INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Jakie jest najlepsze rozwiązanie problemu ograniczonej przepustowości lotniska Chopina?

rozbudowa istniejącej sieci lotnisk

budowa nowego CPL

rozbudowa Modlina

duopol Modlin-Chopin

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Personalne


Związek Regionalnych Portów Lotniczych z nowym zarządem

2017-06-09
     

W Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Związku Regionalnych Portów Lotniczych (ZRPL). Z uwagi na ciągły wzrost znaczenia lotnisk regionalnych w Polsce zaszły zmiany w strukturze zarządu związku.

 

Podczas Walnego Zgromadzenia Związku Regionalnych Portów Lotniczych, które odbyło się w Warszawie odbyły się wybory do zarządu ZRPL. Z uwagi na coraz większy udział lotnisk regionalnych w transporcie lotniczym w Polsce, a także ze względu na rosnące znaczenie Związku Regionalnych Portów Lotniczych w debacie publicznej Walne Zgromadzenie zdecydowało na powiększenie zarządu związku o drugiego wiceprezesa zarządu.

 

Na kolejną kadencję jako Prezes Zarządu został powołany Artur Tomasik, Prezes Portu Lotniczego „Katowice Airport” w Pyrzowicach. Artur Tomasik jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Posiada dyplom MBA oraz Die Akademie fur Fuhrungskrafte der Wirtschaft w Bad Harzburg. Ukończył też studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Międzynarodowej Szkole Bankowości i Finansów w Katowicach. Podczas tegorocznego EKG w Katowicach otrzymał nagrodę Top Menadżera Województwa Śląskiego roku 2016. Od 2006r. w składzie Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, które zarządza lotniskiem w Katowicach.

 

Na stanowisko Wiceprezesa Zarządu, także na kolejną kadencję został powołany Mariusz Wiatrowski, Prezes Portu Lotniczego „Poznań-Ławica”. Mariusz Wiatrowski to absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w ramach studiów podyplomowych z zarządzania i finansowania w transporcie lotniczym. W swojej dotychczasowej działalności zawodowej zarządzał instytucjami administracji rządowej oraz dużymi podmiotami gospodarczymi – między innymi Pocztą Polską, Powszechnym Towarzystwem Emerytalnym i OFE Pocztylion oraz oddziałem ING Banku Śląskiego. Od czerwca 2006 roku do chwili obecnej jest Prezesem Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

 

Na nowego Wiceprezesa Zarządu został powołany Radosław Włoszek, Prezes Portu Lotniczego „Kraków-Balice”. Radosław Włoszek jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych na Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie i Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ma wieloletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w podmiotach gospodarczych. W latach 2006 - 2008 był dyrektorem i Prezesem Zarządu PUHiT „Kraków” Sp. z o. o. W latach 2009 - 2016 kierował Działem Zarządzania Majątkiem i Administracji w Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa S.A. w Katowicach. Obecnie jest członkiem rady nadzorczej Telewizji Polskiej S.A. Był członkiem rad nadzorczych ŚRH Obroki w Katowicach, CZH S.A w Katowicach, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji „Wod-Kan” Sp. z o.o. w Bełchatowie oraz Enea S.A. w Poznaniu.

 

- Lotniska regionalne w Polsce obsłużyły w 2016 roku 21,2 mln pasażerów, o 10% więcej niż w 2015 roku. Pierwsze pięć miesięcy tego roku pozwalają patrzeć z optymizmem na tegoroczne wyniki portów regionalnych. W 2017 roku zostanie uruchomionych ponad 80 nowych kierunków z portów regionalnych. To pokazuje jak ważny dla Polski i Polaków jest dostęp do lotnisk. Jako Związek Regionalnych Portów Lotniczych planujemy dalej wspierać procesy inwestycyjne, modernizację i restrukturyzację polskich portów lotniczych. Lotniska mają też fundamentalne znaczenie w rozwoju regionów. Nie tylko dostarczają kilkaset miejsc pracy, ale także zwiększają potencjał biznesowy swojego otoczenia, mówi Artur Tomasik, prezes Związku Regionalnych Portów Lotniczych i prezes Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach.

                                                  

Związek Regionalnych Portów Lotniczych został powołany w celu zorganizowania i usystematyzowania współpracy pomiędzy regionalnymi portami lotniczymi w Polsce. Głównym celem organizacji jest ochrona praw i reprezentowanie interesów zrzeszonych członków Związku wobec związków zawodowych pracowników, organów władzy i administracji państwowej oraz organów samorządu terytorialnego. Ważnymi obszarami działalności Związku są także: wspieranie procesów inwestycyjnych w lotniczych portach regionalnych, wspieranie modernizacji i restrukturyzacji portów lotniczych oraz poszukiwanie zasilania kapitałowego i finansowego, wspieranie modernizacji i restrukturyzacji portów lotniczych oraz poszukiwanie zasilania kapitałowego i finansowego, opracowywanie wspólnych standardów jakości funkcjonowania portów lotniczych, poszukiwanie możliwości poprawy działania portów lotniczych.

 

 

Źródło: ZRPL

 

 

 

 

Tagi:

Lotnisko | Lotnisko Katowice | Lotnisko Poznań | Komunikacja | Praca | Konkurencja | ZRPL | Strategia | Zarząd | Rozwój


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMAREKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.pl
Home | O nas | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony