INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


American Airlines i British Airways ujednolicą operacje na nowojorskim lotnisku JFK

2019-02-11
     

Linie American Airlines, British Airways, gubernator Nowego Jorku oraz zarząd portów Nowego Jorku i New Jersey (PANYNJ) ogłosili przyszłe plany wspólnego zlokalizowania swoich operacji w Terminalu 8 na międzynarodowym lotnisku John F. Kennedy (JFK).

 

Przeniesienie operacji w jedno miejsce pozwoli amerykańskim i brytyjskim liniom lotniczym na lepszą obsługę pasażerów podróżujących między Nowym Jorkiem, a Londynem i umocni ich współpracę w ramach atlantyckiego partnerstwa.

 

W ciągu następnych trzech lat, przygotowując się do wspólnego użytkowania Terminala 8, American i British Airways zainwestują w terminal 8, 344 mln USD. Inwestycja obejmie m.in. poprawę komfortu obsługi pasażerów, w tym dodanie pięciu wyjść (Gate) do samolotów szerokokadłubowych, 4 dodatkowe miejsca parkingowe dla samolotów, poprawę systemu odprawy bagażu, nowe saloniki, miejsca do odprawy pasażerów klasy premium oraz punkty sprzedaży detalicznej.

 

Poza tym pasażerowie przylatujący do Nowego Jorku uzyskają możliwość dogodniejszych połączeń na inne loty American Airlines, a odlatujący z Nowego Jorku uzyskają opcję wyboru z 14 codziennych rejsów do Londynu odprawianych z tego samego terminalu.

 

American Airlines i British Airways łączy wspólne partnerstwo atlantyckie, w ramach którego dziennie oferowanych jest około 70 lotów pomiędzy Londynem, a Stanami Zjednoczonymi. Współpraca pozwala na zapewnianie pasażerom dogodnych rozkładów lotów po konkurencyjnych cenach. Loty oferowane są z ośmiu hubów w Ameryce Północnej i trzech hubów w Europie.

 

W Terminalu 7 linie British Airways pozostaną do 2022 roku. Przewożąc każdego tygodnia na trasach między Nowym Jorkiem, a Londynem tysiące pasażerów, British Airways nie zamierzają zrezygnować z poprawy obsługi pasażerskiej w Terminalu 7 JFK. W nowy salonik oraz kolejne ulepszenia do poprawy standardu obsługi brytyjski przewoźnik zainwestuje 65 mln USD.

 

Linie American Airlines łączą Nowy Jork ze światem poprzez swoje operacje z JFK i LGA. Z lotniska JFK American oferuje dziennie około 100 lotów do ponad 40 destynacji w ponad 15 krajach. Z portu LGA American wykonuje dziennie ponad 170 rejsów do 40 lotnisk w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

 

 

Źródło: American Airlines

 

 

 

Tagi:

American Airlines | British Airways | Lotnisko | Obsługa | Pasażer


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony