INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Jakie jest najlepsze rozwiązanie problemu ograniczonej przepustowości lotniska Chopina?

rozbudowa istniejącej sieci lotnisk

budowa nowego CPL

rozbudowa Modlina

duopol Modlin-Chopin

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Katowice: listopad 2017 najlepszym jedenastym miesiącem roku w historii portu

2017-12-06
     

W listopadzie 2017 roku w ruchu ogółem na pyrzowickim lotnisku zostało obsłużonych 220 943 pasażerów, to o 32 697 więcej (+17,4%) w porównaniu z jedenastym miesiącem ubiegłego roku. Po pierwszy raz w historii Katowice Airport w listopadzie br. przekroczona została bariera 200 tysięcy odprawionych podróżnych.

 

W rozbiciu na segmenty ruchu, wzrost odnotowano zarówno w regularnych przewozach pasażerskich jak i czarterowych. W ramach pierwszego z nich z dostępnej z Pyrzowic siatki połączeń skorzystało 180 939 podróżnych, o 23 032 więcej (+14,6%) w porównaniu z listopadem 2016 roku. W ruchu czarterowym odprawiono 39 189 pasażerów, o 9 555 więcej (+32,2%).

 

Komentując listopadowe statystyki Artur Tomasik Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport, powiedział: W pierwszym, pełnym miesiącu obowiązywania rozkładu zima 2017/2018 utrzymaliśmy trend dwucyfrowego tempa wzrostu ruchu ogółem, który trwa nieprzerwanie od lutego bieżącego roku. Bez wątpienia motorem wzrostu w listopadzie był ruchu regularny, a w szczególności dwie linie - PLL LOT, który przewiózł aż 97% osób więcej niż w listopadzie minionego roku oraz Ryanair ze wzrostem na poziomie 54%. Cieszy nas także spory wzrost ruchu czarterowego, co potwierdza dominującą pozycję Pyrzowic w tym segmencie ruchu wśród polskich portów regionalnych. Nadal intensywnie pracujemy nad tym, żeby szczególnie w okresie zimowym, nasza siatka połączeń czarterowych była coraz bogatsza, a liczba rejsów tygodniowo na dostępnych już trasach rosła. Listopad był dla Pyrzowic bardzo dobry, nie tylko ze względu na znakomite wyniki ruchu pasażerskiego ale także z powodu decyzji Wizz Aira związanej z dalszym, dynamicznym rozwojem pyrzowickiej bazy i siatki połączeń. Dodanie 7 samolotu oraz zapowiedź uruchomienia połączeń do Lwowa, Charkowa, Porto, Faro, Memmingen, Malagi i Podgoricy to kolejny ważny etap na drodze naszej współpracy z tym przewoźnikiem. Warto również podkreślić, że według naszych prognoz w najbliższych miesiącach ruch pasażerski w Katowice Airport nadal będzie rósł w tempie dwucyfrowym.

 

Od początku roku do końca listopada z siatki połączeń regularnych i czarterowych pyrzowickiego lotniska skorzystało już 3 667 457 osób to o ponad 633 107 więcej (+20,9%) w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego.

 

W tym roku w Katowice Airport zostanie obsłużonych rekordowe około 3,88 mln pasażerów, o ponad 650 tys. więcej niż w 2016 roku. W przyszłym roku GTL SA spodziewa się kontynuacji wzrostu ruchu pasażerskiego i prognozuje, że z oferty tras dostępnych z Katowice Airport skorzysta o kilkaset tysięcy pasażerów więcej niż w roku 2017.

 

 

Źródło: Katowice Airport

 

 

 

Tagi:

Lotnisko Katowice | Przewozy | Pasażer | Odprawa pasażerska


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony