INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Czy rozbudowa lotniska w Radomiu jest właściwym rozwiązaniem problemów infrastrukturalnych w aglomeracji warszawskiej?

Tak, jestem przekonany, że to dobry pomysł

Trudno powiedzieć, czas pokaże

Mam poważne wątpliwości, zabrakło głębszych analiz i konsultacji z przewoźnikami

Nie, to fatalny pomysł z punktu widzenia przewoźników i pasażerów

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Ryanair: Niemieccy piloci zapowiedzieli na dzisiaj strajk – 250 lotów odwołanych

PRTL.pl, 2018-08-10
     

Niemieccy piloci linii Ryanair repreprezentowani przez związek Vereinigung Cockpit (VC) wezwali do 24-godzinnego strajku w dniu 10 sierpnia. Związek jest ostatnim związkiem pilotów w Europie, który ogłosił strajk.

 

Irlandzki przewoźnik poinformował, że odwołanych zostanie około 250 lotów do/z Niemiec, a prawie 150 zostało już anulowanych z powodu akcji strajkowych w Szwecji, Irlandii i Belgii.

 

W piątek, 10 sierpnia Ryanair będzie prawdopodobnie oferował 85% ze wszystkich swoich rejsów zaplanowanych na ten dzień. Ryanair wykonuje codziennie około 2000 odlotów.

 

Według szefa marketingu linii Ryanair, Kenny`ego Jacobsa, Ryanair osiągnie porozumienie zbiorowe z VC przed końcem roku. Jacobs powiedział: "jesteśmy całkowicie otwarci na postępy rozmów ze związkiem, ale nie zmienimy naszego modelu biznesowego".

 

Ryanair zaczął uznawać związki zawodowe od grudnia 2017 i od tego czasu prowadzi równolegle liczne negocjacje w sprawie układów zbiorowych.

 

Spór w Niemczech koncentruje się na wysokości wynagrodzenia i warunkach pracy. Związek VC jest szczególnie zainteresowany uzyskaniem liczby gwarantowanych godzin, chce też wprowadzić inne mechanizmy, jak ubezpieczenie medyczne, mając na celu poprawę bezpieczeństwa pracy.

 

Wspólne dla wszystkich strajkujących pracowników Ryanara w krajach UE żądania koncentrują się na tym, by w całej Europie Ryanair zawierał umowy o pracę na podstawie prawa lokalnego, a nie bardziej korzystnego dla przewoźnika prawa irlandzkiego. Związki chcą też, by wszyscy pracownicy mieli takie same warunki, bez względu na to, czy są zatrudnieni bezpośrednio, czy wynajęci od firmy zewnętrznej

 

Ryanair zobowiązał się przedłożyć związkowi VC poprawione propozycje, jednak związek odmówił udziału w spotkaniu zaplanowanym na wtorek. Ryanair zobowiązał się również do rozpatrzenia wszystkich ofert dotyczących zatrudnienia pilotów kontraktowych przed końcem roku. Około 80% niemieckich pilotów Ryanair jest obecnie zatrudnionych bezpośrednio.

 

Obie strony nie zgadzają się z wieloma cyframi. Związek twierdzi, że kapitanowie Ryanair zarabiają mniej niż 160 000 euro rocznie, irlandzka linia lotnicza utrzymuje, że zarobki mogą wynosić do 190 000 euro rocznie.

 

Do dzisiaj przewoźnik z powodu strajków i protestów w tym sezonie letnim odwołał już ponad tysiąc lotów. Dzisiaj do tej liczby dojdzie kolejnych 400, w tym przynajmniej 12 z i do Polski.

 

 

PRTL.pl

 

 

 

Tagi:

Ryanair | strajk | Odwołane loty


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony