INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Lufthansa Group: Ponad 14,1 mln pasażerów w sierpniu 2019 roku

2019-09-16
     

W sierpniu 2019 r. Linie lotnicze Lufthansa Group przewiozły ponad 14,1 mln pasażerów, tj. o 2,9% więcej w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Oferowanie w ASK wzrosło o 1,8% w porównaniu z poprzednim rokiem, a sprzedaż w wzrosła o 2,7 procent. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 0,8 punktu procentowego do 87,2%.

 

Pojemność na przewóz ładunków wzrosła o 8,9 procent rok do roku, a sprzedaż ładunków w RTK wzrosła o 1,5 procent. Współczynnik wykorzystania pojemności na przewóz ładunków spadł o 4,2 punktu procentowego do 58,8 procent.

 

Linie Lufthansa German Airlines, SWISS i Austrian Airlines, w sierpniu przewiozły około 10,2 mln pasażerów, to o 3,3 procent więcej niż w poprzednim roku. W porównaniu do poprzedniego roku wskaźnik ASK wzrósł w sierpniu o 3,1 procent. W tym samym okresie wielkość sprzedaży wzrosła o 4,0 procent, a współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 0,7% do 87,3 procent.

 

W sierpniu najsilniejszy wzrost liczby pasażerów sieciowych linii lotniczych odnotowano w hubie w Zurychu o 7,0 procent. O 4,7% wzrosła liczba pasażerów w Wiedniu i o 4,5 procent w Monachium. We Frankfurcie liczba pasażerów spadła o 0,9 procent.

 

Linie Lufthansa German Airlines przetransportowały w sierpniu ponad 6,6 miliona pasażerów, co stanowi wzrost o 1,8 procent w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku. Oferowanie w ASK wzrosło o 4,0 procent a sprzedaż o 4,8 procent. Współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wzrósł o 0,7 punktu procentowego do 86,8 procent.

 

Linie Eurowings (w tym Brussels Airlines) w sierpniu przewiozły około 3,9 miliona pasażerów. Wśród tej liczby około 3,6 miliona pasażerów odbyło loty krótkodystansowe, a 309 000 loty długodystansowe. Odpowiada to wzrostowi o 1,8 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Na trasach krótkodystansowych przewieziono 2,8 procent więcej pasażerów. Na trasach dalekiego zasięgu przewieziono o 8,1 procent mniej pasażerów. Spadek oferowania o 3,5 procent został zrównoważony spadkiem sprzedaży o 2,3 procent, co spowodowało wzrost współczynnika wykorzystania miejsc pasażerskich o 1,0% do 87,0 procent.

 

 

Źródło: Lufthansa Group

 

 

 

Tagi:

Lufthansa | Pasażer | Przewozy


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony