INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Star Alliance zyskuje nowego partnera

2019-06-10
     

Star Alliance ogłosił plany podjęcia współpracy z tajskimi liniami lotniczymi THAI Smile Airways w ramach inicjatywy „Connecting Partner” swojej globalnej sieci połączeń.

 

Rada Dyrektorów Generalnych Star Alliance, która zebrała się przy okazji 75. Walnego Zgromadzenia IATA w Seulu, zatwierdziła wniosek THAI Smile Airways na dołączenie do modelu „Connecting Partner”.


Model ten został ustanowiony w ramach Star Alliance w czerwcu 2016 r. jako uzupełnienie modelu członkowskiego.


W odróżnieniu od pełnego członkostwa wymagającego nawiązania stosunków handlowych ze wszystkimi pełnymi członkami sojuszu, bardziej regionalny zakres modelu „Connecting Partner” wymaga jedynie nawiązania relacji z minimum trzema przewoźnikami.


Klienci podróżujący na trasie wymagającej przesiadki pomiędzy linią lotniczą będącą częścią Star Alliance, a linią będącą częścią modelu „Connecting Partner” otrzymają standardowy pakiet świadczeń dla klientów sojuszu, takich jak odprawa pasażerów i bagażu do miejsca docelowego. Dodatkowo klienci, którzy osiągnęli Status Star Alliance Gold w ramach programu „frequent flyer” otrzymają specjalne korzyści.


Po spełnieniu wszystkich wymogów wstępnych, czego spodziewamy się do końca roku, THAI Smile Airways staną się drugim przewoźnikiem w ramach modelu „Connecting Partner”, dołączając do Juneyao Airlines, które działają w tym charakterze od 2017 r.


Członkowie modelu „Connecting Partner” pozwolą Star Alliance na zamknięcie luk, które mogą istnieć w ramach połączeń regionalnych. THAI Smile Airways doda 11 nowych destynacji do sieci połączeń Star Alliance, która obecnie składa się z 1300 lotnisk w 194 krajach. Jeffrey Goh, Dyrektor Generalny Star Alliance powiedział: „Trzy lata po wdrożeniu nowego programu, mogę z przyjemnością ogłosić, że THAI Smile staną się nowym członkiem modelu Star Alliance pod nazwą „Connecting Partner”, który pomoże nam wzmocnić swoją pozycję wiodącego sojuszu linii lotniczych.


Partnerstwo z pierwszym przewoźnikiem w ramach modelu „Connecting Partner” - Juneyao Airlines przekroczyło oczekiwania obydwu stron i mamy nadzieję, że dzięki dołączeniu THAI Smile Airways, nasi klienci będą mieli jeszcze większą możliwość wyboru”.


Charita Leelayudth, p.o. Dyrektora Generalnego THAI Smile Airways powiedziała: „Jesteśmy zachwyceni, że Rada Dyrektorów Star Alliance zatwierdziła THAI Smile do dołączenia do modelu „Connecting Partner”. Daje nam to unikalną możliwość stania się częścią oraz skorzystania z szerokiej siatki Star Alliance i jednoczesnego realizowania własnego modelu biznesowego, świadcząc wysokiej klasy usługi przewozowe dla nowoczesnych podróżujących w przystępnych cenach”.


Usytuowane w Bangkoku, THAI Smile Airways rozpoczęły wdrażanie technologii i powiązań, które pozwolą im na rozpoczęcie świadczenia usług na rzecz klientów Star Alliance w roku 2020, kiedy to ich oferta zacznie obejmować świadczenia dla pasażerów ze statusem Star Alliance Gold podróżujących z przesiadkami, w tym odprawę priorytetową, dostęp do saloniku THAI Smile, i priorytetowe dostarczanie bagażu.

 

 

Zdjęcie: FB Thai Smile Airways

Źródło: LOT

 

 

 

Tagi:

Star Alliance | THAI Smile Airways | Współpraca


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony