INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Pilot Wizz Air, Ferenc Tóth, po raz szósty wygrał Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej

2019-08-13
     

Pilot Wizz Air, Ferenc Tóth, po raz kolejny obronił tytuł podczas 22. FAI Mistrzostw Świata Akrobacji Szybowcowej w Devie, w Rumunii. Wygrał 5 z 6 rund i zdobył mistrzowski tytuł piąty raz z rzędu a szósty w ogóle. Osiągnięcie ugruntowało pozycję 50-letniego pilota wśród największych postaci tego sportu. Oprócz światowych wyróżnień, Ferenc zdobył również trzy mistrzostwa Europy, a także złoty medal na igrzyskach sportów nieolimpijskich, World Games.

 

Podczas mistrzostw największą niskokosztową linię lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej reprezentowało trzech pilotów. Stanisław Makula, latający z bazy Wizz Air w Gdańsku, zajął 7. miejsce w kategorii Unlimited, a Sławomir Cichoń, uzyskał 12. lokatę w kategorii Advanced. Makula był również częścią polskiego trio, które zdobyło srebrny medal w kategorii drużynowej.

 

Linia Wizz Air jest dumna ze znakomicie wyszkolonych pilotów swojej załogi, którzy z ogromną pasją wykonują swój zawód i często latają również w wolnym czasie. Dzięki ciągłemu rozwojowi linii, Wizz Air oferuje coraz więcej możliwości kariery zarówno doświadczonym, jak i początkującym pilotom. Osoby z niewielkim doświadczeniem lub niemające żadnych umiejętności w lataniu przewoźnik zaprasza do Wizz Air Pilot Academy, gdzie będą mieć możliwość zdobyć licencję pilota komercyjnego oraz uprawnienia type rating pozwalające zostać pilotem Wizz Air.

 

András Radó, manager komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedział: - Cały zespół WIZZ gratuluje Ferencowi tak wybitnego osiągnięcia. Jesteśmy dumni, że pracujemy z najlepszymi pilotami. Ich wiedza i pasja są kluczem do sukcesu, jakim jest obecność Wizz Air wśród 10 najbezpieczniejszych niskokosztowych linii lotniczych na świecie. Obecnie trwa nabór do Wizz Air Pilot Academy. Zapraszamy do niej tych, którzy marzą o lataniu samolotami w jednej z najmłodszych i najnowocześniejszych flot w Europie. Mamy nadzieję, że pewnego dnia niektórzy z naszych absolwentów powtórzą fantastyczny sukces Ferenca Tótha.

 

 

Źródło: Wizz Air

 

 

 

Tagi:

Nagroda | Pilot | Wizz Air


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony