3,8 ppct do 65%.

 

Przewoźnicy sieciowi, Lufthansa German Airlines, Swiss i Austrian Airlines przetransportowali w czerwcu 9,7 mln pasażerów, tj. więcej o 11,1% rdr. Oferowanie mierzone w ASK było wyższe o 5,7% rdr, ruch mierzony wskaźnikiem RPK wzrósł o 6,8%. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 0,8 ppct do 84%.

 

Szczególnie silnie wzrosły przewozy pasażerskie linii sieciowych z hubu w Zurichu (+19,2%), z Monachium (+14,3%) oraz z Wiednia (+10,1%). Liczba pasażerów we Frankfurcie w czerwcu wzrosła o 6,1% rdr. Zróżnicowane było oferowanie: w Monachium +12,5%, w Zurichu +8,4%, w Wiedniu +7,7%, we Frankfurcie +1,6% rdr.

 

Lufthansa German Airlines przewiozły w czerwcu 2018 6,5 miliona osób, tj. o 9,2% więcej rdr. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 0,1% do 84,1%.

 

Przewoźnicy Grupy Eurowings, w tym Germanwings i Brussles Airlines przetransportowali w czerwcu łącznie 3,6 mln osób. W tym – 3,3 mln na rejsach krótkiego zasięgu i 269 tysięcy na połączeniach długodystansowych, co oznacza wzrost o 13,9% rdr.

 

Oferowanie w czerwcu było wyższe o 20,8% rdr, podczas gdy ruch wzrósł o 22% rdr. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 0,8 ppct do 81,7%.

 

Na trasach krótkiego zasięgu przewoźnicy Grupy Eurowings zwiększyli oferowanie o 14%, a sprzedaże wzrosły o 17,8% rdr. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich na trasach krótkiego zasięgu wzrósł o 2,7% do 83,6% a na trasach dalekiego zasięgu spadł o 3,1 ppct do 77,7%, przy wzroście oferowania o 37,8% a sprzedaży o 32,5% rdr.

 

 

Źródło: Lufthansa Group

 

 

 

Tagi:

Przewozy | Pasażer | Grupa Lufthansa


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony