INFORMACJE

Rynek Lotniczy

Linie Lotnicze

Porty Lotnicze

Samoloty

Drony

Dostawcy Usług

Prawo

Turystyka

BRANŻA

Nawigacja powietrzna

Innowacje & Technologie

Personalne

Rozmowy PRTL.pl

Komentarz tygodnia

Aviation Breakfast

Polski Klub Lotniczy

Przegląd prasy

INNE

Księgarnia

Szkolenia i konferencje

Studenckie koła i org. lotnicze

Znajdź pracę

Katalog firm

Przydatne linki

REKLAMA

Partnerzy portaluLanguage selection


English Deutsch French Russian

Wiadomości


Kraków Airport: 23% więcej pasażerów w maju 2019 roku

2019-06-04
     

W maju z usług krakowskiego lotniska skorzystało 750 132 pasażerów - to 23% wzrost w stosunku do maja 2018 roku, czyli o 139 tys. pasażerów więcej. Łącznie w ciągu pięciu pierwszych miesięcy 2019 roku obsłużono 3 057 847pasażerów, czyli o 461 tysięcy więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

 

„Maj przyniósł nam kolejny wzrost ruchu pasażerskiego w porównaniu z ubiegłym rokiem” - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. „Polacy coraz chętniej wybierają samolot jako środek transportu, nie tylko w celach turystycznych, ale także biznesowych. Konsekwentny, dynamiczny rozwój ruchu pasażerskiego wynika z prognoz dotyczących całej Europy. O dynamice rozwoju ruchu pasażerskiego rozmawialiśmy na 12. edycji konferencji ACI EUROPE`s Regional Airports 2019 Conference & Exhibition. Organizatorem spotkania był Airport Council International (ACI), a rolę Gospodarza pełnił Kraków Airport. Konferencja pokazała, że Kraków jest ważnym punktem na mapie lotniczej Europy, to w stolicy Małopolski rozmawia się o najbardziej istotnych sprawach dla lotnictwa” - dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

 

Konferencja Regionalnych Portów Lotniczych ACI EUROPE w Krakowie

 

„Porty regionalne w obliczu wyzwań sezonowości – zagrożenia i możliwości” – tak brzmiał temat przewodni konferencji. Do Krakowa przybyła kadra menadżerska zarządzająca lotniskami regionalnymi w Europie. Udział w tym wydarzeniu umożliwił przedstawicielom branży lotniczej rozważać szersze kwestie wizji i strategii poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń.

 

„W ciągu ostatnich 20 lat stało się jasne, że regionalne porty lotnicze nabrały ogromnego znaczenia i stały się instrumentem rozwoju lokalnej ekonomii” – mówił Olivier Jankovec, Dyrektor Generalny ACI Europe podczas majowej Konferencji Regionalnych Portów Lotniczych ACI EUROPE, której Kraków Airport był Gospodarzem.

 

Podczas prezentacji i dyskusji panelowych dyskutowano o najistotniejszych kwestiach związanych zarówno z siatką połączeń, jak i szeroko rozumianymi usługami pozalotniczymi. Automatyzacja procesów, podnoszenie standardu usług, nowe technologie - to tylko niektóre zagadnienia tegorocznej edycji. Delegaci mieli także możliwość poznania naszego lotniska, jak również walorów Krakowa
i Małopolski.

 

Otwarcie bazy Wizz Air w Kraków Airport

 

8 maja świętowaliśmy wraz z pasażerami oficjalne otwarcie bazy Wizz Air w Kraków Airport, choć pierwszy samolot linii zawitał na krakowskim lotnisku jeszcze w kwietniu.

 

„Cieszymy się, że Wizz Air zdecydował się otworzyć swoją bazę na krakowskim lotnisku” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

 

Podczas uroczystego otwarcia nie zabrakło występów tancerzy i akrobatów, piętrowego tortu, upominków dla pasażerów oraz tradycyjnego przecięcia wstęgi przez przedstawicieli lotniska i linii lotniczej.

 

Wiceprezes i zastępca Dyrektora Generalnego Wizz Air, Stephen Jones, mówił: „Ten miesiąc jest ważnym kamieniem milowym w naszej polskiej działalności. Oprócz otwarcia tej nowej bazy rozpoczęliśmy dwanaście nowych tras i jesteśmy bardzo podekscytowani kolejnymi sześcioma, które rozpoczną się w sierpniu i wrześniu”.

 

Wizz Air umieści 3 samoloty bazowe typu Airbus A321 w Krakowie kolejno: w maju, sierpniu i we wrześniu 2019 r. Wizz Air w 2019 oferuje 18 nowych połączeń #PROSTOzKRAKOWA do Londynu, Kijowa, Nicei, Turku, Doncaster, Bari, Billundu, Katanii, Charkowa, Rzymu, Oslo, Larnaki, Turynu, Kutaisi, Tel Awiwu, Reykjaviku, Birmingham i Eindhoven.

 

Nowe połączenia w Kraków Airport

 

Dubrownik, jedno z najpiękniejszych miast na świecie, odwiedza rocznie ponad milion turystów. Mury Dubrownika mają blisko dwa kilometry długości, do dwudziestu pięciu metrów wysokości i pozwalają spojrzeć na Dubrownik z zupełnie innej perspektywy: na kilkusetletnich dachach widać wylegujące się koty, a w dole mieszkańców i turystów spacerujących po wypolerowanej przez tysiące stóp nawierzchni starego miasta.

 

Od 25 maja do Dubrownika można polecieć #PROSTOzKRAKOWA z linia lotniczą PLL LOT.

 

Kolejna linia autobusowa

 

FlixBus uruchomił kolejną - trzecią już - linię autobusową, która będzie dostępna dla pasażerów Kraków Airport. Po trasach Kraków – Praga (1x dziennie) oraz Opole – Kraków – Zakopane (2x dziennie), następną trasą jest Wieliczka – Kraków – Oświęcim – Bielsko Biała (4x dziennie). Dzięki nowej trasie podróżni z regionu będą mieli ułatwiony dojazd na lotnisko - autobus stanowi dobrą alternatywę dla samochodu. Natomiast dla turystów jest to idealne połączenie lotniska z atrakcyjnymi turystycznie miejscowościami Małopolski oraz Bielskiem.

 

 

Zdjęcie: Łukasz Stawiarz

Źródło: Kraków Airport

 

 

 

Tagi:

Finanse | Lotnisko Kraków | Pasażer | Przewozy


powrót


Aby otrzymać dostęp do komentowania artykułów musisz się zalogować.

LOGIN

HASŁO
Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je teraz

Rejestracja


Komentarze do tego artykułu:

REKLAMA


REKLAMAInformacje EKESREKLAMA


Giełda transportowa
Clicktrans.plHome | O nas | Polityka prywatności | Korzystanie z serwisu | Reklama w portalu | Kontakt | Mapa strony