INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Lufthansa Group: 13,8 miliona pasażerów w czerwcu 2019 roku

2019-07-15
     

W czerwcu 2019 r. Linie lotnicze grupy Lufthansa przewiozły około 13,8 mln pasażerów. Oznacza to wzrost o 4,5% w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku. Oferowanie liczone w ASK wzrosło o 2,9% w porównaniu z poprzednim rokiem. Sprzedaż w RPK wzrosła o 4,9%.

 

Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 1,6% w porównaniu z czerwcem 2018 r. do 85,2%.

 

Linie lotnicze Grupy Lufthansa przewoziły w sumie 68,9 mln pasażerów w pierwszej połowie 2019 r., to więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Osiągnięto współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich na poziomie 80,8% co jest rekordowym wynikiem w pierwszej połowie roku.

 

Oferowanie pojemności na cargo wzrosło o 7,2% rok do roku, podczas gdy sprzedaż w RTK spadła o 3,3%. W rezultacie współczynnik wykorzystania pojemności na cargo spadł o 6,4% do 58,8%.

 

Linie lotnicze Lufthansa, SWISS i Austrian Airlines przewoziły w czerwcu około 10,0 mln pasażerów to o 3,7% więcej niż w poprzednim roku. W porównaniu z poprzednim rokiem oferowanie w ASK wzrosło w czerwcu o 3,8 procent. Wielkość sprzedaży w RPK wzrosła w tym samym okresie o 5,3 procent. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 1,2 punktu procentowego do 85,3 procent.

 

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa przewiozły 6,6 mln pasażerów w czerwcu, co stanowi wzrost o 2,3% w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Oferowanie w ASK wzrosło o 3,9% a sprzedaż w RPK wzrosła o 5,5%. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wyniósł 85,5%, tj. 1,3% powyżej poziomu z roku poprzedniego.

 

Eurowings (w tym Brussels Airlines) przewoził w czerwcu około 3,8 mln pasażerów. Wśród tej liczby ponad 3,5 mln pasażerów odbyło loty krótkodystansowe, a 267 000 długodystansowo. Oznacza to wzrost o 6,5% w porównaniu z poprzednim rokiem. Oferowanie w czerwcu było o 1,1% niższe niż w poprzednim roku, podczas gdy sprzedaż wzrosła o 3,0%. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 3,4% do 85,1%.

 

 

Zdjęcie: Twitter Lufthansa News

Źródło: Lufthansa Group

 

 

 

Tagi:

Lufthansa | Pasażer | Przewozy


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony