INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Dostawcy Usług

Turystyka

ANALIZY

Barometr Świat

Barometr Europa

Barometr lotniska europejskie

Barometr AEA

Barometr Polska

Raport finansowy branży

BRANŻA

Prawo

Bezpieczeństwo

Nawigacja powietrzna

Środowisko

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMAGiełda transportowa
Clicktrans.pl
Sonda

Jakie jest najlepsze rozwiązanie problemu ograniczonej przepustowości lotniska Chopina?

rozbudowa istniejącej sieci lotnisk

budowa nowego CPL

rozbudowa Modlina

duopol Modlin-Chopin

Informacje EKES


Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Nawigacja powietrzna


WSOSP i PAŻP zacieśniają współpracę

2017-02-06
 

Ujednolicenie zasad szkolenia i kwalifikowania personelu służb ruchu lotniczego oraz możliwości rozszerzenia dotychczasowej współpracy w zakresie polityki wykorzystania zasobów ludzkich i technicznych wraz z propozycją nowych rozwiązań organizacyjnych, edukacyjnych i proceduralnych w tym obszarze były przedmiotem spotkania Rektora-Komendanta WSOSP gen. bryg. pil. dr. Piotra Krawczyka z prezesem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Januszem Niedzielą.

czytaj więcej

ULC: stawki jednostkowe opłat nawigacyjnych w Polsce w 2017 roku

2016-12-22

Urząd Lotnictwa Cywilnego informuje, że od 1 stycznia 2017 r. w Polsce obowiązywały będą następujące stawki jednostkowe opłat terminalowych: 1. 477,28 złotych dla strefy pobierania opłat terminalowych obejmującej lotnisko Chopina w Warszawie/ EPWA oraz 2. 840,08 złotych dla strefy pobierania opłat terminalowych obejmującej lotniska:

czytaj więcej

Kraków: Innowacyjne technologie nawigacyjne na lotnisku

2016-12-19

Przedstawiciele Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz Zarządu Kraków Airport podpisali list intencyjny dotyczący współpracy mającej na celu uruchomienie na krakowskim lotnisku systemu GBAS (Ground Based Augmentation System).

czytaj więcej

ULC: posiedzenie Rady Bałtyckiego FAB

2016-12-01

W dniach 28-29 listopada 2016 roku w Wilnie, odbyło się trzecie posiedzenie Rady Bałtyckiego Funkcjonalnego Bloku Przestrzeni Powietrznej (Baltic FAB Council).

czytaj więcej

PAŻP: Międzynarodowy Dzień Kontrolera Ruchu Lotniczego - Bezpieczeństwo w powietrzu to nasza praca i misja

2016-10-20

Wsiadając do samolotu rzadko pamięta się o ich istnieniu i pracy. A to między innymi od nich zależy bezpieczeństwo w powietrzu. Na całym świecie kontrolerów ruchu lotniczego jest blisko 50 tysięcy, w Polsce ponad 500.

czytaj więcej

SWISS wdroży program optymalizacji podejść do lądowania na lotnisko w Zurichu

2016-10-20

Swiss International Air Lines (SWISS) planuje wdrożenie po udanym 12 miesięcznym okresie próbnym, programu iStream optymalizującego poranne przyloty na lotnisko w Zurichu.

czytaj więcej

A4E: strajki kontrolerów ruchu lotniczego naraziły w ciągu 7 lat gospodarkę UE na 12 mld euro straty

2016-10-14

A4E opublikowała uaktualnioną wersję raportu PwC dotyczącą wpływu strajków kontrolerów ruchu na gospodarkę w Europie. Według analizy uwzględniającej dane za 2016 r., prowadzone od 2010 r. akcje protestacyjne naraziły gospodarkę krajów Unii Europejskiej na 12 mld euro straty.

czytaj więcej

IATA potępia strajki kontrolerów ruchu lotniczego

2016-09-20

IATA, Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego potępiło strajki kontrolerów ruchu lotniczego, które w tym roku doprowadziły w Europie do opóźnień wynoszących w sumie 1 mln minut i wezwało rządy krajów do podjęcia kroków mających zapewnić w razie zbiorowych sporów ciągłość operacji linii lotniczych.

czytaj więcej

PAŻP otwarta na Ukrainę. Dwudniowe spotkanie obu lotniczych agencji we Lwowie

2016-08-29

Polska wspiera Ukrainę również w powietrzu. Dwa dni po wizycie prezydenta Dudy w Kijowie, na Ukrainę na rozmowy o strategicznym partnerstwie poleciała szefowa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Ze swoim ukraińskim odpowiednikiem, dyrektorem Ukrainian State Air Traffic Services Enterprise, Dmytro Babeichukiem rozmawiała o współpracy operacyjno-technicznej obu instytucji. Szefowie obu agencji uroczyście otworzyli też lwowskie Centrum Zarządzania Ruchem Lotniczym.

czytaj więcej

Ryanair wzywa UE do działania w sprawie zamknięcia przestrzeni powietrznej

2016-04-28

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Europie, wezwała Komisję Europejską do podjęcia natychmiastowych kroków w celu uchronienia tysięcy europejskich klientów, których plany podróży mogą zostać zakłócone, a loty odwołane przez niewielką grupę kontrolerów ruchu lotniczego (ATC). To już 4. strajk na przestrzeni ostatnich 6 tygodni, a 44. w ciągu 7 lat. Ryanair z przykrością informuje, iż został zmuszony do odwołania ponad 100 lotów w czwartek (28 kwietnia), możliwe są również opóźnienia lotów.

czytaj więcej

REKLAMA
Home | O nas | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony