INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Austrian Airlines wykorzystuje drony do kontroli technicznej samolotów

PRTL.pl, 2019-09-09
     

Od połowy roku Austrian Airlines testuje innowacyjną technologię podczas przeprowadzania kontroli technicznej swojej floty samolotów. Samoloty są sprawdzane pod kątem uszkodzeń konstrukcyjnych oraz lakieru floty A320 za pomocą autonomicznych dronów opracowanych przez francuski start-up firmę „Donecle”. To innowacyjne rozwiązanie nie tylko zmniejsza obciążenie personelu technicznego austriackiego przewoźnika, ale także umożliwia skrócenie czas trwania kontroli do mniej niż dwóch godzin zamiast wcześniej wymaganych czterech do dziesięciu godzin co umożliwia szybszą dostępność samolotu do codziennych operacji lotniczych.

 

W pełni autonomiczny dron będzie testowany do końca roku. Pod nadzorem technika lotniczego dron przeprowadza kontrole na zewnątrz samolotu w hangarze Austrian Airlines za pomocą najnowocześniejszej, opatentowanej technologii laserowej. System sprawdza całą powierzchnię samolotu. Dron wykonuje zdjęcie w wysokiej rozdzielczości co sekundę. Na podstawie tych zdjęć oprogramowanie automatycznie identyfikuje uszkodzenie struktury i lakieru samolotu, na przykład brakujące naklejki na samolocie. Technik lotniczy ma możliwość szczegółowego zbadania uszkodzeń na swoim tablecie i wygenerowania raportu dla zespołu obsługi technicznej Austrian Airlines. Dron wykonuje prace przygotowawcze i przyspiesza inspekcję. Ostateczną decyzję podejmuje jednak certyfikowany technik lotniczy, który również przechodzi intensywne szkolenie teoretyczne i praktyczne w zakresie obsługi drona.

 

Austrian Technik stara się na bieżąco stosować nowoczesne rozwiązania. Innowacyjne systemy takie jak drony doskonale wspierają przewoźnika w utrzymaniu stabilności operacji lotniczych i unikaniu odwołań lotów. We wrześniu Austrian Technik planuje rozszerzenie wykorzystania dronów do inspekcji samolotów Embraer.

 

 

PRTL.pl

 

 

 

Tagi:

Austrian | Drony | Kontrola


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony