INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA





Partnerzy portalu



Language selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


LOT wystartował do Delhi!

2019-09-13
     

12 września 2019 r. Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły nowe połączenie dalekodystansowe. W środę wieczorem Boeing 787-9 Dreamliner LOT-u wystartował z Lotniska Chopina w Warszawie w pierwszy rozkładowy rejs do stolicy Indii. Od tej pory LOT będzie wykonywał połączenia na tej trasie pięć razy w tygodniu. Delhi to już szósty kierunek polskiego przewoźnika w Azji i drugie połączenie dalekiego zasięgu zainaugurowane w tym roku.

 

W pierwszym rejsie między Warszawą a Delhi Boeing 787-9 Dreamliner LOT-u (SP-LSA) pokonał 5271 km w niespełna 7 godzin. Połączenie będzie obsługiwane Dreamlinerami w wersji 787-8 i 787-9 pięć razy w tygodniu według następującego rozkładu:

  • LO71 WAW-DEL 22:45-09:15+1 wtorki, środy, piątki, soboty i niedziele
  • LO72 DEL-WAW 11:15-15:45 poniedziałki, środy, czwartki, soboty i niedziele

 

- Indie są już szóstym uruchomionym przez LOT połączeniem azjatyckim i jednym z najciekawszych kierunków w naszej siatce w tym roku. Dzięki bezpośrednim rejsom z Warszawy z pewnością wielu Polaków zdecyduje się na podróż do Indii mimo, że wcześniej nie mieli takich planów. Ponadto, bezpośrednie rejsy są od dawna uznawane za kluczowy element rozwijania silnych relacji gospodarczych i biznesowych między krajami. Dzięki dogodnym transferom LOT-u, nowe połączenie gwarantuje pasażerom nie tylko z Polski i Europy najdogodniejszą podróż do stolicy Indii. To również oferta dla pasażerów z Delhi, którzy chcą dotrzeć do wielu miast w Europie a nawet w Stanach Zjednoczonych. Jestem pewien, że nasza nowa oferta spełni oczekiwania osób podróżujących do Delhi zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych – mówi Rafał Milczarski, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

 

Indie będące siódmą gospodarką świata i najludniejszym państwem zamieszkiwanym przez ponad 1,3 mld osób zostały wybrane nieprzypadkowo spośród kierunków azjatyckich na kolejny kierunek rozwoju LOT-u. Po Singapurze, Indie są dla polskich przedsiębiorców drugim ośrodkiem inwestycji bezpośrednich w Azji. Z kolei Polska dla indyjskiego biznesu jest ważnym rynkiem inwestycji m.in w sektorze IT i bramą do krajów Unii Europejskiej.

 

Na nowym połączeniu Warszawa - Delhi skorzystają również pasażerowie z Europy Zachodniej i CEE, w tym z Brukseli, Londynu, Mediolanu, Hamburga, Dusseldorfu, Billundu, Pragi i Budapesztu, dla których Lotnisko Chopina będzie dogodnym portem tranzytowym, a czas przesiadki rozpocznie się już od 40 minut. Dzięki umowie code-share z Air India, na połączeniach LOT-u do i z Frankfurtu widnieją także kody indyjskiego przewoźnika.

 

- LOT zapewnia pasażerom z i do Indii połączenie z kluczowymi miastami w Europie Zachodniej i Europie Środkowo-Wschodniej. Potencjał pasażerski jest ogromny - między Indiami, a Europą podróżuje rocznie ponad 9 milionów pasażerów, a między Delhi a Europą - 3 miliony – dodaje Rafał Milczarski.

 

LOT przygotował dla pasażerów na tej trasie dedykowany produkt zawierający elementy indyjskie – posiłki kuchni regionalnej, system rozrywki pokładowej dostępny w języku hindi a także wybór najnowszych filmów Bollywood. Na pokładzie samolotów obsługujących tę trasę zawsze znajdować się będzie członek personelu pokładowego posługujący się hindi.

 

Pierwsze regularne połączenie do Delhi z Warszawy z międzylądowaniem w Taszkencie zostało uruchomione w 1985 r. Boeingi 767 LOT-u wykonywały operacje na tej trasie we wczesnych latach 90-tych. Dziś - po 30 latach LOT uruchamia do Indii bezpośrednie połączenie, w trakcie którego Dreamlinery LOT-u pokonają dystans 5271 km w niespełna 7 godzin. Rejs w powrotną stronę potrwa 8 godzin.

 

Nowe połączenie będzie wykonywane wyłącznie Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych samolotów szerokokadłubowych świata. W każdym z nich pasażerowie mają do dyspozycji trzy klasy podróży: LOT Business Class z fotelami rozkładającymi się do pozycji płaskiego łóżka oraz kuchnią niczym z najlepszej restauracji; LOT Premium Economy Class z większą, indywidualną przestrzenią, wygodnymi fotelami z podnóżkami, podparciami dla ud, stolikami koktajlowymi i bogatym menu oraz LOT Economy Class z nowoczesnymi fotelami z indywidualnymi ekranami rozrywki pokładowej i gniazdami USB.

 

Uruchomienie połączenia z Warszawy do Delhi zostało zaplanowane w strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od początku 2016 r., a większość z jej założeń polski przewoźnik zrealizował przed czasem. LOT stale rozwija swoją flotę. Do końca tego roku do floty zostanie włączony kolejny samolot B787 Dreamliner, dzięki czemu ich liczba we flocie LOT-u zwiększy się do 15.

 

W 2018 roku LOT przewiózł rekordową liczbę ponad 8,9 mln pasażerów, czyli o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W tym roku polski przewoźnik planuje przewieźć 10 mln osób. LOT używa na co dzień ponad 80 nowoczesnych samolotów. Przewoźnik ma w swojej rozkładowej ofercie 111 rozkładowych połączeń na trzech kontynentach.

 

Bilety na nowe połączenie LOT-u do Delhi są dostępne w sprzedaży we wszystkich kanałach, między innymi na stronie lot.com, w LOT Contact Center, biurach LOT Travel i u agentów

 

 

Zdjęcie: Jacek Bonczek

Źródło: LOT

 

 

 

Tagi:

LOT | Połączenia


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO




Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMA



Informacje EKES



REKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.pl







Home | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony