INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Lufthansa Group: 14,6 mln pasażerów w lipcu 2019 roku

2019-08-14
     

W lipcu 2019 r. Linie lotnicze Grupy Lufthansa przewiozły około 14,6 mln pasażerów, tj. o 3,3% więcej w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Oferowanie w ASK wzrosło o 2,5% w porównaniu do poprzedniego roku, jednocześnie sprzedaż w RPK wzrosła o 3,1% w porównaniu do lipca 2018 r. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 0,6% do 86,9%. Zarówno w lipcu, jak i w bieżącym roku, Grupa osiągnęła historyczne wyniki w miesiącu lipcu i za 7 miesięcy zarówno pod względem liczby przewiezionych pasażerów, jak i współczynnika wykorzystania miejsc pasażerskich.

 

Oferowanie na cargo wzrosło o 9,7% rok do roku, podczas gdy sprzedaż ładunków w RTK pozostała na tym samym poziomie, co w tym samym miesiącu poprzedniego roku. W rezultacie współczynnik wykorzystania pojemności na cargo spadł o 5,6 punktów procentowych do 58,6%.

 

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa, SWISS i Austrian Airlines, przewoziły w lipcu ponad 10,6 mln pasażerów, tj. o 4 procent więcej niż w poprzednim roku.

 

Lufthansa German Airlines przetransportowała w lipcu ponad 6,9 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 2,8% w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku. Wzrost oferowania w ASK o 4,1% odpowiada wzrostowi sprzedaży w RPK o 5,1 procent. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 0,9 punktu procentowego rok do roku do 86,9%.

 

Linie Eurowings (w tym Brussels Airlines) w lipcu przewoziły około 4,0 mln pasażerów. Wśród tej liczby około 3,7 mln pasażerów odbyło loty na trasach krótkodystansowych, a 300 000 na połączeniach długodystansowych. Odpowiada to wzrostowi liczby pasażerów o 2,2% na trasach krótkodystansowych i spadku o 6,3% na trasach długodystansowych w porównaniu z rokiem poprzednim.

 

 

Źródło: Lufthansa Group

 

 

 

Tagi:

Lufthansa | Pasażer | Przewozy


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony