INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Kraków Airport: 16% więcej pasażerów w kwietniu 2019 r.

2019-05-06
     

W kwietniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 674 707 pasażerów, to 16% wzrost w stosunku do kwietnia 2018 roku - czyli o 95 000 więcej pasażerów. Łącznie w ciągu czterech, pierwszych miesięcy 2019 roku obsłużono 2 307 715 pasażerów czyli o 322 000 więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

 

„Początek sezonu LATO 2019 powitaliśmy z bardzo dobrym wynikiem, który świadczy o dalszym wzroście ruchu pasażerskiego na krakowskim lotnisku.”- powiedział Radosław Włoszek-Prezes Zarządu Kraków Airport. Nasz narodowy przewoźnik PLL LOT wprowadził dwa połączenia, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pasażerów: do Bukaresztu oraz do Olsztyna-Mazury. Bazowy przewoźnik Ryanair od kwietnia operuje #PROSTOzKRAKOWA do Bordeaux, Berlina-Tegel, Katanii, Kopenhagi, Hamburga, Szczecina, Bari ,Rimini ,Zadaru, Salonik. W kwietniu powitaliśmy także pierwszy samolot Wizz Air , który od 4 kwietnia oferuje połączenia do Londynu-Luton .Od zeszłego miesiąca również do Kijowa. W 2019 roku Wizz Air oferować będzie 18 połączeń #PROSTOzKRAKOWA.

 

Oficjalne otwarcie bazy Wizzair na krakowskim lotnisku już 8 maja. Serdecznie zapraszamy Państwa na uroczystość w Kraków Airport”-dodał Radosław Włoszek -Prezes Zarządu Kraków Airport.

 

Wydarzenia kwietnia w Kraków Airport

 

Targi Zawodoznawcze

 

W Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport odbyły się I Lotniskowe Targi Zawodoznawcze, pierwsza tego typu inicjatywa wśród portów lotniczych w Polsce. Targi Zawodoznawcze organizowane przez jedyny taki ośrodek edukacyjny w Polce były okazją do zaprezentowania lotniskowych profesji uczniom szkół branżowych z terenu Małopolski. Dzięki uczestnictwu w targach uczniowie mogli dowiedzieć się jakie zawody na lotnisku występują, czym dokładnie się zajmują pracownicy lotniska oraz gdzie i jak należy się szkolić, aby dany zawód móc w przyszłości wykonywać. Obecność na targach była dla uczestników doskonałą okazją do bezpośredniej rozmowy z reprezentantami poszczególnych podmiotów, które stale poszukują pracowników także wśród uczniów i absolwentów małopolskich szkół i uczelni do pracy na przykład w Placówce Straży Granicznej w Krakowie-Balicach czy do Oddziału Celnego Portu Lotniczego Kraków-Balice.

 

 

Wyróżnienie dla Kraków Airport

 

Kraków Airport otrzymał prestiżowe wyróżnienie dla najbardziej odpowiedzialnych i zaangażowanych społecznie firm w Polsce, tj. Biały Listek CSR Polityki.

 

Dziękujemy za docenienie naszych działań w polityce CSR !

 

 

Źródło: Kraków Airport

 

 

 

Tagi:

Lotnisko Kraków | Pasażer | Popyt | Przewozy


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony