INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Jakie jest najlepsze rozwiązanie problemu ograniczonej przepustowości lotniska Chopina?

rozbudowa istniejącej sieci lotnisk

budowa nowego CPL

rozbudowa Modlina

duopol Modlin-Chopin

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Warszawa-Modlin: 10 milionów pasażerów

2017-09-13
     

Lot z Cagliari okazał się szczęśliwy dla lotniska w Modlinie. To właśnie nim wracał 10-cio milionowy pasażer. Z tej okazji wszyscy pasażerowie tego lotu otrzymali okolicznościowy tort, a wyjątkowy pasażer upominki od lotniska oraz partnerów. Lotnisko podsumowało także sezon wakacyjny, wskazując najczęściej wybierane kierunki.

 

Marta Jasek - podróżująca wraz z koleżanką Anną Pietrasińską - to 10-cio milionowy pasażer Portu Warszawa/Modlin. Dziś, parę minut po południu, przyleciała na podwarszawskie lotnisko prosto ze słonecznego Cagliari.

 

 

Pani Marta otrzymała od Portu Lotniczego Warszawa/Modlin okolicznościową statuetkę oraz upominki reklamowe. Dodatkowo od partnerów lotniska: Cholewiński, Lagardere, Baltona, Kalińska&Małczak, Anna Czerkies, dystrybutora firmy Celdes, Transkinetik, Modlin Taxi oraz Best Fly Bar vouchery na zakupy oraz upominki.

 

Ilość odprawianych w Porcie Warszawa/Modlin pasażerów stale rośnie. W 2014 było ich 1 704 971, rok później już - 2 591 743, w 2016 - 2 860 748, a w 8 miesiącach 2017 roku już 1 974 140 pasażerów.

 

Na początku sierpnia, w ramach Railway Business Forum swoje propozycje inwestycji przedstawiły Koleje Mazowieckie. Ważna dla rozwoju portu jest budowa odcinka linii kolejowej od stacji Modlin do MPL Warszawa/Modlin, a także budowa linii kolejowej łączącej MPL Warszawa/Modlin z Płockiem, która ułatwi pasażerom dotarcie na lotnisko.

 

 

- Ciągły, stały wzrost zawdzięczamy systematycznemu zwiększaniu liczby połączeń z naszego Portu i zaangażowaniu wszystkich pracowników. Korzystający z naszego lotniska, dzięki coraz większej siatce połączeń mogą dotrzeć do najważniejszych biznesowo i turystycznie miast w Europie. Szczególnie cieszymy się, że sezon wakacyjny zakończył się sukcesem i możemy odnotować wzrost szczególnie na kierunkach typowo wakacyjnych. W ciągu kilku lat do portu będzie doprowadzona także linia kolejowa, co poprawi jego dostępność dla podróżnych, mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

 

W całym 2017 roku pasażerowie Portu będą mieli do dyspozycji ponad 50 kierunków, m.in. do miast odwiedzanych przez turystów. W sezonie wakacyjnym najczęściej wybieranymi kierunkami turystycznymi z modlińskiego lotniska były Ateny, Rzym, Paryż, Mediolan, Barcelona, Madryt, Bolonia, Alicante oraz tegoroczna nowość Cagliari.  Co roku siatka połączeń zwiększa się o nowe destynacje. W 2016 było ich 44, a rok wcześniej – 36.

 

 

Źródło: Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin

 

 

 

 

Tagi:

Lotnisko Modlin | Komunikacja | Pasażer | Praca | Odprawa pasażerska | Rozwój | Popyt


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.pl
Home | O nas | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony