INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Norwegian: 13% więcej pasażerów w styczniu 2019 roku

2019-02-11
     

W styczniu 2019 linie Norwegian przewiozły ponad 2,6 mln pasażerów, to o 13% więcej w porównaniu do analogicznego miesiąca poprzedniego roku. Ruch mierzony wskaźnikiem RPK wzrósł o 18% rdr, oferowanie mierzone w ASK było wyższe o 27% rdr. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wyniósł 76,1%.

 

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z dalszego wzrostu liczby pasażerów w styczniu, który tradycyjnie charakteryzuje się mniejszym popytem. Norwegian przeszedł okres znacznego wzrostu, ale teraz firma zmienia strategię z ekspansji i wzrostu na rentowność "- powiedział CEO Norwegian Bjørn Kjos.

 

W styczniu Norwegian wykonał 99,5% (+0,6%) rozkładowych lotów, z których 78,8% (+7,4%) odbyło się o czasie.

 

W Wielkiej Brytanii i Irlandii Norwegian rocznie przewozi z lotnisk Londyn Gatwick, Edynburg i Manchesteru blisko 6 mln pasażerów do 50 destynacji.

 

Na lotnisku Gatwick Norwegian jest trzecią co do wielkości linią lotniczą przewożącą rocznie 4,6 mln pasażerów. Przewoźnik posiada na Gatwick bazę zatrudniającą ponad 1000 pilotów i członków personelu pokładowego.

 

W 2014 roku Norwegian uruchomił z Wielkiej Brtyanii swoje pierwsze długodystansowe połączenie do USA. Obecnie oferuje swoim pasażerom połączenia do 11 destynacji do Stanów Zjednoczonych, Buenos Aires i Singapuru.

 

W 2017 roku Norwegian wprowadził do rozkładu tanie loty transatlantyckie z Edynburga, Belfastu, Dublina, Cork i Shannon na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, oferując przeloty nowym samolotem B737 MAX.

 

Linia lotnicza posiada jedną z najmłodszych flot na świecie, ze średnią wieku 3,7 lat. Norwegian eksploatuje m.in. samoloty B787 Dreamliner, B737 MAX i Boeing 737-800.

 

Norwgian został wybrany przez pasażerów jako "najlepszy tani przewoźnik" przez sześć kolejnych lat w konkursie SkyTrax World Airline Awards 2013-2018, a także został wyróżniony jako "Najlepsza na świecie tania linia lotnicza dalekiego zasięgu" w 2015, 2016, 2017, i 2018 roku

 

 

Źródło: Norwegian

 

 

 

Tagi:

Norwegian | Pasażer | Przewozy


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony