INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Sonda

Czy rozbudowa lotniska w Radomiu jest właściwym rozwiązaniem problemów infrastrukturalnych w aglomeracji warszawskiej?

Tak, jestem przekonany, że to dobry pomysł

Trudno powiedzieć, czas pokaże

Mam poważne wątpliwości, zabrakło głębszych analiz i konsultacji z przewoźnikami

Nie, to fatalny pomysł z punktu widzenia przewoźników i pasażerów

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Największe w Polsce nocne bieganie po lotnisku, czyli SKYWAYRUN GDANSK AIRPORT

2018-06-13
     

W miniony weekend, nocą z soboty na niedzielę, gdańskie lotnisko przeżyło prawdziwe oblężenie biegaczy. Pierwszy raz w historii funkcjonujących polskich lotnisk cywilnych, tego typu impreza odbyła się na tak dużą skalę. W zaledwie kilka godzin od momentu uruchomienia systemu rezerwacyjnego, wszystkie pakiety startowe w liczbie aż 2.000 tysięcy sztuk zostały wykupione. Dotychczas liczba startujących na działających lotniskach cywilny ograniczana była do 1000 uczestników, jednak w Gdańsku liczba ta została zwiększona dwukrotnie.

 

„Tego typu impreza dla nas, jako lotniska była nowością, jej skala również była czymś nowym dla organizatora biegu. Będąc bogatsi o doświadczenia z tej nocy, jednego jesteśmy pewni. W przyszłym roku możemy zorganizować taki bieg nawet na 5.000 tysięcy osób. Oczywiście pewne kwestie organizacyjne będziemy mogli usprawnić, a pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie wyeliminować. Pamiętajmy, że działamy na żywym organizmie – jako funkcjonujące lotnisko, musimy dostosować się do lądujących i startujących samolotów, które mają czasem również swoje opóźnienia. Niemniej pokazaliśmy, że można zorganizować taki bieg dla 2000 osób i w Gdańsku damy radę zorganizować go również dla 5000.” – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

 

 

Zaraz po wylądowaniu ostatniego samolotu Wizz Air z Kolonii o godzinie 01:01 lotnisko zostało formalnie zamknięte aż do godziny 3 w nocy, po której to godzinie rozpocząć się miały kolejne operacje lotnicze.

 

Wszyscy biegacze, po rejestracji otrzymali „karty pokładowe” uprawniające ich do wstępu do strefy zastrzeżonej lotniska. Po przejściu przez standardową kontrolę bezpieczeństwa udali się do hali odlotów, gdzie tak jak na co dzień pasażerowie, oczekiwali na otwarcie bramek (gate) umożliwiających wejście na płytę lotniska. Tam wśród najróżniejszego rodzaju pojazdów lotniskowych oraz zaparkowanych nieopodal samolotów odbyła się rozgrzewka.

 

Po starcie uczestnicy wbiegli na drogę kołowania biegnącą wzdłuż drogi startowej, aby później przebiec samą drogą startową. Jako główne punkty orientacyjne na trasie ustawione zostały samoloty linii Wizz Air oraz wozy lotniskowej straży pożarnej.

 

Zgodnie z wszelkimi zasadami biegów na odcinku 5 kilometrów, czas każdego z zawodników był rejestrowany. Najszybszy zawodnik pokonał dystans w czasie 00:16:15, natomiast ostatni biegacz do mety dotarł w 00:53:28.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

 

Źródło: Port Lotniczy Gdańsk

 

 

 

Tagi:

Lotnisko Gdańsk | Biegi


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony