INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Star Alliance i NEC Corporation zawierają umowę o partnerstwie na potrzeby poprawy jakości obsługi pasażerów dzięki technologiom biometrycznym

2019-08-01
     

Star Alliance, największy sojusz linii lotniczych na świecie oraz NEC Corporation, światowy lider w dziedzinie IT, sieci i technologii biometrycznych, podpisały 26 lipca umowę partnerską, której przedmiotem jest opracowanie platformy do identyfikacji danych, która w znaczący sposób podniesie jakość obsługi pasażerów korzystających z programów lojalnościowych frequent flyer oferowanych przez linie lotniczy stowarzyszone w Star Alliance.

 

Interoperacyjna platforma to postęp w procesie realizacji strategicznej wizji Star Alliance i NEC, której istotę stanowi maksymalne ułatwienie pasażerom podróży oraz umocnienie oferty programu lojalnościowego w ekosystemie lotniczym.

 

Po jej wdrożeniu pasażerowie linii lotniczych zrzeszonych w Star Alliance, którzy wyrażą zgodę na wykorzystywanie ich danych biometrycznych, będą mogli sprawniej przechodzić proces odprawy biletowo-bagażowej w punktach obsługi podróżnych, np. przy stanowiskach check-in, bag-drop, w poczekalniach czy przy bramkach wejścia na pokład samolotu, gdzie tradycyjnie wymagane są paszporty oraz karty pokładowe, dzięki zastosowaniu bezpiecznego rozwiązania zarządzania tożsamością z wykorzystaniem technologii rozpoznawania rysów twarzy.

 

Ponadto dzięki nowej platformie lotniska i linie zrzeszone w sojuszu Star Alliance będą mogły poprawić swą wydajność operacyjną.

 

Usługa będzie dostępna dla członków programów lojalnościowych frequent flyer sojuszu Star Alliance, którzy wyrazili zgodę na wykorzystywanie ich danych biometrycznych.

 

Jak to działa?

 

Dzięki kilku prostym krokom wykonanym na urządzeniu mobilnym, pasażerowie będą mogli zarejestrować się na nowej platformy z wykorzystaniem wiodącej w branży technologii zabezpieczeń. Wystarczy raz zarejestrować się na platformie, aby móc wielokrotnie w czasie podróży liniami lotniczymi zrzeszonymi w Sojuszu korzystać z ułatwień polegających na rozpoznawaniu danych biometrycznych w czasie odpraw na każdym uczestniczącym lotnisku.

 

Dane osobowe takie, jak fotografia oraz inne dane identyfikacyjne są zaszyfrowane i bezpiecznie przechowywane na platformie. Od samego początku system został zaprojektowany zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie ochrony danych osobowych, z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych rozpoznawania rysów twarzy. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie za zgodą pasażera. Pasażerowie mogą zostać poproszeni o okazanie paszportów w związku z kontrolą bezpieczeństwa i procedurami imigracyjnymi.

 

Prezes Star Alliance Jeffrey Goh mówi: “W NEC zyskaliśmy silnego partnera, który dzieli naszą wizję związaną z maksymalnym ułatwieniem podróży dla pasażerów. Sojusz Star Alliance zobowiązany jest do poprawy jakości obsługi pasażerów, a tego rodzaju strategiczne partnerstwo z NEC usprawni proces podróży na każdym jej etapie dzięki wprowadzanym rozwiązaniom, które są znacznie prostsze, a jednocześnie innowacyjne.”

 

Takashi Niino, Prezes NEC Corporation dodaje: “NEC z radością łączy siły z Sojuszem Star Alliance z myślą o podwyższeniu poziomu obsługi podróżnych. Rozpoznawanie rysów twarzy oznacza prawdziwą rewolucję w branży przewoźników lotniczych i znacznie przyjemniejszą podróż zgodnie z naszymi pierwotnymi założeniami.

 

W ramach zawartego partnerstwa, w ślad za wdrożeniami w USA, Singapurze, Hongkongu i USA, NEC zmobilizuje swoje globalne zasoby i będzie pomagać wszystkim liniom członkowskim na szczeblu lokalnym tak, aby mogły one w optymalny sposób korzystać z tej bezpiecznej, interoperacyjnej platformy i w możliwie jak najszybszym tempie zrealizować naszą wspólną wizję.”

 

Star Alliance i NEC zamierzają wprowadzić pierwsze rozwiązanie biometryczne na jednym z lotnisk Star Alliance stanowiącym centrum transportowe w pierwszym kwartale 2020 r.

 

 

Źródło: Star Alliance

 

 

 

Tagi:

NEC | Star Alliance | technologia | technologia biometryczna | Umowa


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony