INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


ACI: 2,1% spadek przewozów towarowych w I kw. 2019 roku

2019-05-30
     

Według najnowszego raportu Airports Council International (ACI) World, przewozy lotnicze cargo były w marcu 2019 niższe o 1%, w porównaniu do tego samego miesiąca poprzedniego roku. W I kw. 2019 przewozy frachtu spadły o 2,1% rdr.

 

W marcu międzynarodowe przewozy cargo po 6,7% spadku w lutym, były niższe o 1,3% w stosunku do tego samego miesiąca 2018 roku. Ogółem międzynarodowe przewozy cargo w I kw. 2019 roku spadły o 3,2% rdr.

 

Na trasach krajowych przewozy cargo w I kw. wzrosły o 0,1%, głównie dzięki silnemu rynkowi północnoamerykańskiemu (+0,5%).

 

W marcu 2019 roku spośród głównych rynków regionalnych tylko Europa odnotowała wzrost przewozów frachtu, odnotowując wzrost wolumenu o 0,4%. Na koniec I kw. wzrost pozostał ujemny i wyniósł -1,5%, co było wynikiem spadku przewozów międzynarodowych.

 

Przewozy cargo w Ameryce Północnej spadły w marcu o 0,1% w stosunku do ubiegłego roku. Wyniki I kw. pozostały dodatnie, na poziomie 0,8% pomimo spadku przewozów międzynarodowych o 1,8%.

 

Sektor transportu lotniczego w Azji i Pacyfiku jest pod presją trwającej wojny handlowej ze Stanami Zjednoczonymi i wynikających z tego zakłóceń w wielu łańcuchach dostaw. Przewozy frachtu lotniczego spadły o 3,3% w marcu, a wyniki za I kwartał 2019 r. wskazują na spadek o 5,5%. Zarówno przewozy na rynkach krajowych , jak i międzynarodowych w regionie odnotowały podobnie ujemne wartości.

 

Ruch towarowy w Ameryce Łacińskiej i Karaibach również spadł w marcu o 1,5%. Wynik na koniec kwartału wyniósł -0,9%. Afryka i Bliski Wschód były jedynymi regionami, w których odnotowano wzrost przewozów cargo odpowiednio o 1,5% i 2,1%.

 

 

Źródło: ACI

 

 

 

Tagi:

ACI | Cargo | Lotnisko | Przewozy


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony