INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Dostawcy Usług

Prawo

Drony

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA
Sonda

Jakie jest najlepsze rozwiązanie problemu ograniczonej przepustowości lotniska Chopina?

rozbudowa istniejącej sieci lotnisk

budowa nowego CPL

rozbudowa Modlina

duopol Modlin-Chopin

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Nawigacja powietrzna


Polska Agencja Żeglugi Powietrznej dołączyła do Sojuszu iTEC

2017-03-08
 

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oraz litewska ORO NAVIGACIJA oficjalnie dołączyły do europejskiego Sojuszu iTEC. Umowa została podpisana podczas ATM Congress odbywającego się w Madrycie.

czytaj więcej

Saab zawarł umowę na dostawę demonstratora zdalnej wieży kontroli lotów w Wielkiej Brytanii

2017-03-07

NATS, główna brytyjska agencja zarządzania ruchem lotniczym, wybrała demonstrator zdalnej wieży kontroli lotów opracowany przez szwedzki koncern Saab dla swojego centrum kontroli lotów w Swanwick.

czytaj więcej

WSOSP i PAŻP zacieśniają współpracę

2017-02-06

Ujednolicenie zasad szkolenia i kwalifikowania personelu służb ruchu lotniczego oraz możliwości rozszerzenia dotychczasowej współpracy w zakresie polityki wykorzystania zasobów ludzkich i technicznych wraz z propozycją nowych rozwiązań organizacyjnych, edukacyjnych i proceduralnych w tym obszarze były przedmiotem spotkania Rektora-Komendanta WSOSP gen. bryg. pil. dr. Piotra Krawczyka z prezesem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Januszem Niedzielą.

czytaj więcej

ULC: stawki jednostkowe opłat nawigacyjnych w Polsce w 2017 roku

2016-12-22

Urząd Lotnictwa Cywilnego informuje, że od 1 stycznia 2017 r. w Polsce obowiązywały będą następujące stawki jednostkowe opłat terminalowych: 1. 477,28 złotych dla strefy pobierania opłat terminalowych obejmującej lotnisko Chopina w Warszawie/ EPWA oraz 2. 840,08 złotych dla strefy pobierania opłat terminalowych obejmującej lotniska:

czytaj więcej

Kraków: Innowacyjne technologie nawigacyjne na lotnisku

2016-12-19

Przedstawiciele Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz Zarządu Kraków Airport podpisali list intencyjny dotyczący współpracy mającej na celu uruchomienie na krakowskim lotnisku systemu GBAS (Ground Based Augmentation System).

czytaj więcej

ULC: posiedzenie Rady Bałtyckiego FAB

2016-12-01

W dniach 28-29 listopada 2016 roku w Wilnie, odbyło się trzecie posiedzenie Rady Bałtyckiego Funkcjonalnego Bloku Przestrzeni Powietrznej (Baltic FAB Council).

czytaj więcej

PAŻP: Międzynarodowy Dzień Kontrolera Ruchu Lotniczego - Bezpieczeństwo w powietrzu to nasza praca i misja

2016-10-20

Wsiadając do samolotu rzadko pamięta się o ich istnieniu i pracy. A to między innymi od nich zależy bezpieczeństwo w powietrzu. Na całym świecie kontrolerów ruchu lotniczego jest blisko 50 tysięcy, w Polsce ponad 500.

czytaj więcej

SWISS wdroży program optymalizacji podejść do lądowania na lotnisko w Zurichu

2016-10-20

Swiss International Air Lines (SWISS) planuje wdrożenie po udanym 12 miesięcznym okresie próbnym, programu iStream optymalizującego poranne przyloty na lotnisko w Zurichu.

czytaj więcej

A4E: strajki kontrolerów ruchu lotniczego naraziły w ciągu 7 lat gospodarkę UE na 12 mld euro straty

2016-10-14

A4E opublikowała uaktualnioną wersję raportu PwC dotyczącą wpływu strajków kontrolerów ruchu na gospodarkę w Europie. Według analizy uwzględniającej dane za 2016 r., prowadzone od 2010 r. akcje protestacyjne naraziły gospodarkę krajów Unii Europejskiej na 12 mld euro straty.

czytaj więcej

IATA potępia strajki kontrolerów ruchu lotniczego

2016-09-20

IATA, Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego potępiło strajki kontrolerów ruchu lotniczego, które w tym roku doprowadziły w Europie do opóźnień wynoszących w sumie 1 mln minut i wezwało rządy krajów do podjęcia kroków mających zapewnić w razie zbiorowych sporów ciągłość operacji linii lotniczych.

czytaj więcej

Ryanair wzywa UE do działania w sprawie zamknięcia przestrzeni powietrznej

2016-04-28

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Europie, wezwała Komisję Europejską do podjęcia natychmiastowych kroków w celu uchronienia tysięcy europejskich klientów, których plany podróży mogą zostać zakłócone, a loty odwołane przez niewielką grupę kontrolerów ruchu lotniczego (ATC). To już 4. strajk na przestrzeni ostatnich 6 tygodni, a 44. w ciągu 7 lat. Ryanair z przykrością informuje, iż został zmuszony do odwołania ponad 100 lotów w czwartek (28 kwietnia), możliwe są również opóźnienia lotów.

czytaj więcej

REKLAMAREKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.pl
Home | O nas | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony