INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Lufthansa Cargo reaguje na słabszy popyt na rynku

PRTL.pl, 2019-05-30
     

Popyt na globalnym rynku lotniczych przewozów towarowych jest obecnie słabszy niż w dwóch poprzednich rekordowych latach. W związku z tym Lufthansa Cargo dokonuje zmian w rozkładzie lotów, aby zmniejszyć swoją ofertę w drugim i trzecim kwartale. Pozwoli to przewoźnikowi na osiągnięcie rentownych współczynników wykorzystania pojemności oraz na optymalne wykorzystanie samolotów.

 

Swoim klientom Lufthansa Cargo oferuje niespotykanie rozbudowaną siatkę tras o wysokiej częstotliwości połączeń dla przewozu ładunków.

 

„Tradycyjnie przyjęliśmy elastyczne podejście do rozkładu lotów naszej floty samolotów cargo, aby spełnić wymagania klientów. Pozwoli nam to szybko reagować na normalizujący się popyt na rynku, tak aby nasze działania pozostały opłacalne ”, powiedział Peter Gerber, dyrektor generalny i prezes zarządu Lufthansa Cargo AG. „Będziemy nadal uważnie obserwować zmiany na rynku i elastycznie dostosowywać nasze oferowanie do popytu”.

 

Zmiana oferowania dokonywana w połowie roku jest też zgodna z planowaną zamianą frachtowców MD-11F na Boeingi 777F. Pod tym względem obecny rok ma przynieść znaczne przyśpieszenie. Wiosną do floty Lufthansa Cargo dołączyły dwa nowe Boeingi 777F. Do końca roku planowane jest ostateczne wycofanie dwóch frachtowców MD-11F.

 

Z obrotami w wysokości 2,7 mld euro i 8,9 mld tonokilometrów w 2018 r. Lufthansa Cargo jest jednym z wiodących na świecie przewoźników lotniczych cargo. Aktualnie zatrudnia globalnie około 4500 tysiąca pracowników.

 

Lufthansa Cargo koncentruje się na przewozach lotnisko-lotnisko, większość cargo transportowana jest przez port we Frankfurcie. Lufthansa Cargo jest spółką zależną Lufthansy należącą w całości do Deutsche Lufthansa AG.

 

W swojej siatce połączeń oferowanych przez linie lotnicze Lufthansa, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings i SunExpress Lufthansa Cargo obsługuje około 300 destynacji w ponad 100 krajach.

 

 

PRTL.pl

 

 

 

Tagi:

Cargo | Lufthansa | Lufthansa Cargo | Przewozy


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony