INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


CPK a największe porty lotnicze na świecie – Raport Portu Lotniczego Lublin

2019-03-19
 

Centralny Port Komunikacyjny (CPK) to inwestycja, która staje się coraz bardziej realna i ma się równać z największymi lotniskami na świecie. Docelowo ma obsługiwać prawie tylu pasażerów, ilu wieloletni lider rynku, port lotniczy w Atlancie, który w 2017 r. zanotował prawie 104 mln podróżujących. Eksperci Portu Lotniczego Lublin porównali projekty, którym miałby dorównać CPK.

czytaj więcej

Zaangażowanie Kraków Airport w ochronę środowiska naturalnego

2019-03-19

„Kraków Airport opiera swoją działalność na zasadach zrównoważonego rozwoju, podejmując wiele działań z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Wdraża nowe rozwiązania technologiczne, inwestuje w nowoczesny sprzęt i pojazdy, aby minimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne. Krakowskie lotnisko szuka i inicjuje różne rozwiązania mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców wokół lotniska. Przykładem takiego rozwiązania jest „Program poprawy komfortu akustycznego dla mieszkańców Obszaru Ograniczonego Użytkowania dla lotniska Kraków-Balice”, który zostanie ogłoszony już w najbliższych dniach” - powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

czytaj więcej

Barometr Polska styczeń 2019. Część I

Marek Serafin, 2019-03-18

Coraz niższa dynamika wzrostu ruchu...

czytaj więcej

GIVT: Ruch lotniczy w lutym 2019 roku - Gdańsk na prowadzeniu

2019-03-18

Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku znów popisało się znakomitym wynikiem - GIVT Index w lutym b.r. wyniósł dla tego portu 4,8 p. i jest to wynik o 58,4% lepszy niż w miesiącu poprzedzającym, jest to także jedyny indeks, który spadł poniżej 5 punktów na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy (GIVT Index w październiku 2018 roku dla lotniska Chopina w Warszawie osiągnął wynik 2,6 p. i był to jeden z najniższych wyników w ciągu prawie dwóch lat). Cała „wielka siódemka”, czyli największe rodzime porty regionalne, zanotowała znacznie zmniejszoną skalę opóźnionych i odwołanych lotów względem ubiegłego miesiąca – GIVT Index dla Polski wskazuje na wzrost punktualności i planowej realizacji połączeń o 32,3%. Gratulujemy!

czytaj więcej

Katowice Airport: 13 dodatkowych regularnych kierunków – Ryanair uruchamia bazę w Pyrzowicach i ogłasza 11 nowych tras – Wizz Air rozwija siatkę połączeń

2019-03-15

W czwartek 14 marca 2019 roku linia lotnicza Ryanair zapowiedziała uruchomienie bazy operacyjnej w Katowice Airport. Począwszy od rozkładu zima 2019/2020 (przełom października i listopada) przewoźnik umieści tu dwa samoloty i uruchomi 11 nowych kierunków regularnych: Bolonię (2 x tyg.), Brindisi (2 x tyg.), Cork (2 x tyg.), Dortmund (10 x tyg.), Göteborg (2 x tyg.), Katanię (2 x tyg.), Kijów (4 x tyg.), Kolonię/Bonn (3 x tyg.), Manchester (3 x tyg.), Oslo-Torp (3 x tyg.) i Pafos (1 x tyg.).

czytaj więcej

ACI: wstępne światowe rankingi ruchu na lotniskach. Największe porty lotnicze na świecie – Atlanta, Pekin i Dubaj

2019-03-15

Podczas dorocznej 11 –tej konferencji poświęconej ekonomii i finansom portów lotniczych, Międzynarodowa Rada Portów Lotniczych ACI World opublikowało wstępne rankingi lotnisk obejmujące ruch pasażerski, ruch towarowy i ruch lotniczy.

czytaj więcej

Już działa chatbot „Port Lotniczy Wrocław”

2019-03-14

Chatbot z powodzeniem przeszedł ostatnią fazę testów i od dzisiaj jest już dostępny dla wszystkich podróżnych. Wyszukuje połączenia lotnicze, wysyła powiadomienia o statusie lotów, znajduje transport lub miejsce parkingowe, podpowiada, gdzie na lotnisku zrobić zakupy i wypić kawę. Zna odpowiedzi na kilkaset pytań i wciąż się uczy. Aby porozmawiać z nim w języku polskim lub angielskim, wystarczy wpisać w Messengerze Port Lotniczy Wrocław lub Wrocław Airport. Wrocławski port wprowadził taką innowację jako pierwsze lotnisko w Polsce.

czytaj więcej

Frequentis i PAŻP podpisują memorandum o współpracy w zakresie nowej generacji usług dla lotniskowych służb ATS

2019-03-14

Podczas World ATM Congress w Madrycie Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) i Frequentis podpisały umowę dotyczącą badania koncepcji, technologii i architektury systemu mającego na celu lepsze wykorzystanie i integrację danych.

czytaj więcej

Porozumienie ponad podziałami w Modlinie

2019-03-13

Nadzwyczajne zgromadzenie wspólników Spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin podjęło kluczową decyzję w sprawie podniesienia kapitału Spółki. Lotnisko zostanie dokapitalizowane kwotą 50 mln zł przez Województwo Mazowieckie.

czytaj więcej

Nowy wakacyjny kierunek z lotniska w Zielonej Górze

2019-03-13

Biuro Podróży Coral Travel, wspólnie z linią czarterową Onur Air, jako pierwsi wprowadzają rejsy czarterowe do Turcji z lotniska Babimost w Zielonej Górze. Pasażerowie będą mogli podróżować do tureckiej Antalyi w sezonie wakacyjnym – od 24 czerwca do 16 września. Rejsy będą wykonywane samolotami z rodziny A320 tureckiego przewoźnika Onur Air.

czytaj więcej

Porty lotnicze Berlina próbują przyciągnąć azjatyckie linie lotnicze

PRTL.pl, 2019-03-13

Flughafen Berlin Brandenburg (FBB), operator trzech berlińskich lotnisk Schonefeld, Tegel i nowego portu Brandenburg czyni starania aby przyciągnąć loty dalekiego zasięgu z Azji. FBB rozpoczęła pierwsze projekty związane z przyciągnięciem lotów długodystansowych w 2018 roku. W tym roku Berlin jest jedynym europejskim portem biorącym udział w targach Routes Asia 2019 odbywających się w Cebu na Filipinach.

czytaj więcej

ROZMOWA PRTL.pl

Marek Serafin, 2019-03-12

Z Tomaszem Kloskowskim z PL Gdańsk rozmawia Marek Serafin z PRTL.pl

czytaj więcej

Lotnisko Chopina: Kolejne rekordy – 10,2% więcej pasażerów w lutym

2019-03-12

Takiego początku roku nigdy w historii Lotniska Chopina nie było! W dwóch pierwszych miesiącach 2019 na podróż z lub do Warszawy zdecydowało się łącznie blisko 2,4 mln pasażerów. Rok wcześniej, w analogicznym czasie, stołeczny port obsłużył ok. 2,2 mln osób. To wzrost o 8,3 proc.

czytaj więcej

Czy CPK będzie miał negatywny wpływ na lotniska regionalne w Polsce?

2019-03-12

Centralny Port Komunikacyjny to inwestycja, która ma zmienić polski rynek lotniczy. Według założeń, większość połączeń średnio i długo dystansowych, będzie obsługiwana przez lotnisko w gminie Baranów, do którego pasażerowie z całej Polski dotrą zmodernizowaną koleją lub lokalnymi połączeniami lotniczymi. Uzupełnieniem tych planów jest rozbudowa lotniska w Radomiu, które ma zostać portem komplementarnym do CPK. Eksperci ocenili jak realizacja tych planów wpłynie na funkcjonowanie istniejących lotnisk regionalnych - Raport Portu Lotniczego Lublin.

czytaj więcej

>>>

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony